به روز شده در: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
«صفارهرندی» گفت: نام امام رضا (ع) از تمامی رسانه‌های ما قوی‌تر است؛ آنانی که از روی غفلت و بی‌خبری و متاثر شدن از فضاسازی دشمنان تعابیری را منتشر می‌کنند، مستثنی هستند؛ اما بحث در مورد اراده پلیدی است که به‌صورت سنجیده به نقاطی که ما را به هم گره می‌زند، هجمه وارد می‌کند.
کد خبر: ۴۶۸۰۴۷
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱ - 22July 2021

به گزارش دفاع‌پرس از مشهد، «محمدحسین صفارهرندی» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در مراسم اختتامیه جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) که امروز در مشهد برگزار شد، اظهار داشت: در معرفت نسبت به جایگاه امام رضا (ع) که به فهم بنده علت وجودی ایران عزیز ما پس از تشرف این بزرگوار است؛ باید عنوان کرد که به اعتبار حضور ایشان، شاهد حضور بسیاری از فرزندان پیامبر (ص) و نوادگان اهل بیت (ع) به این سامان بوده‌ایم.

وی افزود: بالغ بر چند هزار امامزاده که دارای شجره‌نامه قطعی و اسناد مسلم هستند را به این برکت شاهد هستیم؛ گمان بنده این است که آن حضور تاریخی و خدایی امام هشتم (ع) که با حضور تعداد زیادی از فرزندان پیامبر همراه شد، امنیتی را به این سرزمین بخشید که شاید خیلی از آفاتی که کشورهایی در اطراف ما دارند، ما از آن آفات مصون بودیم.

صفارهرندی بیان کرد: ما جزو کشورهایی هستیم که اگرچه زیر تاخت و تاز استعمارگران در سده‌های اخیر بوده‌ایم؛ اما مستعمره نشدیم و ایران هیچ‌وقت مستعمره نشد؛ برداشت بنده این است که این حضور معنوی و این حضوری که ریشه در جان انسان‌های ساکن این سرزمین داشته و فقیر و غنی هم نمی‌شناخته و حتی اصحاب قدرت را وادار به کرنش در برابر این آستان مقدس کرده، آثار و برکات زیادی داشته است.

وی گفت: اگر بخواهیم این آثار را فهرست کنیم، کار یک یا چند رسانه نیست و همه باید برای انعکاس این حقایق بسیج شوند. یکی از خصوصیات امام هشتم این است کسانی که ایشان را به امامت پذیرفتند، این هدایت به سمت آن سرنوشت آخرالزمانی صورت گرفت؛ ایشان محبوب دل شیعیان است و در سایر نحله‌ها و شاخه‌های دین و مذهب نیز عاشقان بسیار دارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: کرامات امام رضا (ع) فراوان بوده است؛ امام را ما در افواه مریدان‌شان گاهی با تعابیر مبالغه‌آمیز ممکن است بشنویم و ببینیم همچنان که کسانی هم سهل‌انگارانه با این جایگاه روبرو می‌شوند؛ اما تعبیر درست از جایگاه امام باید حقیقی باشد.

صفارهرندی به آسیب‌های فضای مجازی اشاره کرد و بیان داشت: فضای مجای چارچوب کنترل شده‌ای ندارد و البته این کنترل باید از درون خود افراد نیز باشد؛ روز گذشته به مناسبت عید قربان پیام‌هایی در فضای مجازی تبادل شد که براساس تحقیق بنده عموماً متعلق به خارج از گفتمان دین ماست و امروز از روی عادتی که کرده‌ایم و هر پیامی را دست به دست می‌کنیم؛ این پیام دست به دست می‌شد که پول یک گوسفند قربانی معادل یک دستگاه اکسیژن‌رسان است و بهتر است پول قربانی را این طرف هزینه کنیم.

وی افزود: وقتی تحقیق می‌کنید، شاهد هستید منشاء این پیام‌ها کسانی هستند که دلسوزی برای افراد بیمار را ندارند و دلسوز مردم ایران نیز نیستند و پایبندی به چیزی ندارند و صرفاً مهم است که نقاطی که ما را به یک جایگاه مستحکم پیوند می‌دهد را مورد هجمه قرار دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: نام امام رضا (ع) از تمامی رسانه‌های ما قوی‌تر است؛ آنانی که از روی غفلت و بی‌خبری و متاثر شدن از فضاسازی دشمنان تعابیری را منتشر می‌کنند، مستثنی هستند؛ اما بحث در مورد اراده پلیدی است که به‌صورت سنجیده به نقاطی که ما را به هم گره می‌زند، هجمه وارد می‌کند. در کل جهان اسلام مکان مقدسی را نداریم که ظرفیت‌هایی که در خدمت زوارش قرار داده به اندازه آستان قدس رضوی باشد.

وی بیان کرد: اهالی رسانه شاید برای تبیین جایگاه امام رضا (ع) و آموزه‌های ایشان کم مایه گذاشته‌اند؛ قرابت دلی و عاطفی البته فراوان است و شاهد آن را در همین قصه کرونا شاهد بودید که وقتی پرچم مضجع شریف رضوی را به بیمارستان می‌بردند، چه غوغایی ایجاد می‌کرد.

صفارهرندی با بیان اینکه خبرهای منسوب به آستان حضرت رضا (ع) صدها سال است که جدی‌ترین خبرهاست، گفت: حرم نورانی حضرت ثامن‌الحجج (ع) قبله‌گاه و ملجاء همه شهیدان بوده و همه شهدا با آموزه‌های امام رضا (ع) زندگی کرده‌اند؛ بر همین اساس باید روایتگری سیره شهدا که برگرفته از سیره رضوی هست را گسترش دهیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار