در وزارت امور خارجه؛
دیپلمات آزاد شده ایرانی از زندان‌های بلژیک با وزیر امور خارجه کشورمان، در محل ساختمان شماره یک وزارت خارجه دیدار کرد.
کد خبر: ۵۹۵۵۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۱ - 10June 2023

«اسدالله اسدی» با امیرعبداللهیان دیدار کردبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، اسدالله اسدی دیپلمات کشورمان که پس از تحمل حدود ۵ سال بازداشت و زندانی شدن غیرقانونی ابتدا در آلمان و سپس بلژیک، اخیراً آزاد و به میهن اسلامی بازگشته است، عصر امروز در محل وزارت امور خارجه مورد استقبال حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و جمعی از مدیران و دیپلمات‌های کشورمان قرار گرفت.

امیرعبداللهیان ضمن خوشامدگویی، بازگشت سرافرازانه و مسرت بخش این دیپلمات کشورمان به میهن اسلامی را به ایشان، همسر، فرزندان و خانواده او و نیز جمع همکاران وزارت امور خارجه تبریک گفت.

امیرعبداللهیان ضمن تجلیل از استقامت ستودنی اسدی در طول مدت طولانی بازداشت غیرقانونی و طاقت فرسا در زندان‌های بلژیک و صبوری و سلوک عزتمندانه وی برای تأمین منافع ملی و پاسداری از عزت و اقتدار کشور و ملت بزرگ ایران، خطاب به اسدی گفت: دولت، دستگاه دیپلماسی و قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در پی دستگیری غیرقانونی و اتهام بی اساس وارد شده به دیپلمات کشورمان و نقض فاحش کنوانسیون وین، تمام توان و ظرفیت خود را به کار بست و با اتخاذ مواضع و گام‌های منطقی و قاطع، خوشبختانه امروز شاهد به ثمر نشستن این تلاش‌ها و حضور شما در کشور هستیم.

اسدالله اسدی دیپلمات آزاد شده کشورمان نیز در این دیدار، با بیان اجمالی دوران بازداشت و زندانی شدن خود ابتدا در آلمان و سپس در زندان‌های بلژیک، از تلاش‌های مجدانه و مؤثر دولت، دستگاه دیپلماسی و قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران برای تحقق آزادی خود و نیز ناکام گذاشتن طراحی صهیونیست‌ها و تروریست‌ها بمنظور تحقق اهداف نامشروع شأن، تشکر و قدردانی کرد.

اسدالله اسدی دبیر سوم سفارت ایران در اتریش در تاریخ ۹ تیر ۱۳۹۷ با طراحی رژیم صهیونیستی و عاملیت برخی سرویس‌های امنیتی اروپایی، در آلمان به گروگان گرفته شد، پس از آن به بلژیک منتقل شد و در دادگاهی نمایشی و کاملاً سیاسی و مدیریت شده به ۲۰ سال زندان محکوم شد. وی جمعه پنجم خرداد ماه بعد از پنج سال اسارت در آلمان و بلژیک وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

در این دیدار علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه و ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار