به روز شده در: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۶
۴۴ سال افتخار/ در مراسم یوم‌الله ۱۲ بهمن مطرح شد؛
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب اسلامی بدون حضور مردم اسلامی نیست؛ مردم اساس این انقلاب هستند و احکام دینی را در جامعه دنبال و پیاده می‌کنند.
کد خبر: ۵۷۰۵۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱ - 01February 2023

قالیباف: عزت امروز مسلمانان مدیون امام (ره) و شهدا است/ انقلاب اسلامی بدون حضور مردم هیچ معنایی ندارد/ هر جا مقاومت کردیم به موفقیت رسیدیمبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه ۱۲ بهمن) در مراسم یوم الله ۱۲ بهمن در حرم امام خمینی (ره)، اظهار داشت: به روح پرفتوح همه شهدا، شهدای دفاع مقدس، مدافعین حرم و سیدالشهدای مدافعین حرم شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای امنیت و همه شهدایی که جان خودشان را تقدیم اسلام و ایران کردند تا ما در سایه آن امنیت داشته باشیم، درود می‌رستم.

وی افزود: به روح پرفتوح اماممان، امامی که جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی بر نداشت درود می‌فرستیم. امامی که در مظلومیت دین و معنویت چه در جهان اسلام و چه سیطره این کره خاکی. این مرد الهی از درون حوزه‌های علمیه با تکیه بر خداوند بزرگ و تکیه بر مردم عزیز ایران اسلامی و با باور و اراده مستحکمی که داشتند، قیام کردند و پا میدان گذاشتند و اسلام را از کنج حجره‌ها بیرون آورد و این کشور را از چنگ استبداد آزاد کند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: عزت امروز مسلمین و احیای مجدد اسلام مدیون امام و شهدا است و در حقیقت امروز در جوار امام و شهدای انقلاب اسلامی اینجا جمع شده ایم و در دوازدهم بهمن برای اینکه با راه امام و شهدا و رهبر انقلاب در جهت خدمتگذاری به مردم بیعت کنیم.

قالیباف با بیان اینکه دهه فجر جشن پیروزی ملت است و باید همه ما شاد باشیم و به چنین روزی و چنین فرهنگی افتخار کنیم، گفت: سازمان‌هایی هم که در این مسیر کاری برای بزرگداشت انجام می‌دهند در حقیقت برای خادمی مردم است. اساس انقلاب و حرکتی که ما انجام می‌دهیم یک وظیفه و خدمت به مردم است. این انقلاب و جشن مردمی است و اگر کاری می‌کنیم خدمت به مردم است. خدا را شاکریم که اهداف انقلا ب برای ما مشخص است؛ استقلال و آزادی و عدالت اهدافی است که ما به دنبال آن هستیم و برای آن هزینه‌ها داده‌ایم و در این مسیر حرکت کرده‌ایم. باید بتوانیم کارآمد باشیم و حاکمیت دینی را محقق کنیم و به پیش ببریم.

قالیباف با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی بدون حضور مردم هیچ معنایی ندارد، گفت: انقلاب اسلامی بدون حضور مردم اسلامی نیست؛ مردم اساس این انقلاب هستند و مردم هستند که در میدان هستند و احکام دینی را در جامعه دنبال و پیاده سازی می‌کنند. یکی از شاخص‌های مهمی که امام (ره) برای انقلاب گذاشته بودند، مردمی بودن این انقلاب است.

وی بیان داشت: قدرت امروز ما در مقابل دشمنان تکیه بر ابزار نظامی و موشک‌های قدرتمند ما نیست، بدون شک آن‌ها بخشی از قدرت ما و مایه افتخار ما هستند و مردم در دفاع مقدس تا امروز این قدرت را تولید کنند، ولی بدانیم که انقلاب ما در قلب یکایک مردم ماست. اگر قلب مردم همراه انقلاب باشد انقلاب به پیش خواهد رفت.

رئیس مجلس تصریح کرد: امروز مردم ما این مطالبه را دارند که همه اهداف انقلاب را متوازن پیش ببریم. یعنی به همان میزان که توجه به حوزه ظلم ستیزی و استکبار ستیزی داریم که شاخص‌های انقلاب هستند و امام آن‌ها را تبیین کردند به همان میزان هم به اقتصاد مردم و فرهنگ جامعه نگاه کنیم.

قالیباف بیان کرد: اگر ما اهداف انقلاب را متوازن پیش نبریم این خواسته انقلاب و مسیر درست نیست؛ وقتی ما بر مردم تاکید می‌کنیم حُسنش این است که اگر اشتباه کردیم مردم ناظر هستند و به ما تذکر می‌دهند و انتقاد می‌کنند و اگر لازم شد اعتراض هم می‌کنند. این‌ها اساس انقلاب اسلامی و باور‌های ما از انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: خدا را شاکریم که قطار انقلاب روی همان ریلی که حضرت امام (ره) بنا گذاشتند حرکت می‌کند و امروز مقام معظم رهبری این پرچم را به دست گرفته‌اند و در همان مسیر برای آرمان‌های انقلاب و احیای اسلام به پیش می‌روند و بدانیم رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که این انقلاب، بی‌نام خمینی در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما در این مسیر به طور مطمئن حرکت می‌کنیم. به فرموده امام (ره) هر موقع دیدید دشمن فشارش را بیشتر کرد این حاکی از آن است که شما در صراط مستقیم و در مسیر انقلاب حرکت می‌کنید و هر زمان دشمنان از شما احساس خطر نکرد و در کنار شما بود یعنی در مسیر انقلاب نیستید.

قالیباف تکیه بر مردم را گره‌گشای مشکلات دانست و افزود: ما در میانه راه هستیم و سختی‌ها و دشمنی‌های زیادی داریم و البته فرصت‌های بزرگی هم داریم. ۴۴ سال تجربه نشان داده است که آن جایی که بر مردم تکیه کردیم همیشه گره‌گشا و موفق بودیم. مهم این است که ما در این مسیر متوقف نشده و از ریل خارج می‌شویم ان‌شاءالله در این مسیر به مقصد خواهیم رسید و اگر متوقف شویم یعنی ما منفعل شده‌ایم و از سوی دیگر هرکجا مقاومت کردیم به موفقیت رسیدیم.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار