ساجد
انقلاب اسلامی
عکس/ آیت‌الله «امامی کاشانی» در کنار شهید «مهدی باکری»
آیت‌الله «محمد امامی کاشانی» متولد ۱۰ مهر سال ۱۳۱۰، از یاران دیرین حضرت امام خمینی (ره) و حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) بود که پس از عمری مجاهدت در عرصه‌های مختلف خدمت به انقلاب اسلامی، سرانجام ۱۲ مهر سال ۱۴۰۲ دار فانی را وداع گفت.
صوت/ ۲۲ بهمن؛ روز از خود گذشتن
سرود «۲۲ بهمن؛ روز از خود گذشتن»، اثری است که توسط گروه کر تولید شده و هرساله در دهه فجر خصوصاً در شب و روز ۲۲ بهمن از رسانه‌ها پخش می‌شود.
تصاویر/ تنفیذ حکم اولین دوره‌ ریاست‌جمهوری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
حضرت امام خمینی (ره) بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، ۱۷ مهر سال ۱۳۶۰ حکم اولین دوره ریاست‌جمهوری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) را در حسینیه جماران به ایشان تنفیذ کردند.
صوت/ مسلمانان به پا خیزید
سرود «معمار حرم» یا «مسلمانان به پا خیزید»، از جمله سرودهای به‌یادگار مانده از دوران پیروزی انقلاب اسلامی است که شاعر آن مرحوم «محمدعلی ابرآویز» و روایت موسیقایی آن نیز با طبل و سنج برای مخاطبان تولید شده است.
تصاویر/ دیدار‌های مردم و مسئولان با امام خمینی (ره) در جماران (۵)
«جماران» از زمانی که حضرت امام خمینی (ره) در آن سکونت یافتند، تا پایان عمر مبارک ایشان، میعادگاه عاشقانی بود که برای دیدار با معشوق خود، سر از پا نمی‌شناختند و آن بیت کوچک و آن حسینیه ساده، مرکز فرماندهی بر قلب‌های مستضفعان و آزادی‌خواهان جهان بود.
فیلم/ شهید ستاری: بیعت همافران با امام، موجب تسریع در پیروزی انقلاب اسلامی شد
امیر سرلشکر شهید منصور ستاری گفته است: نوزدهم بهمن سال ۱۳۵۷ روزی بود که علناً پرسنل نیروی هوایی با حضرت امام بیعت کردند و همین بیعت شروعی بود برای این‌که کلاً و به‌سرعت انقلاب به پیروزی برسد و قطعاً تأثیر بسیار زیادی در پیروزی انقلاب داشت.
تصاویر/ بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی با امام خمینی (ره)
نوزدهم بهمن سال ۱۳۵۷، صد‌ها نفر از دلیرمردان نیروی هوایی که باور به ارزش‌های اسلامی و خواسته‌های به‌حق مردم داشتند و این امر در ضمیرشان ریشه دوانده بود، در نمایش حماسی، با موج توفنده مردم به‌پاخاسته ایران هم‌آوا شدند و با حضور در اقامت‌گاه کاروان‌سالار انقلاب، با ایشان دیدار و بیعت کردند که این اقدام ارزشی، موجب برهم خوردن معادلات جهانی شد و در کمترین زمان، تمامی موانع سر راه پیروزی انقلاب اسلامی برداشته شد.
صوت/ بهمن خونین جاویدان
«بهمن خونین جاویدان» یکی از این سرودهای انقلابی و ماندگار و جزو معروفترین و نخستین سرودهایی است که سال ۱۳۵۸، در آستانه جشن‌های دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران توسط صدا و سیمای مرکز فارس در شیراز تولید و از رادیو و تلویزیون پخش شد. آهنگساز این سرود انقلابی «حمید بهبود» و ترانه‌سرای آن «محمدحسین همافر» است.
تصاویر/ دیدار‌های مردم و مسئولان با امام خمینی (ره) در جماران (۴)
«جماران» از زمانی که حضرت امام خمینی (ره) در آن سکونت یافتند، تا پایان عمر مبارک ایشان، میعادگاه عاشقانی بود که برای دیدار با معشوق خود، سر از پا نمی‌شناختند و آن بیت کوچک و آن حسینیه ساده، مرکز فرماندهی بر قلب‌های مستضفعان و آزادی‌خواهان جهان بود.
صوت/ این بانگ آزادیست، کز خاوران خیزد
«بانگ آزادی» یکی از این سرودهای انقلابی است که توسط «حمید سبزواری» سروده شده و «احمدعلی راغب» نیز آن را تولید کرده است. همچنین خوانندگی این سرود انقلابی را «محمد گلریز» بر عهده داشته است.
پربیننده ها
آخرین اخبار