به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
سفیر ایران در کابل با استقبال از ممنوعیت کشت مواد مخدر در افغانستان تاکید کرد که این کشور آماده همکاری با کشاورزان افغان برای تامین کشت جایگزین است.
کد خبر: ۵۲۵۰۶۴
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۸ - 25May 2022

آمادگی ایران برای همکاری در تامین کشت جایگزین مواد مخدر در افغانستانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «بهادر امینیان» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل امروز (چهارشنبه) با «امیرخان متقى» وزیر امور خارجه دولت موقت طالبان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار پیرامون مسائل مهاجرین، مواد مخدر، درمان معتادان و همکاری‌های دوجانبه بحث و تبادل نظر شد.

سفیر ایران در این دیدار با استقبال از ممنوعیت مواد مخدر در افغانستان، تاکید کرد که کشورش آماده همکاری با کشاورزان افغان برای تأمین کشت جایگزین است.

همچنین در این دیدار وزیر امور خارجه طالبان نیز با ابراز خرسندی از روابط خوب و تحولات مثبت با ایران، بر گسترش همکاری‌های بیشتر ایران و افغانستان تاکید کرد.

در پایان این دیدار قرار شد هیأت‌های دو کشور برای پیگیری موضوعات یاد شده از کشور‌های یکدیگر بازدید کنند.

پس از اعلام ممنوعیت کشت موادمخدر در افغانستان، اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: باید این ممنوعیت را در عمل ببینیم، که آیا این سیاست اعمالی به یک سیاست عملی تبدیل می‌شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی از ممنوعیت کاشت هر گونه مواد مخدر در افغانستان حمایت و استقبال می‌کند. اما ممنوعیت تولید باید شامل تمامی مواد مخدر اعم از سنتی و صنعتی شود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران با اشاره با موضوع طرح کشت جایگزین موادمخدر برای کشاورزان افغانستانی گفت: در حد طرح و برنامه در مورد کشت جایگزین حرف‌هایی زده شده است، اما فقط در حد طرح است و در عمل هیچ اتفاقی رخ نداده است و اگر این موضوع جدی گرفته نشود هر طرح و برنامه دیگری در رابطه با ممنوعیت کشت موادمخدر در افغانستان با شکست روبه‌رو می‌شود.

انتهای پیام/ ر 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها