به روز شده در: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۴
در جلسه هیات دولت تصویب شد؛
هیات دولت با اختصاص اعتبار لازم و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات وارده به عشایر ناشی از حوادث غیرمترقبه و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در حاشیه‌ شهرهای مشهد و زاهدان موافقت کرد.
کد خبر: ۳۷۹۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲ - 15January 2020

اختصاص اعتبار برای جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه به عشایربه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، در جلسه امروز (چهارشنبه) هیات دولت که به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد، مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت به منظور جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه به عشایر و تشکل‌های عشایری با سود و کارمزد چهار درصد اختصاص یافت.

دولت همچنین مبلغ ۳۳۰ میلیارد ریال برای نوسازی و مقاوم‌سازی تعداد ۲۰۰ واحد مسکونی واقع در مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد اختصاص داد که از این میزان اعتبار، مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جهت آماده سازی، تأسیسات زیربنایی و احداث زیرساخت و مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال به صورت هزینه‌ای جهت هزینه‌های پشتیبانی و ارائه خدمات فنی و مدیریتی و آواربرداری هزینه خواهد شد.

همچنین مبلغ یک هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت بانکی با سود پنج درصد برای نوسازی و مقاوم سازی تعداد دو هزار واحد مسکونی واقع در مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد در استان خراسان رضوی با سقف فردی ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت می‌شود.

دولت در ادامه، با اختصاص مبلغ یک هزار و ۸۸۵ میلیارد ریال جهت نوسازی و مقاوم سازی تعداد ۱۰ هزار واحد مسکونی واقع در بافت حاشیه‌ای غیررسمی شهر زاهدان در استان سیستان و بلوچستان موافقت کرد.

از این میزان اعتبار، مبلغ ۱,۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای آماده سازی زمین، تأسیسات زیربنایی و احداث زیرساخت و مبلغ ۳۸۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای جهت هزینه‌های پشتیبانی و ارائه خدمات فنی و مدیریتی و آواربرداری تخصیص می‌یابد.

دولت در ادامه، با ارجاع اختلاف‌های ناشی از اجرا یا تفسیر قراردادهای مربوط به تعدادی از طرح‌های عمرانی دستگاه‌های اجرایی با پیمانکاران و مشاوران به شورای‌عالی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان مرجع داوری موافقت کرد.

اصلاح مصوبه مربوط به نحوه ابلاغ بخشی از اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای

با تصویب هیات دولت، مصوبه مربوط به نحوه ابلاغ بخشی از اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای اصلاح شد.

بر این اساس، وزارت نیرو و شرکت‌های زیرمجموعه آن، مشمول دستگاه‌های اجرایی برای ابلاغ اعتبار در هریک از طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای که اعتبار آن از منابع عمومی دولت و سایر منابع تأمین و برای اجرا به واحدهای ملی و استانی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان‌های مذکور واگذار می‌شود، خواهد بود.

همچنین وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) می‌تواند در هر یک از طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای که اعتبار آن از منابع عمومی دولت و سایر منابع باشد را به واحدهای استانی یا شهرداری‌ها ابلاغ نماید.

دولت همچنین به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اجازه داد سهم هر یک از دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی و پژوهشی و سایر دستگاه‌های تابع را از محل وجوه دریافتی بابت سایر منابع و تکالیف مندرج در قوانین بودجه سنواتی و سایر منابع را به صورت نقدی و غیرنقدی ابلاغ و حواله کرده و همچنین رویدادهای مالی مرتبط را اعمال حساب کند.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار