به روز شده در: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران خبر داد؛
حجت‌الاسلام «حیدری‌جناسمی» از ثبت نام حدود هزار مازندرانی در چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خبر داد و گفت: ثبت نام تا ۲۵ خرداد ادامه دارد.
کد خبر: ۵۲۶۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹ - 01June 2022

ثبت‌نام ۱۰۰۰ مازندرانی در چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریمبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، حجت‌الاسلام «ابراهیم حیدری‌جناسمی» مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران امروز در جلسه ستاد استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه پرچمدار برگزاری مسابقات قرآنی در کشور است و یکی از بهترین مسابقات قرآنی را در جهان اسلام برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف به صورت منطقه‌ای (شهرستانی)، استانی، کشوری و سپس بین‌المللی برگزار می‌شود، افزود: در این مسابقات تمامی آحاد جامعه در رشته‌های مختلف می‌توانند شرکت کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه با برگزاری محافل و مسابقات قرآنی باید قرآن کریم را از مهجوریت خارج کنیم، تصریح کرد: در جامعه ما صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه و قرآن کریم در مهجوریت قرار دارند که با برگزاری مسابقات و حمایت فعالان قرآنی باید کلام نورانی خداوند در جامعه رواج پیدا کند.

حیدری جناسمی در ادامه با بیان اینکه ثبت نام مسابقات قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در استان مازندران آغاز شده و تا ۲۵ خرداد ادامه دارد، گفت: تاکنون حدود یکهزار مازندرانی در چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ثبت نام کردند.

وی عنوان کرد: این دوره از مسابقات در رشته‌های حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق و قرائت ترتیل تا مرحله بین‌المللی برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان کرد: رشته حفظ ۲۰ جز قرآن کریم برای آقایان و خانم‌ها تا مرحله کشوری و حفظ ۱۰ جز قرآن کریم، حفظ ۵ جز قرآن کریم برای هر دو گروه تا مرحله استانی خواهد بود.

حیدری جناسمی با بیان اینکه رشته اذان نیز مانند دوره‌های قبلی ویژه آقایان بوده که در مرحله استانی و کشوری برگزار می‌شود، تصریح کرد: رشته‌های مدیحه سرایی، همخوانی قرآن کریم و دعاخوانی در بخش برادران و خواهران در مرحله استانی و کشوری برگزار می‌شود.

وی با دعوت از تمامی آحاد جامعه برای شرکت در رشته‌های تفسیر قرآن کریم، ترجمه نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، گفت: رشته‌های تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه نهج‌البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه در بخش برادران و خواهران در مرحله استانی، مقدماتی کشوری و نهایی کشوری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار