به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۶
ظریف:
وزیر امور خارجه پس از دیدار با وزیر امور خارجه ایتالیا گفت: حدود ۳۰ میلیارد دلار با ایتالیا قرارداد داریم. لذا لازم است شرایط برای بازگشت آن‌ها آماده شود.
کد خبر: ۴۵۶۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵ - 17May 2021

لازم است شرایط بازگشت شرکت‌های ایتالیایی آماده شودبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با وزیر امور خارجه ایتالیا اظهار داشت: ملاقات بسیار خوبی با ایشان داشتیم. ایتالیا حضور بسیار گسترده‌ای در ایران داشته است و شرکت‌های ایتالیایی مراودات گسترده‌ای با کشورمان داشتند.

وزیر امور خارجه ادامه داد: حدود ۳۰ میلیارد دلار با ایتالیا قرارداد داریم. ۵ میلیارد دلار نیز دولت ایتالیا قبل از خروج آمریکا از برجام اعتبار گذاشته بود. لازم بود که این امکانات بازسازی شود و برای دوران پس از مذاکراتی که الان در وین در جریان است شرایط برای بازگشت ایتالیا به صحنه اقتصادی ایران به عنوان یک شریک قدیمی آماده می‌شود.

وی همچنین تاکید کرد: ایتالیایی‌ها کمتر از دیگران ایران را ترک کردند و بسیاری از شرکت‌های ایتالیایی کماکان در ایران حضور دارند. در این زمینه صحبت کردیم و گفت‌وگو‌های خیلی خوبی داشتیم و وزیر امور خارجه ایتالیا نیز بر این موضوع تاکید کردند.

ظریف در پایان در خصوص موضوعات مختلف مورد گفتگوی دو طرف گفت: در موضوع مسائل منطقه‌ای، وضعیت کنونی در فلسطین، افغانستان، بحث عراق، گفت‌وگو‌های ایران با همسایگانش در خلیج‌فارس و همچنین مذاکرات برجام، دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران را مطرح کردیم؛ لذا گفت‌وگوی طولانی و مفصلی در همه زمینه‌ها داشتیم. به نظرم برای روشن شدن دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران برای یکی از بازیگران مهم اروپا جلسه بسیار خوبی بود.

انتهای پیام/ ۳۵۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها