به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۴
رئیس جمهور:
حجت‌الاسلام رئیسی گفت: اگر در ادارات نیرو‌هایی هستند که روحیه تحولی ندارند، از اداره اخراج نکنید، اما در حاشیه و کنار بگذارید تا راه باز شود و کار کشور جلو رود.
کد خبر: ۵۳۰۴۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۸ - 23June 2022

نیرو‌هایی که روحیه کار تحولی ندارند، کنار گذاشته شوند/ دولت مردمی، دولت حل مسئله استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور، عصر امروز (پنجشنبه) در شورای اداری استان که در محل سالن شهدای دولت استانداری خراسان شمالی برگزار شد، اظهار داشت: در دولت جدید، نظامی مبتنی بر توحید برقرار کردیم تا اساس ارتباط با مردم باید بر اساس عدالت باشد.

وی گفت: امروز میزان عدالت در جامعه باید به میزانی که قانونی در جامعه عمل شود، باشد، زیرا فقر، فساد و تبعیض زیبنده نظام نیست.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در شورای اداری استان‌ها بعد از بررسی مشکلات، اولویت‌های رسیدگی به آن‌ها تعیین می‌شود، افزود: همه مدیران بدانند، مصوباتی که در استان به تصویب می‌رسد باید توسط مدیران و مسئولان اجرایی شود.

مردم انتظار پروژه‌های نیمه تمام در دولت انقلابی را ندارند

وی اضافه کرد: مردم انتظار ندارند که در مرحله گام دوم انقلاب، با روی کار آمدن دولت مردمی و مجلس انقلابی همچنان پروژه‌ها نیمه تمام باشند، بلکه به نگاه تحولی نیاز است.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه انتظار نخبگان کشور از مدیران این است که روحیه تحولی داشته باشند، گفت: مدیران کار‌ها را به نامه و تماس تلفنی خلاصه نکنند، بلکه این کفایت ندارد، اگر بخواهید کاری ایجاد شود قطعا ایجاد خواهد شد، زیرا اعتبار، بودجه و نیروی انسانی قابل قبول است، اما بیش از همه و در صدر شرط موفقیت تمام برنامه‌ها مدیر متحول و تحول آفرین است.

از مدیران جمهوری اسلامی انتظار کار تحولی وجود دارد

وی یادآور شد: از مدیران در جمهوری اسلامی انتظار این است که کار تحولی انجام شود، باتوجه به اینکه خراسان شمالی بعد از استان شدن اتفاقاتی رخ داده، کار‌هایی انجام شده، اما هنوز عقب ماندگی‌هایی وجود دارد که قطعا گزارش دادن کار را حل نمی‌کند و نیازمند کار جهادی است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت مردمی دولت حل‌مسئله خواهد بود و نباید صورت مسئله پاک شود و این به دست مدیران اقدام می‌شود، بیان داشت: گزارش دادن در ادارت وجود دارد، باید روحیه تحولی و کار متفاوت ایجاد شود که به همکاران تحول گرا نیازمند است.

نیرو‌هایی که روحیه کار تحولی ندارند، کنار گذاشته شوند

وی گفت: اگر در ادارات نیرو‌هایی هستند که روحیه تحولی ندارند، از اداره اخراج نکنید، اما در حاشیه و کنار بگذارید تا راه باز شود و کار کشور جلو رود.

آیت‌الله رئیسی افزود: برای رفع آسیب‌های اجتماعی در محلات حاشیه شهر طبق تاکیدات مقام معظم رهبری رهبری نیاز به کار جهادی است، دستگاه‌ها گزارش عملکرد دارند، اما در میدان چه خبر است، کار تحولی میدانی برای ریشه کنی فساد و اجرای عدالت و برخورداری مردم از مواهبی که حقشان است و ظرفیت‌هایی که باید در اختیار مردم قرار گیرد.

رئیس جمهور اظهار داشت: سلسله مراتب اداری قابل قبول است، اما در استان خیلی اختیارات است و نباید استان را معطل مرکز گذاشت و کار را دنبال کنید که کار حل و اجرا شود و مسئله را حل کنید و صورت مسئله را پاک نکنید.

سریعاً باید پساب جایگزین آب شرب پتروشیمی خراسان شود

وی به موضوع استفاده پتروشیمی خراسان از آب شرب استان اشاره کرد و گفت: پتروشیمی آب شرب و کشاورزی را مصرف می‌کند، که باید سریعا نسبت به جایگزین استفاده پساب برای پتروشیمی به جای آب شرب اقدام کرد، زیرا این آب سهم مردم و کشاورزی است و بخش زیادی از این آب در حال تبخیر است و مربوط به مدیریت نادرست آب می‌باشد.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه صنایع تبدیلی مهم و ضروری است، اضافه کرد: در جایی که قطب دامداری است باید صنایع تبدیلی و لبنی داشته باشیم.

وی گفت: در جلسه با ترکمنستان بیشترین حجم ورودی به این کشور از خراسان بزرگ است که کاهش پیدا کرده و حتی محصول ایرانی که مورد نظر ترکمن‌ها است، اینکه چه کشور‌هایی جای ایران را گرفتند و این موجود است باید کار جدی صورت بگیرد، براین اساس کالا‌های مورد نیاز ترکمنستان ارزیابی شود، زیرا این کشور برای تبادلات اعلام آمادگی کرده است.

حجت‌الاسلام رئیسی یادآور شد: ایجاد بازار دائمی برای صنایع دستی خراسان شمالی، می‌تواند یک کار ثابت باشد که سریعا باید این بازار ایجاد شود تا سود دست خود تولید کننده برسد.

راه آهن مشهد - بجنورد - گرگان باید احداث شود

وی گفت: راه آهن مشهد - بجنورد - گرگان سال‌هاست مطرح بود که از ضرورت‌های قطعی است و باید احداث شود.

حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: ایجاد صنایع لبنی و کشتارگاه صنعتی در استان ضروری است و باید زنجیره در قطب دامداری کامل شود و خراسان شمالی این ظرفیت را دارد.

وی خاطرنشان کرد: کارخانه سیمان سمنگان که ۶۵ درصد پیش رفت فیزیکی داشته است، این کار باید از طریق آستان قدس دنبال و باید تمام شود و به یک نقطه قطعی برسد.

بروکراسی اداره کارآفرین را خسته کرده است

رئیس جمهور با اشاره‌به اینکه بروکراسی اداری، تولید کننده و کارآفرین را خسته کرده است، افزود: برنامه سال جاری براین اساس است که با رشد اقتصادی هشت درصدی و سرمایه گذاری و افزایش بهره وری هدف‌گذاری شده است و قطعا افزایش بهره‌وری با بروکراسی اداری همساز نیست.

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: تاکید براین است افزایش بهره‌وری در گرو اقدام قاطع و تحولی مدیران و کادری انقلابی ارزشی و روحیه تحولی قرار گیرد که کار پیش رود، زیرا در غیر این‌صورت سرمایه از استان خارج می‌شود.

رئیس جمهور افزود: اگر بانک‌های استان نقدینگی را به سمت تولید ببرند تورم ایجاد نمی‌شود، بلکه خبر خوش است، همچنین میدان دادن به بخش خصوصی سیاستی دولت و وظیفه دولت است و با به دست گرفتن کار توسط بخش خصوصی دولت بخش هدایت و نظارت را عهده دار شود.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها