ساجد
اسناد
تصاویر/ اعلامیه‌های مراسم بزرگداشت شهید «مجید زردانیار»
اعلامیه‌ها و پوسترهای شهادت «مجید زردانیار» که او را «مجید زردانیان» نیز می‌شناسند، امروز پس از سال‌ها به یادگار مانده است.
شهید عباس تابنده: انقلاب اسلامی ایران حجتی است از طرف خدای رحمان/ نکند تاریخ جنگ صفین تکرار گردد
بسیجی شهید «عباس تابنده» در فرازی از وصیت‌نامه خود آورده است: انقلاب اسلامی ایران حجتی است از طرف خدای رحمان بر ما مردم که خدا ترس و یاری‌دهنده مکتب روح‌بخش اسلام باشیم و در این راستا شعار لا اله الا الله را بر تارک نامبارک مستکبرانه کوفته و مستضعفان را مدد تا حق جایگزین شرک و نفاق و کفر و الحاد گردد.
شهید فریورجو: خطی را انتخاب کنید که آخر آن صراط مستقیم باشد/ سد راه نفوذ منافقان شوید+ دست‌خط
شهید «خسرو فریورجو» در فرازی از وصیت‌نامه خود، خطاب به همه کسانی که در راه او قرار دارند، توصیه کرده است: همیشه باید در زندگی خطی را انتخاب کنید که آخرش به صراط المستقیم باشد. این گفته را باید همیشه درنظر داشته باشید.
شهید مجید زردانیار: هرچه بیشتر در راه این انقلاب قدم بردارید/ راه شهدا را ادامه دهید
شهید «مجید زردانیار (رهنما مهر)» در فرازی از وصیت‌نامه خود آورده است: امیدوارم که هرچه بیشتر بتوانید در راه این انقلاب بیشتر قدم بردارید و راه شهدای عزیزمان را ادامه دهید.
شهید عبدالله نوریان؛ فرمانده‌ای که تا پای جان در کنار نیروهای خود ماند
فرمانده گردان قمربنی هاشم (ع) به حاج عبدالله اعتراض می‌کند که «حاجی ما مجبوریم، گردان‌مان در خط درگیر است، بمانیم بالای سرشان. تو که مجبور نیستی، برو مثل دیگران تو قرارگاه بنشین و از پشت بی‌سیم نیروهایت را هدایت کن»؛ اما حاج عبدالله با مهربانی به او گفت که «برادر ما کنار شما و با شما هستیم».
شهید عباس چراغی: خدایا! کمکم کن تا به مقصودم که همان شهادت است، برسم+ دست‌خط
بار خدایا! کمکم کن که در این راه نمانم و سر راهم لغزش نبینم، تا به مقصودم که همان شهادت است، برسم.
فیلم/ جشن ولادت امام حسن (ع) در جبهه‌ها با مداحی مرحوم «نادعلی کربلایی»
فیلمی مربوط به برگزاری جشن ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) توسط رزمندگان تخریب‌چی لشکر ۱۰ سیدالشهداء (ع) در ماه رمضان سال ۱۳۶۶، در اردوگاه کوثر به یادگار مانده است که در آن مرحوم حاج نادعلی کربلایی مداح و پیرغلام اهل‌بیت (ع) به شعرخوانی در میان رزمندگان اسلام می‌پردازد.
شهید بهاءالدینی: حاضرم تا آخرین قطره خونم برای احیاء اسلام جان‌فشانی کنم
شهید «مرتضی بهاءالدینی» در فرازی از وصیت‌نامه خود خطاب به مقتدای خود حضرت امام خمینی (ره) نوشته است: «ای امام عزیز، می‌دانم که تو نایب امام زمان و فرزند مقدس امام حسین (ع) هستی، این را هم می‌دانم که ندای «هل من ناصر ینصرنی» برای اسلام سر دادی، و من هم به ندای آسمانی لبیک گفتم و حاضرم تا آخرین قطره خونم برای احیاء اسلام جان‌فشانی کنم».
شهید علی‌اکبر رحیم‌پور: ما هرچه داریم، از اهل‌بیت (ع) داریم
شهید «علی‌اکبر رحیم‌پور» در فرازی از وصیت‌نامه خود آورده است: عزیزان هرموقع خبر عملیات رزمندگان بگوش‌تان می‌رسد، به یاد آن سردار و سقای دشت کربلا بیافتید و به یاد آن ۷۲ تن بیافتید که چگونه فداکاری و چه رشادت‌هایی انجام دادند و هر موقع خبر اسارت عزیزان به گوش‌تان برسد، به یاد اسارت رفتن بی‌بی زینب بیافتید. زمینی که داغ جد و پدر و مادر برادران حسن و حسین، عباس و آن واقعه عاشورا را دید و شما فکر نمی‌کنم از اول جهان اسلام همتای زینب پیدا کنید؛ زینبی که مصائب دید و تحمل کرد و درد پدری دید و تحمل کرد و منظور من از این چند خط، این است که ما هرچه داریم، از اهل‌بیت داریم.
شهادت زیباترین و شیرین‌ترین نوع بازگشت به عالم ابدی و دار بقاست/ امام خمینی راه انبیاء را در تاریخ ما زنده نموده است
شهید «سید کاظم حاجی آقامیری»:
شهید «سید کاظم حاجی آقامیری» در فرازی از وصیت‌نامه خود آورده است: شهادت زیباترین و شیرین‌ترین نوع بازگشت به عالم ابدی و دار بقاست؛ در صحنه رزم و مصاف با مستکبرینی که ارض را دست‌خوش بازیچه خود قرار داده‌اند و تباه ساخته‌اند؛ با آن‌هایی که می‌بایست با آن‌ها اشداء بود.
پربیننده ها