رئیس ستاد انتخابات استان کرمان خبر داد؛

مشارکت ۴۶ درصدی انتخابات در کرمان

با اشاره به مشارکت ۴۶ درصدی مردم کرمان در انتخابات گفت: یک میلیون و ۷۰ هزار و ۲۸۶ رای ماخوذه در استان داشتیم.
کد خبر: ۶۷۵۷۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۴ - 29June 2024

مشارکت ۴۶ درصدی انتخابات در کرمان

به گزارش دفاع‌پرس از کرمان، «رحمان جلالی» رئیس ستاد انتخابات استان کرمان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با بیان اینکه خدا را شاکر هستیم که انتخابات در کشور در کمال امنیت و سلامت برگزار شد و مردم به‌ویژه مردم استان کرمان همراهی بسیار خوبی داشتند، اظهار داشت: حدود 60 هزار نفر عوامل اجرایی که از خود مردم هستند در این انتخابات فعال بودند و حدود 24 ساعت کامل پای کار بودند که جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه انتخابات بدون هیچ حاشیه امنیتی در استان کرمان برگزار شد که از تمام نیروهای انتظامی و نظامی و امنیتی تشکر می‌کنم، گفت: اصحاب رسانه نه تنها روز گذشته، از زمان اعلام رسمی فرآیند انتخابات همکاری بسیار خوبی در جهت افزایش مشارکت مردم و شور انتخاباتی داشتند که از آنها نیز تقدیر می‌کنم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره اینکه در استان کرمان یک میلیون و 70 هزار و 286 رای ماخوذه از صندوق‌ها داشتیم که مجموع آرای صحیح و باطله است، افزود: 2 میلیون و 324 هزار و 254 نفر تعداد واجدان شرایط رای در استان کرمان بودند.

وی با بیان اینکه سعید جلیلی با 477 هزار و 589 رای نفر اول انتخابات استان کرمان بود که 45 درصد آرا را به خود اختصاص داد، ادامه داد: مسعود پزشکیان با 329 هزار و 470 رای و با 31 درصد آرا نفر دوم، محمدباقر قالیباف با 215 هزار و 892 رای و 19.6 درصد نفر سوم و مصطفی پورمحمدی با 8 هزار و 513 رای و 0.8 درصد آرا نفر چهارم شدند.

جلالی با اشاره به اینکه طبق ماده 12 قانون انتخابات کسی که اکثریت مطلق آرای ماخوذه را گرفته باشد می‌تواند رئیس جمهور منتخب باشد، بیان کرد: از آنجا که هیچکدام از کاندیداها اکثریت آرا را کسب نکردند انتخابات به دور دوم کشیده شده است.

تبلیغات انتخابات در دور دوم آغاز شده است و فرآیند انتخابات مطابق برنامه جلو می‌رود.

وی با بیان اینکه در استان کرمان حدود 46 درصد از مردم در انتخابات ریاست جمهوری مشارکت داشتند و مردم شهرستان رابر بیشترین مشارکت را در این دوره از انتخابات داشتند، ادامه داد: تعداد هشت نفر در امر برگزاری انتخابات تخلف داشتند که تحت تعقیب قضایی قرار دارند و حدود سه نفر بازداشت هستند و 2 هزار و 428 شعبه اخذ رای در سراسر استان کرمان وجود داشت.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها