به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
توییتر و اینستاگرام پس از اجرای طرح شهید سلیمانی در مقابله با کرونا، بسیاری از پست‌ها و اکانت‌های مبلغ این طرح را حذف کرد.
کد خبر: ۴۷۷۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۶ - 13September 2021

حذف صد‌ها هزار پست و اکانت مبلغ طرح شهید سلیمانیبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «مسلم معین» مسئول سازمان فضای مجازی بسیج در گفت‌وگویی اظهار داشت: با آغاز مجدد طرح شهید سلیمانی و بیماریابی فعال برای قطع زنجیره کرونا توسط بسیج، فعالان فضای مجازی نیز با کلید واژه‌های مختلف موج انتشار تصاویر و ویدیو‌های حضور بسیجیان جامعه پزشکی و درمانی کشور و همچنین فعالیت پایگاه‌های بسیج را در پلتفرم‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی تبدیل به پرتکرار‌ترین و داغ‌ترین سوژه‌های این شبکه‌ها کردند.

وی گفت: پراکندگی انتشار محتوا‌ها در سراسر کشور و محله به محله به شکلی بود که روز‌های متمادی مسائل اصلی پیرامون کرونا در شبکه‌های اجتماعی حول طرح شهید سلیمانی و کمک‌های مومنانه و البته واکسیناسیون فراگیر مردم شکل می‌گرفت.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج افزود: بعد از این موج آفرینی، تشریک مساعی پلتفرم‌های توییتر و اینستاگرام در قلع و قمع اکانت‌ها و پست‌های پیرامون این موضوع‌ها با هدف جلوگیری از ایجاد امید همزمان با کاهش میدانی تلفات و مبتلایان کرونا آغاز شد و بار دیگر کاپیتولاسیون مجازی گوشه‌ای از سانسور و فیلترینگ خود را به نمایش گذاشت.

معین ادامه داد این در حالی است که این پلتفرم‌ها کلیدواژه‌های رباتیک و هدفمند خارج از کشور در ایجاد یاس مصنوعی را پشتیبانی کرده و در تکثیر و توزیع آن‌ها حتی به صورت فیک برای ذهنیت سازی کاربران از هیچ اقدام فنی فروگذار نمی‌کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/ ۳۵۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها