به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۵
شمخانی:
دبیر شورای عالی امنیت ملی در توئیتی با بیان این‌که راهبرد متوازن سازی روابط خارجی با قدرت پیگیری خواهد شد، اعلام کرد: مسکو، پکن و وین برای تامین منافع ملی ایران نقش مکمل دارند.
کد خبر: ۵۰۲۳۹۸
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۲ - 24January 2022

مسکو، پکن و وین برای تامین منافع ملی ایران نقش مکمل دارندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر امروز (دوشنبه) چهارم بهمن ماه در توئیتی نوشت: راهبرد متوازن سازی روابط خارجی با قدرت پیگیری خواهد شد.

وی افزود: مسکو، پکن و وین برای تامین منافع ملی ایران نقش مکمل دارند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: دوگانه‌های میدان و دیپلماسی یا شرق نگری و غرب محوری، همگی آدرس‌های غلطی است که کارکرد سیاست خارجی را در ادوار گذشته محدود کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز امروز در مراسم اختتامیه همایش ملی ایران و همسایگان در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه اظهار داشت: بار‌ها سعی کردیم توضیح دهیم هیچ اقدامی که خدشه‌ای وارد کند به تصمیم سیاسی و شعار پایدار جمهوری اسلامی ایران مبنی بر استقلال سیاسی کشور و نه شرقی و نه غربی، اتفاق نیفتاده نه در رویکرد ما به چین و نه در رویکرد ما به روسیه و به صراحت اعلام می‌کنیم که در حوزه روابط خارجی هم با غرب و هم با شرق کار می‌کنیم، ولی در حوزه استقلال سیاست نه شرقی نه غربی با قدرت در جای خودش و به درستی قرار دارد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار