حجت‌الاسلام خاتمی در سالگرد شهدای اقتدار موشکی سپاه:

دشمنان ما زبان تعامل سرشان نمی‌شود/ موشک‌های سپاه کابوس همیشگی آمریکا و اسراییل

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ما با دشمنانی طرفیم که به هیچ قراردادی سر سوزنی پایبند نیستند و فقط زبان زور و اقتدار را می‌فهمند.
کد خبر: ۶۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۴ - 12November 2013

دشمنان ما زبان تعامل سرشان نمی‌شود/ موشک‌های سپاه کابوس همیشگی آمریکا و اسراییل

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، آیتالله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران صبح امروز(سهشنبه) در مراسم بزرگداشت شهید حسن طهرانیمقدم که در حسینیه امام رضا (ع) فرماندهی نیروی هوافضای سپاه برگزار شد، با بیان اینکه از نگاه دینی هر کسی که با گذشت باشد، ارزش بیشتری دارد، گفت: گذشت 6 بعد دارد، گذشت از رفاه و راحتی، گذشت از غضب، گذشت از شهوت، گذشت از آبرو، گذشت از مال و گذشت از جان. این 6 بعد هستند که گذشت از جان بالاتر زا گذشتهای دیگر است و با هیچ گذشت دیگری قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره ویژگیهای شخصیتی شهید حسن طهرانیمقدم اظهار داشت: لقب شهید عارف را کسی به ایشان نداده و هر کسی از معرفت و عرفان شناخت داشته باشد این لقب را به او میدهند. عارف آن کسی است که جز خدا در دلش هیچ چیزی نیست و این شهید عزیز ما (شهید طهرانیمقدم) تا زنده بود گمنام بود و نمیخواست خودش را مطرح و معرفی کند. 

خاتمی برهمین اساس اضافه کرد: شهید طهرانیمقدم از بچگی حال و هوای هیئت و مسجد و مسجدسازی را تا آخرین لحظه داشت. 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تعابیر مقام معظم رهبری از شخصیت شهید طهرانیمقدم خاطرنشان کرد: معتقدم اگر مقام معظم رهبری در وصف کسی سخن بگوید، مطمئنترین سخن است. هیچکس صحنه عاشورا را فراموش نکرده است، در روز عاشورا سیدالشهدا یک مانور جنگی صورت داد. کربلا جلوه صداقت جبهه است. هدف در جبهه شهادت نیست و هدف نابودی دشمن است.

وی به کتاب ذوالفقار ولایت و شخصیت شهید حسن طهرانیمقدم در این کتاب اشاره کرد و افزود: خاطرات آموزنده بسیاری از شهید طهرانیمقدم در این کتاب وجود دارد، در بخشی از این کتاب آمده است که وقتی آقا از محل کار آنها بازدید میکرد. دست روی شانه حاج حسن کجاست و فرمودند هر قولی که حاج حسنآقا به ما داد عمل کرد و ندیدم که خلف وعده کند و حقیقتاً این جمله آقا از جملههای تحفه و ناب نایب امام زمان (عج) است. از جملههایی که وقتی لیست یاران سیدالشهدا (ع) مینویسند او را هم در لیست میبینند.

خاتمی با اشاره به تعبیر سردار عالیقدر و دانشمند برجسته از شهید حسن طهرانیمقدم گفت: صنایع موشکی ما هوافضای سپاه پاسداران را قوی کرد و این اقتدار موشکی ناشی از ذهن نورانی و ذهن عاشورایی حاج حسن طهرانیمقدم است.

وی افزود: ذهنی که با زیارت عاشورا انس بگیرد میشود، طراح صنایع موشکی که دشمنان را زمینگیر میکند.

آیتالله خاتمی در بخش دیگری از سخنانش به دستاندازی دشمنان جمهوری اسلامی ایران علیه منافع ایران اشاره و با بیان این مطلب که دشمنان ما دشمنانی نیستند که زبان تعامل سرشان شود، گفت: دشمنان ما به معنای دقیق کلمه وحشی هستند و در سوریه گوشه کوچکی از این وحشیگریهای اینان را میبینیم. ما با دشمنان وحشی طرف هستیم با دشمنانی طرف هستیم که پیش چشم دوربینها رزمنده سوریها را میکشد و قلبش را به دندان میگیرد.

امام جمعه موقت تهران افزود: اینها فقط زبان زور را میفهمند، قطعاً اگر اقتدار ایران اسلامی نبود، آمریکا بارها حمله نظامی کرده بود، اگر اقتدار موشکی نبود به تعبیر مقام معظم رهبری سگ زنجیریشان اسرائیل به ایران حمله میکرد.

وی خطاب به کارکنان هوافضای سپاه پاسداران، گفت: موشک 2 هزار کیلومتری شما کابوس همیشگی دشمنانتان هست و اینکه آقا در مشهد فرمودند اگر رژیم صهیونیستی دست از پا خطا کند، تلآویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد با تدبیر عزیزانی مثل طهرانیمقدم است. ملت ایران مدیون این عزیزان است.

آیتالله خاتمی با بیان اینکه ما امروز با دشمنانی طرف هستیم که سر سوزنی به هیچ چیز پایبند نیستند، تصریح کرد: برای آنها قراردادی مطرح نیست. آنها نوکر بیاختیار صهیونیستها هستند، همه شان سر و ته یک کرباسند، وزیر امور خارجه فرانسه، آمریکا و آلمان همه یک مقوله هستند و فقط زبان زور و اقتدار را میفهمند.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه بازدارندگی نیروهای مسلح مهمترین راهبرد در نظام دفاعی کشورمان محسوب میشود، گفت: صنایع موشکی ما بازدارنده دشمنان از هر گونه تعرض است و پارسای بیادعایمان عمر خود را وقف به نظام اسلامی کرد و تا زنده بود جایی برای ظهور و بروز نداشت و دنبال جا و مقام نبود.

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار