ساجد
اسناد
شهید مهدی‌برزی: کارهای‌تان سبب تحکیم و تقویت انقلاب و دولت شود
بسیجی شهید «فخرالدین مهدی‌برزی» در فرازی از وصیت‌نامه خود آورده است: سعی کنید هر نوع کاری که می‌کنید بعد از رضای خدا سبب تحکیم و تقویت انقلاب و دولت شود؛ نه سبب تضعیف آن.
شهید مهدی‌برزی: «آزادی» باید راه انسان را برای رسیدن به خدا باز کند+ دست‌نوشته
بسیجی شهید «فخرالدین مهدی‌برزی» در یکی از دست‌نوشته‌های خود، آورده است: آزادی کامل این است که انسان را هیچ‌چیز به خود مشغول نکند و فقط راهش باز باشد تا به خدا نزدیک شود؛ زیرا هر زنجیری یا قید و بندی که انسان را از نزدیک شدن به خدا باز دارد، آزادی را از انسان گرفته است.
نامه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به فرمانده لشکر ۹۲ زرهی اهواز+ سند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از اطلاع از دستور بنی‌صدر مبنی بر منع حضور تیپ ۲ لشکر زرهی اهواز در عملیات آزادسازی سوسنگرد، در نامه‌ای خطاب به فرمانده آن لشکر، دستور دادند که طبق تصمیم قبلی، تیپ ۲ در عملیاتی که منجر به آزادسازی سوسنگرد شد، به‌موقع وارد عمل شود.
آغاز پروژه موشک فوق‌سریعِ واکنش سریع در بُرد هدف اسرائیل+ سند
شهید «طهرانی مقدم» خطاب به فرمانده معظم کل قوا خبر داد؛
شهید «طهرانی مقدم» سال ۱۳۸۴، در نامه‌ای دست‌نویس خطاب به فرمانده معظم کل قوا، از آغاز پروژه‌های دستیابی به موشک فوق‌سریع واکنش سریع در برد هدف اسرائیل و دستیابی به موشک حامل ماهواره خبر داده و این پروژه‌ها را اوج بازدارندگی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران دانسته است.
حکم انتصاب شهید طهرانی‌مقدم در سال ۱۳۶۱+ سند
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس در تاریخ ۳۰ فروردین سال ۱۳۶۱، شهید حسن طهرانی‌مقدم را در حکمی به‌عنوان «مسئول تطبیق آتش‌های توپخانه و خمپاره‌های سپاه» منصوب کرده است.
شهید حبیب ملیحی:
شهید حبیب ملیحی در فرازی از وصیت‌نامه خود نوشته است: منطق شهید سوختن و ساختن راه برای دیگران و مساعد کردن راه است. آری! شهید مقام والایی در نزد خدا دارد. شما هم باید این را بدانید که ادامه‌دهنده راه شهدا باشید؛ چون برای پا برجا ماندن اسلام، نیاز به خون دادن‌ها و ایثارگری‌هاست و شما امت حزب‌الله هستید که باید ادامه‌دهنده راه شهدا باشد.
شهید هادیان: برای نماز ارزش قائل باشید/ «قناعت» و «تواضع» را سرمشق کار خود قرار دهید
شهید «محمدرضا هادیان دولت‌آبادی» در نامه‌ای، به همسر خود توصیه کرده است: «برای نماز خود ارزش قائل باشید. به همه احترام کامل بگذارید و قناعت و تواضع را سرمشق کار خود قرار دهید».
اگر شهادت نصیب من شد، صبر و استقامت داشته باشید
شهید «محمدرضا هادیان دولت‌آبادی»:
شهید «هادیان دولت‌آبادی» در یکی از دست‌نوشته‌های خود آورده است: «ممکن است در یکی از این اعزام به منطقه‌ها، شهادت نصیب من هم بشود و هم را هم خدا بپذیرد؛ و لذا به خانواده عزیزم اعلام می‌کنم که آماده هر خبری باشند و همیشه صبر را پیشه خود کنند و اگر خبری رسید، صبر و استقامت داشته باشند و شکرگزاری کنند».
هرگاه خواستید بدانید شهدا چه می‌گویند، ببینید امام‌شان چه می‌گوید+ سند
شهید «محمدرضا هادیان دولت‌آبادی»:
شهید «هادیان دولت‌آبادی» در فرازی از وصیت‌نامه خود آورده است: همیشه در راه خدا و اسلام قدم بردارید و هرگاه خواستید بدانید شهدا چه می‌گویند، ببینید امام‌شان چه می‌گوید. گوش به فرمان او باشید و سفارشات و اوامر او را بدون، چون و چرا اجرا کنید و همیشه پشتیبان روحانیت و اسلام باشید.
نامه فرزندان شهدا خطاب به رزمندگان/ در پشت جبهه بر دهان ابرقدرت‌ها می‌زنیم+ سند
یکی از فرزندان شهدا در نامه‌ای خطاب به رزمندگان اسلام در جبهه‌ها نوشته است: «من خیلی کوچک هستم که به جبهه بیایم و امیدوارم که زودتر بزرگ شوم و به جبهه بیایم و به برادران بپیوندم و با دشمنان شرق و غرب بجنگم؛ ولی ما هم در پشت جبهه با مشت‌های گره شده خود بر دهان ابرقدرت‌های شرق و غرب می‌زنیم».
صفحه  از ۱۰۹
پربیننده ها