به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۶
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا:
سرلشکر صفوی با بیان اینکه قدرت نرم انقلاب اسلامی، رژیم صهیونیستی را احاطه کرده است، گفت: برخی از مقامات رژیم صهیونیستی نیز موضوع بهم ریختگی و افول این رژیم از درون را مطرح کرده‌اند.
کد خبر: ۵۳۶۹۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶ - 31July 2022

سرلشکر صفویبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «سید یحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در جمع فرماندهان و پاسداران سپاه علی بن ابیطالب (ع) استان قم و مرکز آموزش علویون، تحلیلی پیرامون جایگاه انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه‌ای غرب آسیا و جهان ارائه کرد و با اشاره به تغییر و تحولات محیط جهانی، منطقه‌ای و ملی اظهار داشت: واقعیت این است که صحنه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی کشور‌های منطقه غرب آسیا درحال تغییر و تحول است و ایران باید در این تغییرات کنشگر فعال باشد؛ نه منفعل.

وی با بیان اینکه آمریکا طی ۳۰ سال گذشته به دنبال شکل‌گیری قدرت هژمون تک قطبی در جهان بود، اما با شکست مواجه شد، گفت: دلایل شکست آمریکا و ناتو را در فرار از افغانستان و خروج از عراق و سوریه که به زودی اتفاق خواهد افتاد می‌توان مشاهده کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: آمریکا و متحدانش طی ۳۰ سال اخیر یعنی بعد از حمله به کویت در سال ۱۹۹۱ برای بیرون کردن نیرو‌های اشغالگر صدام از این کشور تاکنون در سال ۲۰۲۲، چند تریلیون دلار هزینه کرده و بیش از ۳۰ هزار کشته و زخمی دادند؛ البته هزینه‌های آزادی کویت را از دولت این کشور گرفته و تا دلار آخر را هم خواهد گرفت؛ لیکن نتیجه این شد که طی این سال‌ها چین و روسیه در برابر آمریکا قدرت خود را افزایش دادند.

سردار صفوی با بیان اینکه فرار آمریکایی‌ها از افغانستان و واکنش منفعلانه آن‌ها نسبت به حمله روسیه به اوکراین نشان از افول قدرت آمریکا دارد، عنوان کرد: قدرت سیاسی، اقتصادی و تاثیرگذاری آمریکا در مسائل جهانی کاهش یافته و شکاف میان ترامپ و بایدن هنوز در درون آمریکا وجود دارد و این شکاف عمیق در درون جامعه آمریکا زنده و فعال است و احتمالاً در انتخابات آینده آمریکا خودش را نشان خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه فرایند قدرت از غرب به سمت شرق جهان به آرامی درحال حرکت است و مبنای آن اقتصاد و فرهنگ و تکنولوژی‌های جدید است، گفت: توسعه روابط همه‌جانبه ایران با روسیه، چین و هند می‌تواند در قالب سازمان همکاری شانگهای یک قدرت آسیایی یا اوراسیایی را شکل بدهد و چشم‌انداز جدیدی از شکل‌گیری چندقطبی‌سازی جهان را عملاً به وجود آورد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه قدرت نرم انقلاب اسلامی، رژیم صهیونیستی را احاطه کرده است، اظهار داشت: برخی از مقامات رژیم صهیونیستی نیز موضوع بهم ریختگی و افول این رژیم از درون را مطرح کرده‌اند.

وی بیان کرد: قدرت آسیایی و قدرت جهان اسلام درحال ظهور است و ایران در هر دو قدرت جایگاه مهمی دارد.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه استراتژی نگاه به شرق منافاتی با شعار نه شرقی نه غربی ندارد، تصریح کرد: سیاست نگاه به شرق به معنای کنار گذاشتن شعار «نه شرقی نه غربی» نیست، بلکه مفهوم این شعار این است که در بخش ایدئولوژی و اقتصادی از تفکر کمونیستی لائیک، فرهنگ لیبرالیسم، کاپیتالیسم و فرهنگ سوسیالیستی پیروی نمی‌کنیم و جمهوری اسلامی ایران دارای یک سیاست خارجی مستقل، یک فرهنگ اسلامی و انقلابی و یک راهبرد اقتصادی خاص است.

وی از انقلاب اسلامی به‌عنوان معرفی‌کننده اسلام ناب محمدی در جهان نام برد و خاطرنشان کرد: نگاه مسلمانان جهان به انقلاب اسلامی و رهبری این انقلاب است، حکومتی که توانسته مقابل آمریکا ایستادگی و داعش را سرنگون کند و قدرت فکری و سیاسی ما از ایران فراتر رفته است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: مردم برخی از کشور‌های اسلامی عکس حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری را در منازل خود نصب کرده اند و به ایشان علاقمندند.

سردار صفوی خاطرنشان کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری در ۱۹ دی ماه سال قبل در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی ارتش فرمودند جنگ فعلی علیه ملت ایران یک جنگ ترکیبی با ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و رسانه‌ای است.

وی تأکید کرد: سپاه پاسداران باید راهبرد و تهدید دشمن را بفهمد و سپاه و نیرو‌های مسلح بایستی خود را برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن آماده کنند.

بنابراین گزارش، سرلشکر صفوی در ادامه سفر خود به استان قم، در جمع راویان و پیشکسوتان دفاع مقدس استان قم حضور یافت.

وی خطاب به راویان و پیشکسوتان دفاع مقدس گفت: در عظمت کار شما همین را بگویم که در سه جلسه متفاوت، مقام معظم رهبری بحث نهضت خاطره‌گویی را به بنده تاکید کردند و ایشان نسبت به کار شما اهمیت قائل هستند و کار شما مورد توجه ایشان است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با تأکید بر بیان صادقانه رخداد‌های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: جنگ را بدون تحریف، غلو و بزرگنمایی روایت کنید، عظمت دفاع مقدس به اغراق و غلو نیازی ندارد.

وی با بیان اینکه کار بزرگ خاطره‌گویی و روایتگری دفاع مقدس را تشکیلاتی کنید که بهترین مکان آن سپاه پاسداران است، گفت: هدف اصلی‌تان را ساختن نسل جوان بگذارید.

سردار صفوی با بیان اینکه فضای مجازی و رسانه یک قدرت است، تصریح کرد: در کار نهضت خاطره گویی، از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنید. وقتی شما در یک برنامه صحبت می‌کنید چندصد نفر آدم می‌بینند و می‌شنوند، اما در فضای مجازی، آن صحبت را میلیون‌ها نفر دنبال می‌کنند.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در پایان این نشست با بیان اینکه حضرت امام (ره) دفاع مقدس را به پیروزی رساند و مقام معظم رهبری، جبهه مقاومت را پیروز کردند، تأکید کرد: حماسه جبهه مقاومت و مدافعین حرم را با دفاع مقدس و شهدای جنگ تحمیلی پیوند دهید.

وی همچنین  در سفر خود، در منزل شهیدان مهدی و مجید زین الدین حضور یافت و با خانواده بزرگوار این دو شهید دیدار کرد.

سردار صفوی در این دیدار با بیان اینکه ما به مادر شهیدان زین‌الدین که معلم قرآن هستند و به پدر ایشان که به رحمت خدا رفتند افتخار می‌کنیم، خاطرنشان ساخت: آقا مهدی و آقا مجید زین الدین دو گوهر بودند. من چندبار پشت سر آقا مهدی نماز خواندم و ایشان در قنوت از خود حال خوشی پیدا می‌کرد و «الصلاه معراج المؤمن» را من در آقا مهدی دیدم.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار