به روز شده در: ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۴
استاندار گیلان:
«عباسی» گفت: مسائل معنوی و روحیه ایمان باید در جامعه گسترش یابد و در این صورت هیچ قدرتی توان مقابله با چنین نظامی را ندارد.
کد خبر: ۵۹۳۴۳۵
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۵ - 31May 2023

با تقویت روحیه معنوی، هیچ قدرتی توان مقابله با نظامی اسلامی را نداردبه گزارش دفاع‌پرس از رشت، «اسدالله عباسی» استاندار گیلان امروز در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی کشورداری، با بیان اینکه مردم‌سالاری دینی یک اصل مهم در کشور داری اسلامی است، اظهار داشت: در نظام کشورداری اسلامی مردم یک اصل مهم هستند و خودشان نقش مهمی در انتخاب سرنوشت‌شان از طریق انتخابات دارند.

وی با اشاره به نقش مردم‌سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: امام راحل(ره) انقلاب اسلامی را هدایت و به پیروزی رساندند تا مردم‌سالاری دینی و کشور داری اسلامی را در جامعه گسترش دهند و نمونه بارز آن برگزاری رفراندوم در ۱۲ فروردین سال ۵۸ است.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به کشور داری اسلامی توسط امام راحل(ره) افزود: بر خلاف مبانی کشور داری توسط کشورها و اندیشمندان غربی، امام (ره) با قیام خود، کشور داری مختص به دین مبین اسلام را در کشور ایجاد کردند.

عباسی، کشور داری اسلامی را بهترین نوع کشور داری دانست و بیان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و چله دوم انقلاب براساس همین مبانی دینی، اسلامی و اعتقادی نگارش شده است که بهترین نوع حکومت‌داری می‌باشد.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم سند تحول بنیادین و برنامه توسعه را بر اساس بیانیه گام دوم و کشور داری اسلامی برنامه‌ریزی و اجرایی کرده است، تصریح کرد: مسائل معنوی و روحیه ایمان باید در جامعه گسترش یابد و در این صورت هیچ قدرتی توان مقابله با چنین نظامی را ندارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اهتمام بر ایجاد حکمرانی متعالی در جامعه بیان کرد: این مدل حکمرانی بر اساس منویات مقام معظم رهبری، سند تحول بنیادین، اسناد بالادستی و قانون اساسی که باید باید مورد توجه نهادهای اجرایی قرار گیرد.

استاندار گیلان نقش مردم در اجرای درست کشور داری اسلامی را بسیار موثر دانست و گفت: سرمایه‌گذاری و استفاده از ظرفیت مردم یکی از اهداف مهم در این شیوه کشور داری اسلامی است، لذا تمامی مدیران باید به این اصل توجه کرده و آن را به بهترین نحو اجرایی کنند.

استاندار با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی مخاطبین بیانیه گام دوم‌انقلاب اسلامی هستند، افزود: وقتی صحبت از مدیریت جهادی و انقلابی می‌کنیم یعنی درک صحیح محتوا، مفاهیم و درست اجرایی کردن گام دوم انقلاب اسلامی.

عباسی با اشاره به پرورش مدیرانی جوان در طرح انقلاب اسلامی و طبق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: پاکدستی، عدالتخواهی، فسادستیزی و ساده زیستی از جمله ویژگی‌های مدیران در تراز انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است‌.

وی با تاکید بر تداوم حکمرانی اسلامی در کشور بر اساس منویات مقام معظم رهبری بیان کرد: حکمرانی اسلامی از ۴۴ سال گذشته در کشور ایجاد شده و تداوم آن بستگی به احساس مسئولیت همه مسوولان در دستگاه‌های اجرایی و توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری دارد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار