به روز شده در: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
رییس بنیاد شهید در دیدار با نخبگان شاهد و ایثارگر:
حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی گفت: فرزندان شاهد که وارد عرصه مدیریت می‌شوند باید به خاطر داشته باشند که حفظ آبروی پدرانشان از همه چیز مهمتر است.
کد خبر: ۳۲۰۲۰
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۰ - 25October 2014

معوقات خانواده‌های شهدا پرداخت شد/ فرزندان شهدا باید زینت پدرانشان باشند

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سیدمحمدعلی شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، در دیدار با نخبگان شاهد و ایثارگر و نمایندگان تشکل های مختلف شاهد و ایثارگر ضمن تسلیت در گذشت آیت الله مهدوی کنی، اظهار کرد: همنشینی با نخبگان و تشکل های شاهد ایثارگر برای بنده مایه خرسندی بسیار است. ارتباط نزدیک با تشکل های شاهد و ایثارگر برای اینجانب بسیار حائز اهمیت است. در ابتدای پذیرش مسئولیت بنیاد به دلیل حجم بالای کار و کمبود وقت، حتی از دادن وقت ملاقات به همکاران عزیزم در مجلس شورای اسلامی نیز معذور بودم، با این وجود با تشکل های شاهد و ایثارگر ملاقات های متعددی ترتیب دادم.

 نماینده ولی فقیه با بیان اینکه تشکل های شاهد و ایثارگر و نخبگان باید همواره نظرات خود را به مدیران بنیاد منتقل کنند، افزود: بنده مهمان بنیاد هستیم و صاحبخانه اصلی فرزندان شهدا هستند. فرزندان شهدا باید به مرور مسئولیت اداره خانه خودشان را بر دوش بگیرند.

شهیدی با اشاره به تحولات اخیر بنیاد و انتصاب چندین مدیر ایثارگر جوان به جای نیروهای بازنشسته خاطرنشان کرد: از ابتدای فعالیت در بنیاد اعتقاد داشتم که بازنشستگی مدیران باید اعمال شود و در عین حال نیروهای مامور از سازمان ها و نهادهای دیگر نیز به محل کار خود بازگردند. همچنین اعتقاد داشتم که نباید برای اداره بنیاد از خارج از بنیاد مدیر آورد و فقط در سه مورد که چاره ای نداشتیم از چهره های بیرون از بنیاد استفاده کردم.

وی  افزود: بنده در عین اعتقاد به جوانگرایی معتقدم که انتصاب نیروهای جوان نباید با عجله و شتابزدگی همراه باشد و فرزندان شهیدی هم که وارد عرصه مدیریت می شوند باید به خاطر داشته باشند که حفظ آبروی پدرانشان از همه چیر مهمتر است. فرزندان شهدا باید زینت پدرانشان باشند.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال وظیفه ذاتی بنیاد نیست خاطرنشان کرد: با این وجود اشتغال زایی برای جامعه  از جمله دغدغه های اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران است. کشور ما 11 میلیون بیکار دارد که امیدواریم با تلاش های دولت محترم و رفع تحریم های ظالمانه تحولی بزرگ را در عرصه اشتغال شاهد باشیم.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به پرداخت معوقات ایثارگران پس از سال ها اظهار کرد: از زمانی که به بنیاد آمدم دغدغه اصلی ام پرداخت مطالبات ایثارگران بود. معوقات ایثارگران رقم بسیار سنگینی بود اما با این وجود مصاحبه کردم و گفتم اگر نتوانم این معوقات را پرداخت کنم، استعفا می دهم و این مسئله را به رییس جمهور هم عرض کردم.

شهیدی افزود: دغدغه بار سنگین پرداخت معوقات خواب را از من گرفته بود. با این وجود با حمایت های رئیس جمهور در وقت وعده داده شده معوقات ایثارگران پرداخت شد. رئیس جمهور گاه در جلسات هیات دولت برای حل مشکل ایثارگران به برخی مسئولان نهیب می زد.

وی درباره زمان پرداخت معوقات خانواده های شهدا، اظهار داشت: معوقات خانواده های معزز شهدا روز چهارشنبه 30 مهر به حسابشان واریز شد.

در پایان این نشست لوح یادبودی به پاس تحقق وعده های داده شده، از طرف فررندان شهید نخبه و تشکل های شاهد و ایثارگر به حجت الاسلام والمسلمین شهیدی تقدیم شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار