سخنگوی دولت در گفت‌وگو با دفاع‌پرس مطرح کرد؛

مضرات به‌کارگیری نماینده حقوقی شرکت‌های خصوصی در محاکم

بهادری جهرمی معایب طرح تأمین مالی تولید که اخیرا به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید را تشریح کرد.
کد خبر: ۶۶۹۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰ - 06June 2024

سخنگوی دولت: حضور نمایندگان حقوقی در محاکم باعث تضییع حقوق شرکت‌ها می‌شود/ عرصه خدمات حقوقی نیاز به تخصص و تسلط دارد«علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی دفاع‌پرس، با اشاره به معایب طرح تأمین مالی تولید که چندی پیش به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، اظهار داشت: مصوبه اخیر مجلس در خصوص به کارگیری نماینده حقوقی  توسط شرکت‌های خصوصی در محاکم دادگستری مضراتی دارد.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: مشخص کردن ساختار‌ها و سازوکار‌هایی برای احراز صلاحیت در حوزه‌های مختلف مانند پزشکی، قضاوت، معلمی و .. قطعاً به گزینش و انتخاب عادلانه ما کمک خواهد کرد؛ و افراد با چنین سنجه‌هایی در یک رقابت سالم به عنوان صالح‌ترین افراد وارد حرفه مد نظر می‌شوند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: حوزه استیفای حقوق اگر با ضعف مواجه شود، حق موکل یا شرکتی که قرار است از نماینده حقوقی استفاده کند، تضییع می‌شود، مانند کسی که مجوز طبابت را می‌گیرد، اما صلاحیت علمی لازم را در این زمینه ندارد، طبیعی است در چنین شرایطی متضرر اصلی بیمار خواهد بود.

وی افزود: خدمات حقوقی به دلیل اینکه یک کار کاملا تخصصی است، اگر فرد تخصص و تسلط حقوقی لازم و کافی را نداشته باشد، طبیعتاً موکل و یا شرکتی که قرار است از خدمات او استفاده کند متضرر اصلی خواهد بود.

سخنگوی دولت گفت: کسانی که دوره‌های آموزشی لازم را دیده اند و در آزمون‌های استاندارد صلاحیت‌سنجی شده‌اند و بعد در دوره‌های کارآموزی چگونگی حضور در محاکم و ارائه استدلال‌های حقوقی را فراگرفته‌اند، موفق‌تر در خدمت‌رسانی به آحاد کشور خواهند بود.

انتهای پیام/371

نظر شما
پربیننده ها