به روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
فرهنگ و هنر
فرهنگ و هنر
مداح غیر انقلابی در انتقال مفاهیم عاشورایی ناتوان است
یادداشت/ رسول حسنی؛
رسالت مداح علاوه بر روایت مصائب و معارف اهل بیت (ع) در اشعار و مرثیه‌ها، آن است که رنگ و بوی سیاسی به مجالس سوگواری بزند در غیر این صورت چنین مداحی نمی‌تواند ماهیت قیام عاشورا و مفاهیم آن را منتقل کند.
اعضای هیأت امنا سازمان دارالقرآن الکریم منصوب شدند
حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در احکامی جداگانه اعضای هیأت امنا سازمان دارالقرآن الکریم را منصوب کرد.
یک مسیحی کاتولیک در پیاده‌روی اربعین حسینی
سوژه، یک مسیحی کاتولیک است که با حضور در پیاده‌روی اربعین و مشاهده عاشقان اباعبدالله، تصاویر منحصر به‌فردی را مشاهده می‌کند.
دهمین دوره «جایزه شهید آوینی» پذیرای ۲۱۰ فیلم مستند شد
با پایان مهلت ارائه فیلم به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، کارگردانان ۲۱۰ فیلم همزمان با بخش مسابقه ملی این رویداد، متقاضی شرکت در دهمین دوره جایزه شهید آوینی شده‌اند.
انتشار فهرست کتاب‌های رسیده به جایزه ادبی جلال
دبیرخانه جایزه ادبی جلال آل احمد، فهرست کتاب‌های رسیده به این دبیرخانه را منتشر کرد.
معرفی برنامه‌های موفق رادیو ایران در محرم
رئیس مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما نتیجه بررسی برنامه‌های مختلف رادیو ایران در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و ... را اعلام کرد.
پایان بازسازی «تئاتر شهر» تا 15 آبان
بازسازی سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر 15 آبان به پایان می‌رسد و این سالن بازگشایی مجدد می‌شود.
تقدیر از ناشران نمونه در هفته کتاب
دبیرخانه انتخاب ناشران نمونه سال پس از انتخاب و تعیین ناشران نمونه، اسامی برگزیدگان را اعلام و در مراسمی در هفته کتاب از آن‌ها تقدیر خواهد کرد.
«راهپیمایی اربعین» جبهه وحدت جهان اسلام علیه غرب است
به‌‌وقت اربعین 9/ یادداشت
دیده شدن مسلمانان در راهپیمایی اربعین و در کنار هم، فارغ از ملیت و مذهبی که دارند، امت واحده‌ای را شکل می‌دهند که هیچ قدرتی نمی‌تواند در مقابل آن بایستد.
تئاتر شهر 26 مهر در آستانه اربعین اجرایی ندارند
تمامی نمایش‌های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاترشهر همزمان با فرا رسیدن ایام عزاداری اربعین حسینی روز 26 مهر ماه اجرایی ندارند.
صفحه  از ۲۰۶۹
پربیننده ها