به روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۹
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
اسماعیلی گفت: جایگاه و تولیدات فرهنگی و هنری در کشور نیازمند توجه بیشتری است، با این حال بخش زیادی از زیرساخت‌ها در این حوزه طی یکسال اخیر در کشور ایجاد شده است.
کد خبر: ۵۷۹۲۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸ - 16March 2023

جایگاه و تولیدات فرهنگی و هنری در کشور نیازمند توجه بیشتری استبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر پنجشنبه در مراسم گشایش پردیس سینمایی مهر کوهسنگی مشهد اظهار داشت: جایگاه و تولیدات فرهنگی و هنری در کشور نیازمند توجه بیشتری است، با این حال بخش زیادی از زیرساخت‌ها در این حوزه طی یکسال اخیر در کشور ایجاد شده، مجموعه‌های فاخری در حوزه سینما و موسیقی در کشور بوجود آمده است.

اسماعیلی با وجود اینکه تولید فیلم در کشور بسیار قابل توجه است، گفت:، اما عقب ماندگی‌های تاریخی وسیعی در حوزه زیرساخت‌های سینمایی وجود دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هرچند طی یک سال اخیر ۲۰۰ پرده جدید سینمایی در کشور افتتاح شده است، اما هنوز عدد سالن‌های سینمایی در کشور پایین است و تلاش بر این است که تعداد این سالن‌ها به عدد هزار طی یکسال آینده برسد.

اسماعیی افزود: نیازمند تکمیل و تجهیز ساختار‌های فرهنگی و هنری هستیم تا چرخه اقتصادی فرهنگ و هنر بچرخد که خوشبختانه این مهم هم اینک رخ داده است و سالن‌های سینمایی مانند پردیس مهر کوهسنگی مشهد با استاندارد‌های لازم ساخته شده و نوید بخش توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در کشور است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: گشایش ۹ سالن نمایش پوشیده و سه سالن روزباز، کتابخانه و چندین مرکز تفریحی دیگر در آن مایه مباهات و غرور است.

وی در ادامه گفت: جشنواره فیلم فجر امسال به نقطه عطف و درخشان خود رسید.

اسماعیلی اظهار داشت: سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تقویت بخش‌های فرهنگی و هنری در حوزه نمایش خانگی، سینما و کتاب است، بیش از ۹۰ درصد برنامه‌های تحولی دولت در حوزه‌های مزبور عملیاتی شده که موفقیت بزرگی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحول جدی در گسترش زیرساخت‌های فرهنگی و هنری است چرا که باید محصولات فرهنگی و هنری، فرصت و بستری برای عرضه کافی به بازار و علاقه‌مندان به این بخش داشته باشند.

وی افزود: سیاست وزارتخانه توسعه تبادلات فرهنگی و هنری با کشور‌های دیگر است که در این راستا تفاهم نامه‌های مشترک زیادی با کشور‌های دیگر در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و هنری منعقد شده و موضوع مهم فرهنگ و هنر را در پیمان شانگ‌های دنبال می‌کنیم که بزودی اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار