ما متحدیم/ در شورای سیاست‌گذاری راهیان نور کشور مطرح شد؛
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تاکید بر اینکه همه جهان اذعان دارند، پیروز اصلی در برابر رژیم جعلی صهیونیستی ملت مظلوم فلسطین است، گفت: هدف قرار دادن بیمارستان‌ها، مساجد، مراکز آموزشی در غزه توسط صهیونیست‌ها جنایت علیه بشریت است که سراسر جهان باید مانع تداوم این جنایت‌ها شوند.
کد خبر: ۶۲۴۳۱۱
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۹ - 19October 2023

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در یکصد و نوزدهمین نشست شورای سیاست‌گذاری راهیان نور کشور که صبح امروز (پنج‌شنبه) با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور، استانداران، فرماندهان سپاه، مدیران کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان‌های خوزستان و ایلام و سایر اعضای این شورا، در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با تبریک پیروزی‌های معجزه‌آسای گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین در عملیات‌ طوفان‌الاقصی در برابر رژیم جعلی صهیونیستی و تسلیت شهادت مبارزان و شهروندان غیرنظامی فلسطینی، اظهار داشت: فلسطینی‌ها پیش از این نیز در جنگ ۲۲ روزه که در آن جنگ هم پیروز میدان بودند، هزار و ۴۵۰ شهید دادند، در حالی‌که در این جنگ تنها ۱۳ نفر از صهیونیست‌ها به هلاکت رسیدند؛ اما در عملیات‌ طوفان‌الاقصی با عنایت خداوند متعال توفیقات فوق‌العاده‌ای حاصل شد که بالغ بر هزار و۲۰۰ نفر از اسرائیلی‌ها به هلاکت رسیدند و تعداد زیادی از آن‌ها نیز به اسارت درآمدند. 

سردار کارگر در ادامه مورد هدف قراردادن بیمارستان‌ها، مساجد و مراکز آموزشی را جنایت علیه بشریت دانست و با بیان اینکه که صهیونیست‌ها از هدف قراردادن این اماکن ابایی ندارند، تصریح کرد: همه دنیا در اتفاقات اخیر دیدند که رژیم جعلی صهیونیستی از چه حربه‌ای علیه بشریت استفاده می‌کند که این جنایت‌ها باید سریعا متوقف شود.

سردار کارگر: عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به راهیان نور/ کل جهان باید از ملت فلسطین در برابر رژیم جعلی صهیونیستی حمایت کنند

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار میهمانان کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی مبنی بر اینکه «روی اسب بازنده شرط‌بندی نکنید»، بیان داشت: عملیات بزرگ طوفان‌الاقصی که توسط رزمندگان مقاومت اسلامی فلسطین از زمین، دریا و هوا علیه صهیونیست‌ها با اقتدار صورت گرفت، نشان داد ملتی که روی پای خودش بایستد، می‌تواند در مقابل استکبار و حامیان آن به پیروزی برسد.

سردار کارگر با تاکید بر اینکه هیمنه رژیم صهیونیستی پیش از این در جنگ ۳۳ روزه فرو ریخته بود، و این ضعف در عملیات طوفان‌الاقصی بیشتر معلوم شد، گفت: امیدواریم کشور‌های سراسر جهان اعم از اسلامی و غیر اسلامی هر کاری که از دستشان برمی‌آید، انجام دهند تا مانع تداوم جنایات وحشیانه و ددمنشانه صهیونیست‌ها علیه فلسطینی‌های‌ مظلوم شوند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سفر رئیس جمهور آمریکا به سرزمین‌های اشغالی جهت روحیه دادن به سربازان اسرائیلی را نشانه‌ای از ضعف و شکست رژیم غاصب صهیونیستی دانست و بیان داشت: امروز تمام دنیا اذعان دارند که پیروز اصلی اتفاقات اخیر ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین است.

سردار کارگر در ادامه به پیش‌بینی‌های دقیق امامین انقلاب اسلامی و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی درخصوص پیروزی‌های مقاومت اسلامی و زحماتی که شهید سلیمانی برای اقتدار محور مقاومت کشید، اشاره کرد و افزود: عملیات طوفان‌الاقصی همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید فرمودند، توسط خود گروه‌های مقاومت برنامه‌ریزی و اجرا شده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی با افتخار از مقاومت اسلامی حمایت می‌کند، اعراب و امت اسلامی نیز باید با اقتدار از مبارزه فلسطینی‌ها علیه صهیونیست‌ها حمایت کنند.

سردار کارگر در بخش دیگر از سخنان خود به اهمیت حفظ دستاوردهای دفاع مقدس اشاره کرد و با بیان اینکه مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی علاوه بر بازدید جوانان و نوجوانان از یادمان‌های دفاع مقدس، منتفع شدن مردم این مناطق از حضور کاروان‌هاست، تصریح کرد: امروز خوشبختانه کاروان‌های راهیان نور در غرب و شمالغرب نیز حضور پیدا می‌کنند؛ دیگر مثل گذشته کاروان‌های راهیان نور فقط در ایام خاصی به یادمان‌های دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام نمی‌شوند، بلکه در طول سال یادمان‌های دفاع مقدس میزبان زائران عزیز هستند؛ اما ایام اوج راهیان نور جنوب و جنوب غرب از ۲۲ بهمن تا ۲۲ اسفند تعیین شده است.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور در ادامه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نگاه ویژه‌ای به موضوع راهیان نور دارند، گفت: توجه و اهتمام دولت‌های گذشته به راهیان نور قابل تمجید است؛ دولت سیزدهم نیز همانند دولت‌های گذشته به‌صورت ویژه به راهیان نور توجه دارد.

وی افزود: حضور رئیس جمهور محترم در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اقدام بسیار ارزشمند و قابل تقدیر بود، امیدوارم با همکاری دولت اقدامات اساسی در حوزه راهیان نور صورت گیرد.

سردار کارگر در ادامه با اشاره به دیدار پیشکسوتان دفاع مقدس با رهبر معظم انقلاب اسلامی در  ۲۹ شهریور  و تاکید بر مطالبه معظم‌له مبنی بر ۱۰۰ برار شدن فعالیت‌های حوزه دفاع مقدس بیان داشت: امیدواریم با همت جمعی بتوانیم مطالبه به‌حق حضرت آقا را در این حوزه به سرانجام مطلوب برسانیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پایان، دفاع مقدس را گنجینه‌ای بی‌نظیر دانست و گفت: ما به تعداد شهدا و خانواده شهدا می‌توانیم کتاب تهیه کنیم؛ ما می‌توانیم دفاع مقدس را در قالب‌هایی همچون کتاب، فیلم، رمان، تئاتر و .... تبیین کنیم و مانع تحریف و فراموشی این فرهنگ ناب شویم.

انتهای پیام/411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها