به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳
رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان قم:
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری استان قم گفت: مردم فساد، رشوه و روابط ناسالم اداری را در نظام اسلامی نمی‌پذیرند.
کد خبر: ۴۹۷۷۰۳
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴ - 31December 2021

مردم فساد و رشوه را در نظام اسلامی نمی‌پذیرندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، رئیس جمهور با اشاره به سفرهای استانی دولت اظهار داشت: روش دولت در سفرهای استانی این است که کارها ضمانت اجرا داشته باشند.

رئیسی با تاکید بر اینکه گزارش اقدامات باید به مردم اعلام شود، اضافه کرد: لازم است آثار کارها و اقدامات در زندگی مردم مشخص شود. مردم به خوبی شرایط را درک می‌کنند. مسئولان باید نسبت به کارها گزارش دهند اگر به نتیجه رسید که خوب است اما اگر به نتیجه نرسید علل آن را باید ناظرین، مجریان و مردم بدانند.

رئیس جمهور افزود: کاری که به دنبال آن هستیم یک کارِ جهادی است و باید به نتیجه برسد. جواب‌های اداری به درد کاری که می‌کنیم نمی‌خورد و نتیجه کارها باید مشخص شود و در این کارها نه نداریم.

حجت الاسلام رئیسی در ادامه تصریح کرد: اگر این اقدامات نتیجه‌ نداشته باشد موجب ناامیدی مردم و کاهش اعتماد خواهد شد و سرمایه اجتماعی آسیب می بیند.

رئیسی با تاکید بر اینکه باید شاهد یک فعالیت مضاعف توسط مدیران باشیم، اظهار داشت: دشمن در کمین نظام اسلامی است از طرفی مسیر هم هموار نیست اما جمع مدیران توانایی لازم را برای رفع این موانع دارند.

رئیس جمهور افزود: همه مدیران باید خود را در چهار ساحت پاسخگو بدانند اولا در محضر خداوند متعال، ثانیا به مردم و شهروندان، ثالثا ارباب رجوع و در آخر پاسخگو بودن به سلسله مراتب و ناظران اداری.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه شهر قم ۶ هزار شهید تقدیم کشور کرده است، گفت: هیچ خانه‌ای در این شهر نیست که جانباز، شهید و آزاده در آن نداشته باشد همانطور که رهبری فرمودند خدمت به قم تنها خدمت به یک شهر نیست زیرا قم جایگاه ویژه‌ای در جهان اسلام دارد. به همین علت باید به این شهر نگاه ویژه‌ داشته باشیم و اقدامات ویژه انجام شود.

رئیسی با تاکید بر جایگاه آیت‌الله مصباح یزدی در حوزه اندیشه‌ورزی و شهید حاج قاسم سلیمانی در میدان‌داری جهاد و شهادت و تبعیت از ولایت گفت: صیانت و مصون‌سازی قم باید به دست صاحبان خرد و اندیشه انجام شود. مجموعه‌ای که به دنبال خردورزی در ایران و جهان اسلام است نیازمند صیانت است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه عده‌ای می‌خواهند در حوزه‌های فکری و فرهنگی قم ایجاد انحراف کنند، تصریح کرد: به همین دلیل بزرگان و مسئولان قم موظف به صیانت هستند و مسائل فرهنگی اولین مساله‌ قم است.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به وجود آسیب‌های اجتماعی در شهر قم، اظهار داشت: اگر بعضی از آسیب‌های اجتماعی در قم پیشگیری و درمان نشود به جرم قابل کیفر تبدیل می‌شود.

رئیس جمهور آمار طلاق را در قم نگران کننده دانست و تاکید کرد: حداقل آسیب‌های اجتماعی هم در قم زیاد است.

رئیسی در مورد بیکاری در استان قم گفت: کارخانه‌های نیمه تعطیلی داریم که باید فعالشان کنیم. راه حل رفع بیکاری فعالسازی مراکز تولیدی است.

رئیس جمهور با اشاره به دو پروژه فرودگاه قم و مونوریل این شهر اشاره کرد: زمانی که در قوه قضاییه بودم قرار شد با رفع مشکل مجری طرح فرودگاه قم، پروژه نهایی شود. استاندار باید پیگیری کند تا زودتر این پروژه ها به نتیجه برسند.

حجت الاسلام رئیسی همچنین از وزیر صمت خواست با کمک بانک مرکزی، صندوق توسعه و استانداری قم کارگروهی برای رفع مشکلات صنایع استان ایجاد کند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود توجه به اقتصاد گردشگری را مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به ارتباط قم با ۱۷ استان کشور، مساله گردشگری در این استان مهم است. کارگروه زیارت استان قم باید با حضور افراد مسئول، کار گردشگری مذهبی را دنبال کنند.

رئیسی در ادامه افزود: گفته می شود که برخی مؤسسات چندین هکتار زمین را در اختیار دارند. اینکه زمینی را برای آینده حبس کنند کار درستی نیست؛ توسعه همه مؤسسات و پژوهشگاه ها لازم است اما اینکه مؤسسه‌ای این زمین‌ها را برای آینده حبس کند قابل قبول نیست.

حجت الاسلام رئیسی تاکید کرد: مردم فساد، رشوه و روابط ناسالم اداری را در نظام اسلامی نمی‌پذیرند.

رئیس جمهور افزایش اعتماد مردم به دولت و دست‌اندرکاران را مهم‌ برشمرد و گفت: این اعتماد مهم‌ترین مؤلفه امنیت است و کاهش ‌اعتماد به امنیت ملی آسیب میزند.

وی با اشاره به رزمایش کمک مومنانه در ایام کرونا تصریح کرد: کارآمدترین نظام کنترل، خودکنترلی است اما باز هم نباید از نظارت غافل شد.

انتهای پیام/ 134

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها