به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۰
سردار عبداللهی خبر داد؛
معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه نمی‌توان تمامی دستاورد‌های دفاعی را به جهت ملاحظات امنیتی به نمایش گذاشت، گفت: از ۷۲۱ سامانه دفاعی تنها ۵۰۰ نمونه را در نمایشگاه مصلی در معرض دید علاقمندان قرار دادیم.
کد خبر: ۳۳۲۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲ - 12February 2019

بخش‌هایی از توان دفاعی را نمی‌توان به نمایش گذاشت/ ۵۰۰ نمونه از ۷۲۱ سامانه دفاعی را به نمایش گذاشتیمبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار علی عبداللهی معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم اختتامیه نمایشگاه ملی دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به بازتاب نمایش دستاوردهای دفاعی و تجهیزات نظامی جمهوری اسلامی، اظهار داشت: سفرا و بسیاری از وابستگان نظامی کشورهای مختلف از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی جمهوری اسلامی بازدید کردند.

 وی با اشاره به استقبال گسترده وابستگان نظامی کشورهای مختلف از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی و تجهیزات نظامی جمهوری اسلامی گفت: حتی یکی از خبرنگاران خارجی سوال کرد که آیا شما نگران ارائه تمامی امکانات دفاعی خود در نمایشگاه نیستید، که در پاسخ به وی عنوان شد؛ این تنها بخشی از توان دفاعی نیروهای مسلح ایران اسلامی است.

سردار عبداللهی با بیان اینکه آنچه که در این نمایشگاه‌ها ارائه شده بود بخشی از توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های هوایی، زمینی، دریایی و پدافندی بود، افزود: ما از ۷۲۱ مورد سامانه و تجهیزات دفاعی تنها ۵۰۰ قلم را در این نمایشگاه ارائه کردیم، زیرا باید ملاحظات امنیتی را نیز در نظر داشته باشیم.

معاون هماهنگ کننده نیروهای مسلح افزود: این نمایشگاه در واقع چهره علمی، توانمندی‌های فکری، دانشمندان و متفکران جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشت.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه همچنین بخش‌های مرتبط با سازندگی نیروهای مسلح که در زمان صلح مسئولیت کمک به دولت را در حوزه محرومیت زدایی، سازندگی و خدمات عمرانی را بر عهده دارند به نمایش گذاشت.

سردار عبداللهی ادامه داد: احداث ۶۵ کیلومتر تونل ظرف یک سال و ساخت ۱۸۵ کیلومتر آزادراه ظرف یک سال و ارائه خدمات شایان در حوزه محرومیت‌زدایی بخش‌هایی از رکوردهای عظیمی است که بخش‌ غیر نظامی نیروهای مسلح به ثبت رسانده‌اند که در این نمایشگاه بازنمایی شد.

سردار عبداللهی گفت: همچنین یک نمایشگاه هوایی را در پایگاه شهید لشگری (مهرآباد) تهران داشتیم که نیرو‌های مسلح امکانات پروازی خود را در این نمایشگاه برای علاقمندان به نمایش در آوردند.

حدود نیم میلیون نفر از این نمایشگاه‌ها بازدید کردند

وی افزود: به طور کلی با وجود مواجهه با چند روز تعطیلی حدود نیم میلیون نفر از این نمایشگاه‌ها بازدید کردند که این نشان از استقبال خوب و علاقمندی مردم نسبت به دستاورد‌های فرزندانشان در نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های دولتی دارد.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح با تشکر از اقدامات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در برگزاری نمایشگاه ملی دستاورد‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: این نمایشگاه، در واقع یک نمایشگاه کلانی بود که سازمان‌های لشکری و کشوری در آن حضور داشتند و سردار کارگر ریاست بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مثل همیشه داوطلبانه عهده‌دار برگزاری این نمایشگاه شده و اقدامات شایسته‌ای را برای برگزاری مطلوب آن انجام دادند که از وی تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری تمامی این نمایشگاه‌ها این بود که تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها دولتی و وابسته به نیرو‌های مسلح اعلام کنیم که همگی تحت امر ولایت فقیه هستیم و برای پیشبرد آرمان‌های انقلاب اسلامی از هیچ کوششی مضایقه نخواهیم کرد.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: از ارتش، سپاه، وزارت دفاع، نیروی انتظامی و تمامی دستگاه‌های دولتی تشکر ویژه داریم که در این نمایشگاه‌ تلاش وافری انجام دادند و سبب دلگرمی مردم عزیز کشورمان شدند.

سردار عبداللهی در ادامه با اشاره به حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه خاطرنشان کرد: مهمترین نکته حائز اهمیت در برگزاری این راهپیمایی گسترده که در بیش از هزار شهر برگزار شد بحث امنیتی این راهپیمایی با شکوه بود.

وی در این رابطه افزود: دشمن پیش از برگزاری این راهپیمایی تلاش بسیاری کرد تا با ایجاد فضای امنیتی در شهر‌های مختلف از جمله سیستان و بلوچستان، خوزستان، چابهار، خرم آباد و... شرایط و فضای امنیتی ایجاد کند و مردم را برای برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن نگران کند، اما به فضل الهی با اشراف اطلاعاتی و کار انتظامی و حضور مستمر دستگاه‌های امنیتی این راهپیمایی بهتر و با شکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد.

انتهای پیام/۲۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار