به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱
جنبش مقاومت اسلامی «حماس» اظهارات سراسقف کلیسای مارونی لبنان مبنی بر اخراج آوارگان فلسطینی از لبنان را محکوم کرد.
کد خبر: ۵۲۹۹۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۸ - 20June 2022

واکنش حماس به موضع کلیسای مارونی در مورد آوارگان فلسطینیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش مقاومت اسلامی «حماس» اظهارات «بشاره الراعی» سراسقف کلیسای مارونی لبنان مبنی بر اخراج آوارگان فلسطینی از لبنان و اسکان دادن آن‌ها در سایر کشور‌ها را محکوم کرد.

حماس با صدور بیانیه‌ای عنوان کرد: ما اظهارات سراسقف کلیسانی مارونی را محکوم می‌کنیم و اتخاذ چنین موضعی را در راستای روابط محکم میان جریان‌های سیاسی، ملی و مردمی لبنان و فلسطین ارزیابی نمی‌کنیم.

جنبش حماس بار دیگر از مواضع مردمی و رسمی لبنان در مخالفت با طرح‌های رژیم صهیونیستی قدردانی و تاکید کرد که آوارگان فلسطینی مهمانانی هستند که در پی بازپس گیری حقوق حقه خود و برخورداری از یک زندگی شرافتمندانه بوده و با هر گونه کشور جایگزین به جز کشور خود مخالف هستند و تنها به دنبال آزادسازی سرزمین خود از چنگال اشغالگران و بازگشت به خانه و کاشانه خود هستند.

لبنان یکی از سال ۱۹۴۸ میزبان بخشی از آوارگان فلسطینی شده است در مقطع فعلی نزدیک به ۴۸۳ هزار نفر از آوارگان در این کشور زندگی می‌کنند.

در لبنان، ۱۲ اردوگاه ویژه آوارگان فلسطینی وجود دارد. نزدیک به ۲۱۰ هزار نفر از آوارگان فلسطینی در این اردوگاه اسکان یافته اند و ۲۷۳ هزار نفر دیگر نیز در خارج اردوگاه زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار