به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
سازمان حشد شعبی عراق «ابو فدک المحمداوی» را به عنوان نایب رئیس این سازمان انتخاب و جایگزین شهید ابومهدی المهندس کرد.
کد خبر: ۳۸۵۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹ - 25February 2020

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، سازمان حشد شعبی عراق «ابو فدک المحمداوی» را به عنوان نایب رئیس این سازمان انتخاب و جایگزین شهید ابومهدی المهندس کرد.

ابوفدک مجاهد میدانی از همان روزگار جوانی دارای ذهنیت جهادی و نظامی استثنایی بوده است. وی عملیات‌های جهادی متعددی را علیه رژیم صدام حسین فرماندهی کرد و بیشتر همرزمانش در همان دوره به شهادت رسیدند.

در اوسط دهه 90 قرن گذشته که توسط عناصر صدام حسین تحت پیگرد قرارگرفته بود، مجبور به ترک عراق شد. اما او عاشق فعالیت‌های جهادی و عملیاتی بود و به همین دلیل نتوانست دست روی دست بگذارد و کناری بنشیند. او کار خود را در هور‌ها و با نیرو‌های سپاه بدر از سر گرفت و به یکی از فرماندهان سپاه پیروز بدر تبدیل شد.

اقتدا کردن حاج قاسم به جانشین ابومهدی + عکس / ابوفدک کیست؟

پس از ورود اشغالگران آمریکایی به عراق او به همراه شهیدان حاج ابو مهدی مهندس، عماد مغنیه و حاج قاسم نقشی محوری در تاسیس تمام گروه‌های مقاومت داشت. ضمن اینکه در این دوره به همراه شهید مهندس در شورای یکی از گروه‌های بزرگ و شناخته شده مقاومت حضور داشت.

از همین دوره تا به امروز او یکی از مهم‌ترین افراد تحت پیگرد آمریکایی‌ها به حساب می‌آید. اما در تمام این مدت آن‌ها نتوانسته اند نام او را بفهمند و یا تصویری از او به دست آورند و او همچنان یک معمای حیرت انگیز برای دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا در حدود سی سال گذشته بوده است.

اقتدا کردن حاج قاسم به جانشین ابومهدی + عکس / ابوفدک کیست؟

او نقش میدانی اساسی و محوری در حمایت از عراق و جلوگیری از سقوط مقدسات آن به دست گروه تروریستی داعش داشت و اواخر سال ۲۰۱۳ یعنی چند ماه قبل از فتوای جهاد مرجعیت عراق در نبرد‌های دویلیبه در اطراف بغداد مجروح شد.
پس از آن او فرمانده‌ای میدانی در تعدادی از عملیات‌های آزادسازی و عملیات‌های ویژه علیه دشمن داعشی بود و فرمانده سایه و رازی حیرت انگیز باقی ماند. فرمانده‌ای جهادی که به «دایی» معروف بود.

اما اکنون توافق شده است که به عنوان یکی از فرماندهان حشد شعبی جانشین شهید ابومهدی مهندس معاون رئیس سازمان حشد شعبی شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/ 900

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار