به روز شده در: ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰
مدیر کل شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان تشریح کرد؛
تقی‌زاده جزئیات طرح جایزه ملی سردار سلیمانی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر را تشریح کرد.
کد خبر: ۵۵۸۷۰۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۲ - 28November 2022

جزئیات طرح ملی جایزه سردار سلیمانیبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، مراسم امضای تفاهم نامه و رونمایی از اولین جشنواره جایزه ملی سردار سلیمانی بعدازظهر امروز با حضور هاشم داداش پور رئیس سازمان امور دانشجویان و عبدالله معتمدی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در سازمان امور دانشجویان برگزار شد.

فردین تقی زاده مدیر کل شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره ملی سردار سلیمانی گفت: برای اولین بار برنامه‌هایی در اداره کل شاهد و ایثارگر برای دانشجویان شاهد و ایثارگر داشتیم. این طرح ملی برای تجلیل از دانشجویان نخبه ایثارگر فرزند شاهد که بدون سهمیه وارد دانشگاه شدند، است.

تقی زاده افزود: امروز تفاهم نامه امضا و به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود که دانشجویان واجد شرایط معرفی شوند.

مدیر کل شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان افزود: دانشجویان در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری شاهد و ایثارگر هستند که در مقطع دکتری دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه‌های سراسری هستند واجد شرکت در این جایزه اند و کمک هزینه ۶ ماهه دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: دانشجویان در مقطع ارشد و دکترا باید رتبه اول تا سوم باشند و دانشجوی کارشناسی که بخواهد در مدت تحصیل از این جایزه بهره ببرد باید در دانشگاه رتبه اول تا سوم را دارا باشد.

این مقام مسئول گفت: دانشجویان استعدادهای درخشان از اولین سال بعد از حضور در دانشگاه می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

تقی زاده اضافه کرد: دانشجویان شاهد و ایثارگر مشمول سهمیه ۲۵ درصد می‌توانند در این جایزه شرکت کنند.

مدیر کل شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان خاطر نشان کرد: دانشجویان در رشته‌های علوم تجربی و انسانی رتبه زیر ۵۰۰ و علوم ریاضی زیر ۵۰۰ و هنر و زبان رتبه زیر ۲۰۰ می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی ادامه داد: جایزه‌ای که به این دانشجویان ارائه می‌شود در مقطع کارشناسی در ۸ فاز، در مقطع کارشناسی ارشد در چهار فاز و در مقطع دکتری در هشت فاز خواهد بود. دانشجویی که می‌خواهد در مقطع کارشناسی در ۴۸ ماه از این جایزه بهره مند شود باید رتبه اول تا سوم را کسب کند و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری برای اینکه تا پایان تحصیل از این جایزه بهره مند شوند باید رتبه اول گروهی خود باشند.

در ادامه عبدالله معتمدی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی که میزبانی برگزاری این جشنواره را برعهده دارد با ارائه دو پیشنهاد اعلام کرد بهتر است دبیرخانه جشنواره جایزه ملی سردار سلیمانی برای استمرار آن ایجاد شود چرا که این جشنواره این ظرفیت را دارد تا سالهای آینده نیز برگزار شود.

وی افزود: همچنین خوب است این دانشجویان در بخش‌های دیگر نیز تقویت شوند و مورد تشویق قرار گیرند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها