به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
در دفتر دولت در مجلس صورت گرفت؛
رئیس سازمان سینمایی به منظور ارتباط و پاسخگویی به درخواست‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دفتر دولت حاضر شد.
کد خبر: ۵۵۸۶۲۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴ - 28November 2022

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «محمد خزاعی» رئیس سازمان سینمایی به همراه جمعی از مدیران با حضور در دفتر دولت با نمایندگان استان‌های مختلف روز گذشته دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور سیدمحمد حسینی معاون امور مجلس ریاست جمهوری صورت گرفت، پیرامون نقش سازمان سینمایی در ارتباط با نمایندگان و تفاهم‌نامه‌های استانی گفتگو و تبادل نظر انجام شد.

در ادامه نمایندگانی از استان‌های کرمان (حجت‌الاسلام جلالی نماینده رفسنجان)، لرستان (عباس گودرزی شهرستان بروجرد و محمدرضا مبلغی نماینده کوهدشت)، بوشهر (ابراهیم رضایی نماینده دشتستان)، گیلان (مهرداد گودرزوند چگینی نماینده شهرستان رودبار)، مازندران (علی بابایی کارنامی نماینده ساری و علی کریمی فیروزجایی از شهرستان بابل)، همدان (کیومرث سرمدی نماینده اسد آباد)، سیستان و بلوچستان (درخشان)، خراسان رضوی (محمد صفایی دلوئی نماینده گناباد)، اصفهان (حسن محمدصالحی دارانی نماینده فریدن و فریدون شهر)، البرز (مهدی عسگری)، آذربایجان غربی (روح‌الله حضرت‌پور، نماینده‌ی مردم ارومیه)، آذربایجان شرقی (سیدمرتضی حسینی نماینده شهرستان میانه)، گلستان (غلامرضا منتظری نماینده گلستان) ضمن تمجید از رویکرد حمایتی سازمان سینمایی دولت سیزدهم از استان‌ها درخواست‌ها و پیگیری‌های حوزه انتخابیه خود را مطرح و در خصوص راه‌اندازی و تجهیز سینماها، تفاهم‌نامه‌های استانی، حمایت از تولید فیلم در خصوص بزرگان، شهدا و مشاهیر استان‌ها، تجهیز دفاتر سینمای جوانان ایران، وضعیت اعتبارات سازمان سینمایی، مشکلات سینما‌های برخی شهرستان‌ها بحث و بررسی‌هایی صورت گرفت.

همچنین تولید فیلم مستند درباره شهید صادق گنجی، خلبان شهید علی اقبالی و مرحوم بهلول گنابادی از دیگر پیگیری‌های نمایندگان بوده است که رئیس سازمان سینمایی توضیحات لازم را در این زمینه ارائه و در خصوص لزوم تحول در اعتبارات سازمان سینمایی، توجه به مطالبات مردم و محرومیت‌زدایی آموزش رایگان در برخی استان‌ها اظهارنظر کرد.

بر پایه این خبر، رئیس سازمان سینمایی به منظور تقویت سینمای استان‌ها و توسعه سالن‌های سینما در پی مطالبه مردم برای برخورداری از سینما‌های استاندارد، مجهز و مدرن که از طریق بیش از ۱۳۰ نماینده مجلس صورت گرفته است به ارائه راهکار‌های مختلف پرداخت و بر ارائه تسهیلات و حمایت‌هایی از قبیل: اختصاص وام‌های کم بهره به بخش خصوصی به منظور توسعه سینما‌ها در شهرستان‌ها، واگذاری زمین‌های مناسب به بخش خصوصی به صورت رایگان برای ساخت سالن سینما، اعطای معافیت‌های مالیاتی و حمایت‌های تشویقی در قالب اختصاص فضای تجاری به ازای فضای فرهنگی به بخش خصوصی برای جبران زیرساخت در شهرستان‌ها با افزایش کمک مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

تاسیس سالن سینمای استاندار، مجهز و مدرن در شهرستان‌ها محور مشترک مطالبه همه نمایندگان مجلس با رئیس سازمان سینمایی بوده است.

همچنین در این دیدار، رئیس سازمان سینمایی با حجت‌الاسلام آقاطهرانی و علی خضریان از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی گفتگو داشتند.

یادآور می‌شود، محمدرضا سوقندی مدیر کل حقوقی استان‌ها و مجلس سازمان سینمایی، هاشم میرزا خانی مدیرعامل سینما شهر و مهدی آذرپندار مدیر عامل انجمن سینمای جوان و استعدادی مدیرکل امور مجلس در این دیدار رئیس سازمان سینمایی را همراهی کردند.

انتهخای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها