به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات سپاه خبر داد؛
سردار نائینی از برگزاری نشست سردار سرلشکر «حسین سلامی» در سوم خرداد با ۳۵۰ فرمانده گردان‌های رزمی دفاع مقدس در تهران، خبر داد.
کد خبر: ۵۲۳۲۴۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹ - 18May 2022

برگزاری اولین نشست فرمانده کل سپاه با «قهرمانان خط‌شکن»به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سردار «علی‌محمد نائینی» رئیس مرکز اسناد و تحقیقات سپاه اظهار داشت: اولین مراسم تجلیل از فرماندهان گردان‌های رزمی دوران دفاع مقدس که در برنامه‌های «یاد‌ها و نام‌ها» و تاریخ شفاهی این مرکز اهتمام ویژه‌ای داشتند، با عنوان «قهرمانان خط‌شکن» با حضور سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه در سوم خردادماه در باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار و در سطح سپاه‌های استانی کشور به‌طور زنده پخش خواهد شد.

سردار نائینی با تاکید بر اینکه نقش اصلی در عملیات‌ها اعم از آفندی و پدافندی بر عهده گردان‌ها بود، افزود: جزئیات حوادث و اتفاقات جنگ که تبیین آن‌ها بار‌ها مورد تأکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بوده است و تاریخ جنگ و دفاع مقدس را رقم می‌زندحماسه‌ها، مقاومت‌ها، ایثارها، شهادت‌ها و پیروزی‌هایی بوده که در گردان‌ها رخ داده است.

وی افزود: دو هزار فرمانده گردان در دوران دفاع مقدس شناسایی‌شده‌اند و از سال ۱۳۹۹ تاکنون تاریخ شفاهی ۳۵۰ فرمانده گردان برگزار شده است و با توجه به وظیفه مهم مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در تاریخ‌نگاری مستند و مستدل جنگ، به‌مرور، تاریخ شفاهی تمامی فرمانده گردان‌ها جمع آوری و در سال‌های بعد از سایر فرمانده گردان‌ها نیز تجلیل می‌شود.

سردار نائینی با بیان اینکه مراسم «قهرمانان خط شکن» در سه بخش برگزار خواهد شد، عنوان کرد: در بخش اول، از ۳۵۰ فرمانده گردان رزمی از ۲۰ یگان زمان دفاع مقدس، که به این مراسم دعوت‌شده‌اند تجلیل به عمل خواهد آمد و در بخش دوم فرمانده گردان‌های رزمی، در رده فرماندهان میانی جنگ که مسئولیت اصلی جنگ را برعهده داشتند و بسیاری از این عزیزان به فیض شهادت رسیده‌اند که در این مراسم قرار است ۲۰ خانواده فرماندهان شهید گردان‌های دوران دفاع مقدس تجلیل و تکریم شوند.

سردار نائینی معرفی آثار این مرکز پیرامون خرمشهر و عملیات بیت‌المقدس که تاکنون منتشر شده است را سومین بخش از مراسم «قهرمانان خط‌شکن» عنوان کرد.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه هدف اصلی برگزاری این مراسم را هزاران موضوع ناگفته در دوران دفاع مقدس دانست که در این میان روایت گردان‌ها و فرماندهان آن‌ها متفاوت و متمایز است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار