در دیدار نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با آیت‌الله موحدی‌کرمانی مطرح شد؛

توصیه‌های رئیس مجلس خبرگان رهبری به نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری

همزمان با عید سعید قربان نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری با آیت‌الله «موحدی‌کرمانی» دیدار و گفتگو کردند.
کد خبر: ۶۷۳۵۰۸
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۴ - 17June 2024

به گزارش گروه سیاسی دفاع‌پرس، همزمان با عید سعید قربان نامزد‌های چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری با آیت‌الله «موحدی‌کرمانی» رئیس مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفتگو کردند.در این دیدار رئیس مجلس خبرگان رهبری ضمن قدردانی و تشکر از حضور نامزد‌های ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری و نگاه به آن به عنوان فرصتی بزرگ و ارزشمند برای خدمت به ملت و مملکت اسلامی گفت: از همت و انگیزه همه شما عزیزان که با تایید شورای محترم نگهبان آماده حضور در انتخابات برای کسب رضای الهی و خدمت به مردم هستید بسیار خرسند هستم و امیدوارم هر کسی مورد اقبال مردم قرار گرفت با صدق و راستی پای به میدان مسئولیت بگذارد و خداوند او را یاری دهد.

توصیه‌های رئیس مجلس خبرگان رهبری به نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری

وی افزود: خداوند اگر صدق و راستی ما را ببیند ما را برابر دشمنان یاری می‌کند و با خار ساختن دشمن به ما عزت می‌بخشد لذا قوی‌تر کردن رابطه خود با خدا بسیار حائز اهمیت است.

موحدی کرمانی گفت: باید رهنمود‌ها و توصیه‌های مقام معظم رهبری در رعایت اخلاق و حاکم بودن آن در رقابت‌های انتخاباتی پرهیز از بداخلاقی، بدگویی، تهمت زنی، لجن‌پراکنی و برخورد‌های اهانت آمیز را نصب العین قرار دهید. در مناظرات باید مردم از شما متانت، وقار و سنگینی ببینند، الگوی رییس جمهور شهید آیت الله رئیسی در این زمینه بسیار راهگشا است؛ با رعایت اخلاق اسلامی، شخصیت و تسلط بر خودتان را حفظ کنید و در مواجهه با بد اخلاقی‌ها به سیره پیامبر و ائمه علیهم السلام تمسک جویید، این انتظاری است که مردم از شما دارند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری مسئولیت سنگینی، چون ریاست جمهوری را بسیار مهم و سخت توصیف و به مانند هر مسئولیتی نیازمند شناخت و عمل به وظیفه و اخلاص دانست و تصریح کرد: با شناخت و عمل به مسئولیت، برنامه‌ریزی حکیمانه و اخلاص باید بین مردم بروید و با آنها چهره به چهره شوید، زیرا از شما می‌خواهند با عهده‌دار شدن منصب ریاست جمهوری به مردم و محرومین خدمت کنید و شرایط زندگی عزتمندانه جوانان را بهبود بخشید و با اصلاح وضعیت به مبارزه با زمینه‌ها و مظاهر فساد بپردازید.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان نامزد‌های انتخابات را به برنامه‌ریزی سنجیده و حساب شده، پرهیز از تندروی، دعوت از متخصصین، اولویت دادن به مشکلات اقتصادی کشور و کمر همت بستن برای حل آن، صمیمیت با مجلس و قوه قضائیه و تمامی ارکان و نهاد‌های موثر کشور و یاری طلبیدن آنها و اصلاح ناهنجاری‌های فرهنگی توصیه کرد.

در این دیدار همچنین کاندیدا‌های چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دیدگاه‌ها و نظرات خود را ارائه کردند.

حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی نامزد انتخابات ریاست جمهوری با خطیر دانستن مسئولیت ریاست جمهوری و شرایط کشور گفت: خدای بزرگ را شاکریم که انسان‌هایی قصد دارند خود را وقف خدمت و کمک به مردم کنند و در این راه همه ما باید اخلاق و اخلاص را رعایت کنیم و وظیفه شناس باشیم.

وی افزود: هر یک از نامزد‌ها که رئیس جمهور شدند، دیگران آن را کمک کنند، همفکری داشته باشیم و فضای کشور را با همفکری پیش ببریم.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه نیازمند کمک به همدیگر هستیم و باید حسن ظن و نگاه مثبت داشته باشیم، تصریح کرد: باید به مردم پیام مودت، محبت و همکاری در خدمت رسانی صادقانه و با اخلاص بدهیم؛ اگر مردم این پیام را دریافت کنند آنها هم کمک می‌کنند که:یدالله مع الجماعه"

پزشکیان دیگر نامزد انتخابات هم عمل به آموزه‌ها و توصیه‌های دینی را موجب بدبین نشدن مردم در دانشگاه، مدرسه، اداره و جامعه قلمداد و تصریح کرد: ما حرف‌های خوب می‌زنیم، اما عمل نمی‌کنیم، تا زمانی که خودمان را اصلاح نکنیم نمی‌توانیم دیگران را اصلاح کنیم. امیدواریم که صادق باشیم و برای مردم خالصانه کار کنیم.

آقای جلیلی نیز در این دیدار تشخیص و عمل درست به وظیفه را مهم قلمداد و کار جمعی را مصداق "فاستقبوا الخیرات" دانست.

در ادامه زاکانی کار اصلی شهید رئیسی را اصلاح خط و مختصات دولت‌های گذشته دانست و گفت: شهید رئیسی نسبت دولت را با دین، با انقلاب، با نظام، با رهبری معظم، با مردم و با دوستان و دشمنان انقلاب تصحیح و به مختصات اصلی بازگرداند.

وی افزود: او تبعیت از رهبری را برای خود فرض گرفت و خدمت به مردم را با اخلاص دنبال کرد، هم دوستان انقلاب به او امیدوار بودند و هم دشمنان انقلاب از او هراس داشتند.

وی شرایط کشور نسبت به سه سال گذشته را به رغم مشکلات متعدد، بهبود یافته توصیف کرد و خاطرنشان کرد: در حوزه سیاست خارجی ثبات عزتمند داریم و در حوزه داخلی بخشی از مختصات اقتصادی اصلاح و در مسیر درست قرار گرفته است.

زاکانی با اشاره به اینکه مشکلات متعددی داریم، اما اضطرار و بحران نداریم گفت: کنار مشکلات، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های ویژه‌ای وجود دارد، لذا بایستی هم مشکلات را شناخت و هم ظرفیت‌ها را شناسایی کرد و گام‌های اساسی برداریم.

وی جهت‌گیری‌های شهید رئیسی در رفع مشکلات کشور را راهگشا دانست با اشاره به توانمندی‌های موجود گفت: در کشور توانمندی‌های اختصاصی داریم که در هیچ جای دنیا وجود ندارد، مکتب اسلام با نگاه اجتهادی حضرت امام و مقام معظم رهبری، رهبر حکیم و بی‌نظیر، مردم دیندار از جمله این توانمندی‌ها است که با تکیه بر آن و همچنین توانمندی‌های ویژه کشور مانند موقعیت سوق الجیشی، سابقه تمدنی، امکانات و ثروت نفت و گاز می‌توان از مشکلات عبور کرد.

دکتر زاکانی با بیان اینکه اگر چنین شد مختصات ما از کشور‌های دیگر دنیا متفاوت می‌شود و نباید با مختصات آنها بازی کنیم گفت: در این صورت است که جهش و تحول در ابعاد مختلف و گره گشایی از مشکلات مردم و آبادانی و پیشرفت کشور تضمین خواهد شد.

محمد باقر قالیباف رعایت اخلاق در عین رقابت در چارچوب اخلاق اسلامی را امری مهم برشمرد و گفت:
ممکن است در رویکرد‌ها و روش‌ها تفاوت‌هایی داشته باشیم، اما همه ما در نظام اسلامی که در راس آن ولی فقیه است خدمتگزار مردم هستیم و فلسفه وجودی خود را از آنها می‌گیریم.

وی با اشاره به اینکه باید مردم را در عمل به اسلام دعوت کنیم، افزود: اقدام ما اگر مفید باشد نفع آن به مردم می‌رسد و اگر اشکال داشته باشد مردم متضرر می‌شوند و اسلام هم آسیب می‌بیند.

قالیباف تصریح کرد: بعد از ۸ تیر همگرایی، انسجام و همکاری در حل مشکلات وظیفه همه ما است و با توجه به تجربه و فهمی که از وضعیت داریم مطمئن هستم مشکلات کشور در ابعاد مختلف با تکیه بر دارایی‌ها و نیروی جوان باسواد و خلاق مرتفع خواهد شد.

قاضی‌زاده نیز روابط عالم را مبتنی بر حق و تکلیف دانست و گفت: انسان حقوقی و تکالیفی دارد و این رابطه در نسبت امت و امام امت تعریف می‌شود، امام به عنوان خلیفه الله که امت نسبت به آن وظیفه دارد.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات طلب یاور از جانب امت برای یاری امام است افزود: امام هست و در قانون اساسی مفهوم امامت وجود دارد، سیاستگذار و راهنما امام است و از امت طلب یاری می‌کند می‌شود نماینده مجلس و رئیس جمهور در کشور که مفهوم مستقل از امامت ندارد و باید بگوید خواست امام را چگونه اجرا کنیم.

قاضی‌زاده تصریح کرد: اگر این نگاه توحیدی استقرار یابد نتیجه و پیروزی هم حاصل می‌شود و اگر اینطور نباشد باید بدانیم نتیجه‌ای به دست نخواهد آمد.

انتهای پیام/۹۵۵

نظر شما
پربیننده ها