به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۷
قالیباف:
رئیس مجلس گفت: ضمن تشکر از اقدامات مخلصانه دولت امیدوارم دستگاه‌های اجرایی فرآیند اجرای قانون استفاده از کالا برگ الکترونیک برای تأمین کالاهای معیشتی را تسریع کنند.
کد خبر: ۵۲۲۴۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹ - 15May 2022

دستگاه‌های اجرایی فرآیند اجرای استفاده از کالا برگ الکترونیکی را تسریع کنندبه گزارش اخبار داخلی دفاع‌پرس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی یکشنبه (25 اردیبهشت ماه) اظهار داشت: در ابتدا از ملت شریف ایران صمیمانه تشکر و قدردانی می‌‌کنم که با صبوری و درایت در برابر هجمه‌های معاندین و رسانه‌های دشمنان این آب و خاک ایستادند و به قوای سه‌‌گانه در راه تحقق جراحی اقتصادی برای عادلانه و مردمی‌سازی نظام پرداخت یارانه‌ها یاری می‌رسانند.

رئیس مجلس گفت: مردم مطمئن باشند که این روزها مدیران اجرایی کشور برای رساندن کالاهای ضروری معیشتی به مردم به صورت شبانه‌روزی در حال تلاش هستند ضمن تشکر از اقدامات مخلصانه صورت گرفته توسط دولت محترم امیدوارم در دستگاه‌های اجرایی فرآیند اجرای استفاده از کالای برگ الکترونیک برای تأمین کالاهای ضرورت معیشتی که می‌تواند نگرانی‌ها را برطرف کند تسریع کند.

وی افزود: در همین راستا ضروری است دستگاه‌های مسؤول مردم را از فرآیند راه‌اندازی زیرساخت‌های طرح کالا برگ الکترونیک و جزئیات اجرایی آن مطلع سازند و زمانبندی مشخصی در خصوص نهایی شدن این فرآیند اعلام کنند تا مردم از اجرایی شدن آن مطمئن شوند.

قالیباف خاطرنشان کرد: همچنین استمرار تأمین به موقع کالاها و اقلام مورد نیاز مردم در بازارهای هدف امری ضروری است که باعث آرامش خاطر مردم و جلوگیری از تقاضای بی‌مورد می‌شود.

رئیس مجلس اظهار داشت:‌ نکته مهم دیگر رسیدگی فوری و دقیق به شکایت‌های مردم در پرداخت مبلغ کمک معیشتی است که ممکن است به دلایل مختلف نسبت به تعیین دهک خود معترض باشند که البته دولت محترم اقدامات خوبی در این زمینه در دستور کار دارد.

وی افزود: تلاش‌های شبانه‌روزی مسؤولان اجرایی در اجرای مطلوب این طرح ان‌شاءالله ضامن رفع نگرانی‌های ملت شریف ایران خواهد بود و به سیاست‌های غلط اقتصادی پیاده‌سازی شده در دولت‌های قبل که باعث هدررفت منابع ملی،‌توزیع غیرعادلانه یارانه‌ها و منتفع شدن دلالان شده بود، پایان خواهد داد.

قالیباف خاطرنشان کرد:‌ قوای سه‌گانه در تمامی دستگاه‌ها با اراده قوی و به طور هماهنگ برای حل مشکلات و طرح اقتصادی مردم یکدل و یک صدا شده‌اند و مردم مطمئن باشند که تمامی مسؤولان کشور در همه دستگاه‌ها بر حفظ قدرت خرید مردم و ایجاد آرامش معیشتی تأکید ویژه دارند و به لطف خداوند متعال تمامی اقدامات با همین هدف به انجام خواهد رسید و در این راه مجلس همکاری با دولت در پیاده‌سازی دقیق قانون را وظیفه خود می‌داند خصوصا نمایندگان محترم در حوزه‌های انتخابیه خود می‌توانند با رصد و نظارت دقیق در انتقال نارسایی‌های احتمالی به مدیران اجرایی کمک کنند.

رئیس مجلس اظهار داشت: امیدواریم اصحاب رسانه و فعالان سیاسی با همراهی کامل در مسیر اجرایی کردن طرح ملی عادلانه کردن نظام پرداخت یارانه‌ها به تحقق اهداف این طرح یاری رسانند، بهبود وضعیت معیشتی مردم و ایجاد آرامش معیشتی با عادلانه کردن نظام پرداخت یارانه‌ها در صورت اجرای دقیق مصوبات مجلس در دسترس خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود:‌ یوم النبکة و اعلام موجودیت نامشروع رژیم غاصب صهیونیستی یادآور بیش از 7 دهه اشغالگری، نسل‌کشی، بی‌رحمی و جنایات صیونیست‌ها و آواره کردن فلسطینیان و اشغال سرزمین‌های آنها است.

قالیباف خاطرنشان کرد: در آستانه فرا رسیدن همین روز شهادت خبرنگار فلسطینی خانم شیرین ابوعاقله به دست جنایتکاران رژیم صهیونیستی بار دیگر عمق توحش این رژیم را در نظر مردم جهان آشکار ساخت. شهادت این خبرنگار شجاع را به تمام معتقدین به آرمان فلسطین به خصوص اصحاب رسانه‌های مقاومت تسلیت می‌گویم و ضمن محکومیت شدید این حادثه ناگوار تأکید می‌کنم هرگونه تشدید خشونت در سرزمین‌های اشغالی توسط اشغالگران جنایتکار صهیونیست به واکنش‌های شدیدتر از سوی پایبندان به آرمان فلسطین منجر خواهد شد.

رئیس مجلس اظهار داشت:‌ در پایان فرا رسیدن روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان شیرین فارسی را گرامی می‌دارم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها