ساجد
زنان در دفاع مقدس
تصاویر/ مشارکت زنان در پشتیبانی از جبهه‌ها (۲)
زنان در دوران دفاع مقدس نقش بی‌بدیلی داشتند؛ آن‌ها علاوه بر این‌که مشوق فرزندان و همسران خود برای حضور در جبهه‌ها بودند و در زمان اعزام آن‌ها به جبهه، با آینه و قرآن به استقبال‌شان می‌رفتند، خود در پشت جبهه‌ها به انجام کارهایی نظیر تهیه آذوقه و غذا برای رزمندگان، جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی، شست‌وشو و دوخت لباس‌های رزمندگان، فعالیت‌های تبلیغاتی، امدادرسانی به مجروحان و... مبادرت می‌ورزیدند.
تصاویر/ استقبال زنان از آزادگان دوران دفاع مقدس
خانواده آزادگان دوران هشت سال دفاع مقدس از جمله همسران و مادران آن‌ها در فراق عزیزان خود که در چنگال رژیم بعث عراق در اسارت بودند، سال‌ها انتظار کشیدند و سرانجام پس از مبادله اسرا و آزادی آن‌ها، به استقبال‌شان آمدند.
تصاویر/ رژه نظامی خواهران بسیجی
شیرزنان ایران‌زمین نیز همچون شیرمردان این سرزمین، نقشی بی‌بدیل در دوران هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن در همه میدان‌های دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران ایفا کردند. تصاویر زیر مربوط به رژه نظامی زنان در دوران دفاع مقدس و سال‌های بعد از جنگ تحمیلی است.
تصاویر/ زنان در تشییع پیکر شهدای هشت سال دفاع مقدس (۲)
تصاویر زیر شرکت زنان در مراسم تشییع و خاکسپاری پیکرهای مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس را نشان می‌دهد.
تصاویر/ زنان و اعزام رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس (۲)
مهم‌ترین نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس، اعزام فرزندان و همسران خود به میدان جنگ و پشتیبانی از آن‌ها بود؛ این در حالی است که دستیابی به پیروزی بزرگ در آن زمان، نشأت‌گرفته از وجود مادران و زنان ایرانی و خواهرانی است که همواره در کمک‌رسانی به رزمندگان اسلام پیشگام بودند.
تصاویر/ حضور زنان در خط مقدم جبهه‌های دفاع مقدس
شیرزنان ایران‌زمین در دوران هشت سال دفاع مقدس علاوه بر نقش‌آفرینی در زمینه‌هایی نظیر امدادرسانی به مجروحان و پشتیبانی از جبهه‌ها، همچون شیرمردان این سرزمین اسلحه در دست می‌گرفتند و به مصاف دشمن کافر بعثی در جبهه‌ها می‌رفتند.
تصاویر/ نقش زنان در جهاد سازندگی
تصاویر زیر نقش زنان در دوران هشت سال دفاع مقدس و جهاد سازندگی را نمایش کشیده است.
تصاویر/ آموزش نظامی بانوان در دوران دفاع مقدس
تصاویر زیر حضور بانوان در کلاس‌های آموزش نظامی طی دوران هشت سال دفاع مقدس را به نمایش کشیده است.
تصاویر/ شهیده بنت الهدی صدر
شهیده «بنت الهدی صدر» در اسفند سال 1316 در کاظمین چشم به جهان گشود. وی پس از شکنجه های حکومت بعث عراق در تاریخ 19 فروردین 1359 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
تصاویر/ زنان در تشییع پیکر شهدای هشت سال دفاع مقدس (۱)
تصاویر زیر شرکت زنان در مراسم تشییع و خاکسپاری پیکرهای مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس را نشان می‌دهد.
پربیننده ها
آخرین اخبار