به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸
وزیر امور خارجه:
امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه مالزی خواستار استفاده از فرصت عضویت مالزی در شورای حقوق بشر برای محکومیت رژیم صهیونیستی شد و گفت: با قاطعیت با روند عادی‌سازی روابط برخی کشور‌ها با این رژیم مخالفیم.
کد خبر: ۵۱۹۰۵۸
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۰ - 27April 2022

با قاطعیت با روند عادی‌سازی روابط برخی کشور‌ها با رژیم صهیونیستی مخالفیمبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «حسین امیرعبداللهیان» و «سیف‌الدین عبدالله» وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مالزی امروز (چهارشنبه) در مورد موضوع فلسطین، تحولات منطقه‌ای و بین المللی و مسائل دوجانبه تلفنی گفت‌وگو کردند.

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و عید فطر به همتای مالزیایی، با اشاره به روز قدس و هتک حرمت مسجدالاقصی و قدس شریف در ماه مبارک رمضان توسط رژیم صهیونیستی، از وزیر خارجه مالزی به دلیل محکوم کردن اقدامات رژیم غاصب قدس و اقدامات مالزی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین تشکر کرد.

امیرعبداللهیان ضمن استقبال از برگزاری جلسه کمیته ویژه سازمان همکاری اسلامی در مورد فلسطین در سطح سفرا، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد با توجه به حساسیت مسئله این موضوع باید در سطح شورای وزیران بررسی شود.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین خواستار استفاده از فرصت عضویت مالزی در شورای حقوق بشر برای محکومیت رژیم صهیونیستی و رفع محاصره غزه شد و افزود: با قاطعیت با روند عادی‌سازی روابط برخی کشور‌ها با رژیم جعلی اسرائیل، مخالف هستیم.

امیرعبداللهیان ضمن تاکید بر نهایی‌سازی تفاهم‌نامه‌های دو طرف در مورد مسائل کنسولی و قضایی، در مورد روابط دوجانبه از صدور حکم عفو تعدادی از اتباع زندانی ایران در مالزی تشکر کرد.
طرفین همچنین بر اهمیت توسعه هر چه بیشتر روابط تاکید کردند.

سیف‌الدین عبدالله نیز ضمن تبریک ماه رمضان و فرارسیدن عید سعید فطر، بر هم‌افزایی تلاش‌های مشترک دو طرف در سازمان همکاری اسلامی به منظور پیگیری آرمان فلسطین، تاکید کرد و افزود که کشورش با همه گروه‌های مختلف فلسطینی روابط مناسبی دارد.
وی افزود: مالزی هرگز اجازه نخواهد داد موضوع فلسطین در محاق رفته و یا دسیسه رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط موفق شود.

وزیر خارجه مالزی نیز ضمن اشاره به عزم کشورش برای افزایش روابط دوجانبه و تمرکز بر حوزه‌های نوین روابط بین دو کشور، رایزنی‌های مستمر ایران و مالزی و توسعه مناسبات را مهم خواند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها