به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: هیچگاه به مذاکره «نه» نگفتیم و الان هم با طرف‌های مختلفی که مایلند برجام را حفظ کنند از جمله فرانسوی‌ها در حال گفت‌وگو هستیم.
کد خبر: ۳۶۹۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶ - 08November 2019

ظریف: با طرف‌های مختلفی که مایلند برجام را حفظ کنند در حال گفت‌وگو هستیمبه گزارش گروه سیاست خارجی دفاع‌پرس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امشب (جمعه) در بدو ورود به ترکیه برای شرکت در بیست و چهارمین نشست وزرای امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی «اکو» طی اظهاراتی درباره گام چهارم کاهش تعهدات برجامی که 15 آبان با تزریق گاز به سانتریفیوژها در تأسیسات غنی سازی فردو برداشته شد، اظهار داشت: گام چهارم را برداشتیم با توجه به اینکه گفته بودیم که اگر اقدامات طرف مقابل به نتیجه نرسد گام های بعدی را بر می داریم.

رئیس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: روز اول توسط رئیس جمهور اعلام شد. ضمن اینکه گام های خودمان را در چارچوب برجام و حقوقمان در برجام و در پاسخ به موارد نقض توسط آمریکا و همین طور کاستی ها و موارد نقضی که اروپایی ها داشتند در مورد برجام انجام خواهیم داد، از روز اول مذاکرات را شروع کردیم.

ظریف با بیان اینکه هیچگاه به مذاکره «نه» نگفتیم، اظهار داشت: الان هم با طرف های مختلفی که مایلند برجام را حفظ کنند در حال گفت‌وگو هستیم، فرانسوی ها کماکان گفت‌وگوهایشان را ادامه می دهند و همچنین سایر کشورهایی که علاقه مند به این موضوع هستند.

وی گفت: ما هم همیشه در را به روی مذاکره و رسیدن به تفاهم باز می گذاریم.

رئیس دستگاه دیپلماسی در تشریح اهداف سفرش به ترکیه نیز با بیان اینکه از ظرفیت سازمان اکو به طور کامل استفاده نشده است، عنوان کرد: فردا اجلاس شورای وزیران اکو برگزار خواهد شد و درباره اصلاحات سازمان و چشم انداز 2025 سازمان که در تهران تصویب شد بحث خواهیم کرد که چه مقدار پیشرفت داشتیم.

ظریف گفت:در حاشیه نشست نیز فرصتی خواهد بود که با همتایان دیدار و گفت‌وگو کنیم.

بیست و چهارمین نشست وزرای امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی «اکو» شنبه 18 آبان در آنتالیای ترکیه برگزار می‌شود.

وزیر امور خارجه ایران در هفته‌های اخیر به باکو، دوحه و ژنو سفر کرده بود.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها