سردار دهقان در جمع فرماندهان ارشد نیروهای مسلح خوزستان:
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به نقش منحصر به‌فرد ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در تأمین امنیت داخلی و مرزی استان خوزستان تصریح کرد: نیروهای مسلح با تأمین امنیت پایدار زمینه توسعه همه جانبه این استان را فراهم کرده‌اند.
کد خبر: ۹۷۵۲
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۱ - 17January 2014

نیروهای مسلح با تأمین امنیت پایدار زمینه توسعه همه‌جانبه را فراهم کرده‌اند

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، سردار سرتیپ پاسدار "حسین دهقان" وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع فرماندهان و مسئولان ارشد نیروهای مسلح استان خوزستان، طی سخنانی با اشاره به نقش منحصر بهفرد ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در تأمین امنیت داخلی و مرزی استان خوزستان تصریح کرد: نیروهای مسلح با تأمین امنیت پایدار زمینه توسعه همه جانبه این استان را فراهم کردهاند.

وی افزود: با توجه به اعلام رئیس جمهور در خصوص منطقه آزاد آبادان و خرمشهر، بخشی از زمینههای اجرایی این مهم نیز با اقدامات نیروهای مسلح بهویژه سپاه و ارتش در خصوص پاکسازی میادین مین و گلولههای عمل نکرده و امنیت خطوط مرزی توسط مرزبانان غیور و ایجاد امنیت کامل داخلی فراهم شده است.

وزیر دفاع در ادامه با اشاره به نقش ممتاز مردم در جریان جنگ تحمیلی و دفاع جانانه از مرزهای اعتقادی و سرزمینی میهن اسلامی گفت: خوزستان مفتخر به این صفت ارزشمند و کلام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) است که فرمودند «خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد» و این سند افتخار استان خوزستان است.

سردار دهقان تصریح کرد: حفظ و پاسداشت این سند افتخار امروز در سایه نقشآفرینی استان خوزستان در عرصه استقلال کشور و توسعه ملی و ساختن این استان بعنوان استانی الگو و نمونه در ترازی که شایسته آن است و حفظ و نشر آثار و ارزشهای دفاع مقدس به عنوان استانی که بیشترین آثار را از حماسه دفاع مقدس در خود جای داده است میتواند تحقق یابد.

وی اظهار داشت: باورم بر این است ملتی که بار ۸ سال جنگ تحمیلی را صبورانه تحمل و در جبهههای حق علیه باطل حماسهای ماندگار و تاریخی را خلق کرد، در دهه پیش رو که دهه پیشرفت و عدالت نام گرفته، قادر است با بهرهگیری از تمام وضعیتهای مادی و معنوی خود ایران عزیز اسلامی را به اوج قلههای پیشرفت و معنویت برساند و قطعاً سهم استان خوزستان در تحقق این اقدام، بارز و تعیین کننده است.

دهقان افزود: وزارت دفاع در چارچوب وظایف و ماموریتهای خود آماده کمک به این امر مهم و خطیر میباشد.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تجلیل از جانبازان، آزادگان، رزمندگان و خانواده معظم ایثارگران استان خوزستان تصریح کرد، عزت، عظمت و سربلندی ایران اسلامی و مقاومت و پایداری در مصاف با جبهه استکبار جهانی به برکت خون شهیدان و صبر و پایداری ایثارگران عزیز و روحیه شهادت طلبی و فرهنگ بسیجی است.

سردار دهقان با بیان اینکه نقش اصلی در دفاع و غلبه بر دشمن در عرصه نظامی را سلاحهای متکی بر ایمان و روحیه عاشورایی ایفا میکند افزود: برتری ایران اسلامی در این عرصه ناشی از این مولفههای مهم است و ملت ایران با همین روحیه دشمن را در همه عرصهها ناکام گذاشته و خواهد گذاشت.

وزیر دفاع خاطر نشان ساخت: دولت یازدهم مصمم است با عقلانیت بر مدار علم و دانش، تجربه و تلاش با اقدامات جهادی مولد ثروت، تولید و اشتغال، آبادانی و پیشرفت و پویایی همه جانبه را برای کشور و خاصه این استان به مدد حضور و حمایت مردم و تحت زعامت و هدایتهای مقام معظم رهبری فراهم نماید.

سردان دهقان در پایان تاکید کرد؛ در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری باید با ایجاد فضای امید بسترهای لازم را برای توسعه فراهم کرده و با نگاه به درون، ظرفیتها و قابلیتهای داخلی را فعال و شکوفایی را برای استان خوزستان رقم زد.

گفتنی است، بازدید از صنایع وابسته به وزارت دفاع، دیدار با خانواده معظم شهیدان، حضور در محل یادمان شهدای شلمچه، بازدید از خطوط مرزی شهرهای آبادان و خرمشهر، اراضی پاکسازی شده از میادین مین و گلولههای عمل نکرده، حضور در مراسم بهره برداری از دو فروند لندینگرافت چند منظوره هزار تنی در صنایع دریایی شهید موسوی خرمشهرو همچنین حضور در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان، دیدار با سران عشایر و ایثارگران و جلسه شورای اداری استان خوزستان که با حضور ریاست محترم جمهور برگزار گردید از دیگر برنامههای سفر ۳روزه وزیر دفاع به استان خوزستان بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار