به روز شده در: ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶
۴۴ سال افتخار/ وزیر کشور:
«وحیدی» گفت: قرارگاه جهادی توسعه روستایی در وزارت کشور ایجاد شده است و دهیاران باید با برنامه ریزی اصولی وظایف خود را به خوبی انجام دهند.
کد خبر: ۵۷۱۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۹ - 05February 2023

قرارگاه جهادی توسعه روستایی در وزارت کشور ایجاد شدبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، «احمد وحیدی» وزیر کشور عصر امروز در همایش دهیاران استان مازندران در ساری با تبریک دهه مبارک فجر، اظهار داشت: مناطق روستایی استان در تولید و فرهنگ سازی نقش غیر قابل انکاری دارند که این موضوع بسیار دارای اهمیت است.

وحیدی ادامه داد: روستا‌ها در حوزه‌های مختلف کشور نقش غیر قابل انکاری دارند و قبل از انقلاب حتی روستا‌هایی که در نزدیک شهر‌ها هم بودند از نظر آب، گاز و برق و بهداشت بسیار اسفناک بود و حدود ۷۰ درصد مردمی که در آن مقطع در این مناطق زندگی می‌کردند، شرایط بسیار بدی داشتند.

وزیر کشور بیان کرد: بعد از انقلاب اسلامی توجه زیادی به روستا‌ها شد و شاید روستای بسیار کمی داشته باشیم که دارای آب و برق و گاز نباشد.

وحیدی تصریح کرد: با این وجود مهاجرت از روستا به مناطق شهری در سال‌های گذشته قابل توجه بود و باید دلیل این موضوع را باید پیدا کنیم و آن را درمان کنیم و مهاجرت معکوس داشته باشیم.

وی ادامه داد: به طور حتم یکی از دلایل این موضوع شغل نداشتن جوانان در روستا‌ها و توجه نکردن به فرهنگ روستایی است و باید گفت ظرفیت‌های خوبی در کشور داریم که باید فرهنگ و اقتصاد این مناطق را احیا کنیم.

وزیر کشور گفت: بسیار خوشحال کننده است که در برخی از روستا‌های استان با فرهنگ کار و تلاش با ایده پردازی شغل ایجاد کردند و اکنون محصولات آنان به نقاط مختلف جهان حتی کشور‌های اروپایی صادر می‌شود.

وحیدی افزود: برخی از این روستا‌ها جمعیت آن درصدد رفتن به مناطق شهری بودند، اما با ایجاد شغل و همدلی و حفظ آداب و رسوم مناطق اکنون جمعیت در روستا‌ها ماندگار شد.

وی ادامه داد: با همدلی جمعیت را در مناطق روستایی نگه داریم چراکه حضور روستاییان در مناطق شهری و کلان شهر‌ها جزو سیاست‌های نظام نیست بلکه باید بیش از پیش به مناطق روستایی توجه شود.

وزیر کشور بیان کرد: ۴۷ مسئولیت برعهده دهیاران است و در وزارت کشور قرارگاه جهادی توسعه روستایی ایجاد شده است و دهیاران باید با برنامه ریزی اصولی وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار