به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۹
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:
حجت‌الاسلام و المسلمین ایمانی‌پور در دیدار نوه نلسون ماندلا گفت: مبارزه علیه آپارتاید اسرائیل بخشی از جریان مقاومت است.
کد خبر: ۵۳۷۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴ - 05August 2022

مبارزه علیه آپارتاید اسرائیل بخشی از جریان مقاومت استبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «زوولیولیله مندلا ماندلا» نوه «نلسون ماندلا» رهبر فقید ضد آپارتاید آفریقای جنوبی که برای دریافت جایزه خویش در مراسم اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی به تهران سفر کرده است، ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با حجت‌الاسلام و المسلمین «محمدمهدی ایمانی‌پور» رئیس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین ایمانی‌پور از آرمانی سخن گفت که نلسون ماندلا برای آن مبارزه کرد و اظهار داشت: نام نلسون ماندلا برای همیشه در تاریخ جاودانه شد.

وی با اشاره به سخنرانی نوه نلسون ماندلا در مراسم اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی افزود: طرح موضوع «آپارتاید اسرائیل» و تأکید شما بر این موضوع، ابتکار خوبی است و باید تلاش کنیم این نگاه توسعه یابد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: شما شخصیت شناخته شده‌ای در آفریقای جنوبی هستید و ظرفیت خوبی دارید که از آن برای توسعه گفتمان مبارزه با آپارتاید و اشکال مختلف آن استفاده کنیم.

وی افزود: تردیدی نداریم که آپارتاید اسرائیل مثل آپارتاید آفریقای جنوبی به زودی منجر به شکست می‌شود و ما از هیچ کمکی برای سرعت دهی و شتاب بیشتر جهت شکسته شدن این آپارتاید در جهان دریغ نخواهیم کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین ایمانی‌پور به دیپلماسی فرهنگی و نقش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در روابط بین‌الملل اشاره کرد و گفت: یکی از نمایندگی‌های ما در آفریقای جنوبی مشغول به فعالیت است و ما آمادگی خود را چه در ایران و چه در آفریقای جنوبی برای توسعه و فرهنگ سازی ادبیات آپارتاید اسرائیل اعلام می‌کنیم.

وی مبارزه علیه آپارتاید اسرائیل را بخشی از جریان مقاومت دانست و افزود: ادبیات مقاومت به خوبی در سطح منطقه و جهان شناخته می‌شود و خوشبختانه جریان مقاومت در سطح منطقه ما، هر روز هواداران و حامیان بیشتری پیدا می‌کند.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه سخنانش، گفت: انقلاب اسلامی یک پدیده زنده است و همواره رو به رشد است.

تحقق تمدن نوین اسلامی در بستر انقلاب اسلامی

حجت‌الاسلام و المسلمین ایمانی‌پور با اشاره به فرآیند رسیدن به تمدن نوین اسلامی در بستر انقلاب اسلامی اظهار داشت: بر اساس چشم انداز مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، انقلاب اسلامی در آینده‌ای نه چندان دور، «تمدن نوین اسلامی» را رقم خواهد زد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به مسئله حقوق بشر اشاره کرد و افزود: متأسفانه امروز مسئله حقوق بشر به ابزاری برای برخورد‌های دوگانه تبدیل و وارد دوره‌ی استاندارد‌های دوگانه شده است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم مشکل اصلی این است که استکبار و هژمونی غرب سال‌هاست که در حوزه ادبیات سازی از ما جلوتر است و به همین دلیل می‌تواند روایت‌های دروغین را به گونه‌ای مطرح کند که باور حهانی را به همراه داشته باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین ایمانی‌پور با بیان جنگ روایت‌ها در اندیشه رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: بنابراین؛ اگر امروز به درستی آنچه روی داده را بیان نکنیم، دیگران برای ما آن گونه که می‌خواهند روایت می‌کنند. باید گفت با حرکت آهسته به نتیجه نمی‌رسیم و باید قدرت خود را در ادبیات سازی گسترش دهیم.

فلسطین بزرگترین مسئله زمان ماست / لزوم ترویج مکتب امام خمینی (ره) در جهان

زوولیولیله مندلا ماندلا نیز در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی خود از سفر به ایران اظهار داشت: جای بسی خوشحالی است که امروز در ایران حضور دارم. پدربزرگ من مرحوم ماندلا در مبارزاتش با آپارتاید در خصوص الهام خود از مکتب امام خمینی (ره)، رهبر فقید ایران و انقلاب سخن می‌گفت و از حمایت مردم ایران در مبارزاتش برای آزادی برخوردار بود.

نوه نلسون ماندلا با تأکید بر ترویج مکتب امام خمینی (ره) در جهان افزود: جمهوری اسلامی ایران ما را حمایت کرد و ما توانستیم کشور مستقلی باشیم و این بسیار برای ما ارزشمند بود.

وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی باعث خوشحالی پدربزرگ من نلسون ماندلا در زندان رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی بود.

زوولیولیله مندلا ماندلا افزود: امروز، فلسطین بزرگترین مسئله زمان ماست. پدربزرگ من معتقدند بودند که آزادی ما بدون آزادی فلسطین ناقص خواهد بود. در تلاش هستیم بتوانیم از تجربیات گذشته خود در حوزه مقاومت با فلسطین و آپارتاید اسرائیل بهره بگیریم.

نوه نلسون ماندلا گفت: فعالان زیادی در آفریقای جنوبی وجود دارند برای اینکه اصولی که سردار سلیمانی و امام خمینی (ره) مطرح کرده‌اند را در جامعه اشاعه دهیم.

وی افزود: ما از فعالان مدنی حامی فلسطین حمایت می‌کنیم و موفق شدیم بسیجی در این زمینه برای حمایت از آرمان فلسطین ایجاد کنیم.

زوولیولیله مندلا ماندلا در پایان گفت: در آفریقای جنوبی زنان فعال و توانمند زیادی داریم که در فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به شکل فعال حضور دارند به همین منظور علاقه‌ مندیم تعاملات و ارتباطات بین بانوان دو کشور به ویژه در زمینه فرهنگ گسترش یابد.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار