به روز شده در: ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان:
«جان نثاری» گفت: رعایت حجاب در کشور قانون است بنابراین استفاده از برخی الفاظ در گفتمان مثل حجاب اجباری معنایی نخواهد داشت.
کد خبر: ۵۵۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۸ - 28November 2022

رعایت حجاب در کشور قانون استبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از اصفهان،  محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان امروز (دوشنبه) در نشست بانوان فعال بسیجی با بزرگداشت هفته بسیج درخصوص کرسی های آزاد اندیشی اظهار داشت: کرسی های آزاد اندیشی زمینه ای برای رویارویی با افکار و اندیشه های مختلف است. ورود به این معرکه نیازمند مطالعه و تفکر است.

وی در خصوص اتفاقات اخیر بیان کرد:حوادث اخیر ریشه یابی روانشناختی و اجتماعی اهمیت بسیاری دارد. همانطور که رهبر معظم انقلاب  اسلامی فرمودند و یافته های ما تایید می کند؛ فوت خانم مهسا امینی به تنهایی عامل اتفاقات اخیر نیست و اگر این موضوع رخ نمی داد باز هم شاهد اغتشاشات اخیر بودیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه حجاب در کشور ما قانون است، یادآور شد: باید در این موضوع اتفاق نظر داشته باشیم که رعایت حجاب در کشور قانون است بنابراین استفاده از برخی الفاظ در گفتمان مثل حجاب اجباری معنایی نخواهد داشت.

جان‌نثاری رعایت قانون را در همه کشورهای دنیا ضروری دانست و گفت: قانون حجاب را نباید با کلمه اجبار مترادف کرد، چون هنگامی که قانون مترادف هرج‌ و مرج قرار گیرد، زمینه برای بی قانونی‌های دیگر فراهم می‌شود و پشت حجاب اجباری نیز نقشه‌های دیگری پشت پنهان است.

وی در خصوص اعتراض در دانشگاه ها، عنوان کرد: اعتراض حق مسلم دانشجویان است اما فحاشی تعدادی در دانشگاه و استفاده از کلمات بی‌سابقه پذیرفتنی نیست، اگر اعتراض حق است جای فحاشی کجاست؟

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان قانون را پایه مدنیت دانست و افزود: افرادی که مسئول برقراری نظم جامعه هستند به وظایف خود به خوبی عمل می‌کنند اما دستگاه‌های فرهنگی نیز باید به وظیفه خود در قبال منتقدان حجاب اجباری عمل کنند که چادر از سر برخی بانوان می‌کشند.

جان نثاری در خصوص فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در زمینه ترویج حجاب تصریح کرد: در طول سالیان گذشته فرایندی شکل گرفت که منجر به وضعیت کنونی شده است که نباید آن‌ را به گردن یکدیگر بیندازیم بلکه همه ما اطراف یک میز هستیم و باید برای نجات نسل جوان چاره‌اندیشی کنیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان از فعالیت صدها شبکه شکل گرفته در حوزه‌های مختلف برای ترویج بی‌حجابی در ایران خبر داد و تاکید کرد: امروز همه گسل‌ها فعال شده و تنها تعدادی جوان به خیابان نیامده‌اند بلکه روزانه صدها حمله سایبری به ایران صورت می‌گیرد اما کمتر به موفقیت دست می‌یابند.

جان‌نثاری با تاکید بر لزوم هویت‌سازی برای نسل جدید مطرح کرد: باید واقعیت‌های نادیده گرفته شده جامعه را برای نوجوانان و جوانان گفت. بنابراین اصلاً نگران اغتشاشات نباشید زیرا با اینکه دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفته که هر روز بخشی را با فساد و تباهی بکشاند اما تنها موضوع نگران کننده مدارس هستند که نسل آینده در مدارس باید به خوبی پرورش یابند.

وی مطرح کرد: تثبیت فرهنگ دینی نیازمند تلاش بسیار زیادی است، اطمینان داشته باشید که همه اقدامات لازم در حوزه مقابله انجام می‌شود از جمله شناسایی عوامل اصلی، رویارویی با دشمن، حملات سایبری و جلوگیری از کمبود مواد غذایی و غیره اما در حوزه فرهنگی حوصله نیاز است و مجاهدت و وجود افرادی هستیم که صبورانه و مجاهدانه کار کنند.

جان‌نثاری در خصوص اتفاقاتی اخیر در مدارس ابراز داشت: مدارس را باید به نیروهای انقلابی سپرده شوند. باید به دبیرستانی‌ها نشان دهیم امروز دو جمهوری اسلامی وجود دارد، یکی جمهوری اسلامی فضای مجازی که کشوری عقب مانده، نا امید و افسرده است و دیگری جمهوری اسلامی فضای واقعی که رشد علمی آن از همه دنیا بیشتر است و با دست خالی به پیشرفت فناوری، نانو و غیره دست یافت.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار