به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۴
رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد؛
قادری گفت: به زودی تفاهم‌نامه احداث و ساخت چهار هزار واحد مسکن برای خانوار دارای دو فرزند معلول با بنیاد مستضعفان امضاء می‌شود.
کد خبر: ۵۰۱۰۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹ - 17January 2022

ساخت ۴ هزار واحد مسکونی برای خانوار دارای ۲ فرزند معلولبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، علی‌محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور در جلسه شورای اداری بهزیستی استان بوشهر، اظهار داشت: با رایزنی‌هایی که با رئیس بنیاد مستضعفان صورت گرفته به زودی تفاهم نامه احداث و ساخت تعداد چهار هزار واحد مسکن برای خانواده‌های دارای دو فرزند معلول آغاز خواهد شد.

وی سیاست سازمان بهزیستی در پیشبرد اهداف را منوط به نظرات تخصصی تمامی کارشناسان در همه عرصه‌ها عنوان کرد و گفت: در این زمینه قطعاً نظرات ارزنده همکاران بررسی می‌شود و از پیشنهادات و نکات کلیدی بیان‌شده آنان استفاده خواهیم کرد.

قادری موضوع مراکز مثبت زندگی را یکی از موضوعات بسیار مهم و حساس دانست و گفت: در اجرای این مهم نگاه خلاقانه وجود داشته است تا در قالب یک پنجره واحد، خدمات بهزیستی را براساس دولت الکترونیک و تسهیلگری در تعامل مددجو و بهزیستی ارائه کنند که باید در روند ادامه کار با دقت فراوان به این مسئله نگاه کرد.

در ادامه «علیرضا حاجیونی» مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گزارشی از فعالیت‌های تخصصی انجام شده به جامعه هدف ارائه داد و افزود: در استان بوشهر تعداد ۲۳ هزار معلول وجود دارد که دو درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر، افزود: در بحث حوزه امور اجتماعی، پنج هزار خانواده تحت پوشش بهزیستی استان قرار دارند که در این میان هزار زن سرپرست خانوار، ۲۲۰ دانشجو، ۲۴۰ کودک تحت پوشش و تعداد ۵۰۰ کودک تحت‌نظر خانواده‌ها از خدمات تخصصی بهزیستی استان استفاده می‌کنند.

حاجیونی ادامه داد: در بحث واگذاری مسکن به خانواده‌های دارای دو فرزند معلول تعداد ۳۲۳ واحد در حال ساخت است که در پایان سال جاری تعداد ۲۵۵ واحد به بهره‌برداری می‌رسد.

جلسه شورای اداری بهزیستی استان بوشهر با حضور «علی‌محمد قادری» معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور، «علیرضا انجلاسی» مشاور رئیس و مدیرکل دفتر ریاست سازمان بهزیستی کشور، «علیرضا حاجیونی» مدیرکل بهزیستی استان و جمعی از مدیران ستادی و استانی در سالن اجتماعات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار