امیرعبداللهیان به اسماعیل هنیه تسلیت گفت

وزیر امور خارجه در پیامی ضمن تسلیت به هنیه به مناسبت شهادت رئیس موقت مجلس قانونگذاری فلسطین گفت که جنایات رژیم صهیونیستی تنها موجبات زوال سریع‌تر آن را فراهم آورده و چهره کریه این رژیم را بیش از پیش نمایان خواهد کرد.
کد خبر: ۶۳۲۳۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۱ - 21November 2023

امیرعبداللهیان به اسماعیل هنیه تسلیت گفتبه گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، جنبش حماس صبح (شنبه) ۲۷ آبان ماه از شهادت «احمد بحر» نایب رئیس پارلمان غزه خبر داد و در بیانیه‌ای اعلام کرد که «احمر بحر» چند روز پیش در پی حمله ارتش رژیم صهیونیستی به پارلمان نوار غزه به شهادت رسیده است.

در همین خصوص حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه ۳۰ آبان ماه در پیامی خطاب به «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) شهادت «احمد بحر» نایب رئیس و رئیس موقت مجلس قانونگذاری فلسطین را تسلیت گفت.

امیرعبداللهیان در این پیام شهادت این سیاستمدار انقلابی و مبارز نستوه را به اسماعیل هنیه، ملت بزرگ و مقاوم فلسطین و خانواده وی تبریک و تسلیت گفته و افزوده است: بی‌تردید جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در حق ملت فلسطین تنها موجبات زوال سریع‌تر آن را فراهم آورده و چهره کریه آن را بیش از پیش نمایان خواهد کرد.

وزیر خارجه در این پیام عنوان کرده است: همچنانکه گذشته اثبات کرده، فقدان اینگونه مردان بزرگ نه تنها هیچ خللی در اراده مردم فلسطین ایجاد نخواهد کرد، بلکه ملت مظلوم و مقاوم را در ادامه مسیر تا آزادی سرزمین خود، به ویژه قدس شریف مصمم‌تر خواهد کرد.

وی در این پیام از خداوند منان رحمت واسعه برای ارواح طیبه شهدا و آزادی فلسطین و بازگشت آن به آغوش امت اسلامی را مسئلت کرده است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از این نسبت به این اقدام تروریستی واکنش نشان داده و ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن «احمد بحر» نایب رئیس و رئیس موقت مجلس قانونگذاری فلسطین، این ضایعه را به رهبری جنبش مقاومت اسلامی فلسطین - حماس، ملت فلسطین و خانواده آن شهید عزیز تسلیت گفته بود. وی افزوده بود: بدون شک چنین جنایاتی، خللی در اراده راسخ ملت و جریان‌های مقاومت فلسطین برای ادامه مبارزه در مسیر آزادی کشورشان از اشغال رژیم اشغالگر صهیونیستی ایجاد نخواهد کرد.

انتهای پیام/۳۷۱

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار