به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰
زارعی‌کوشا در تماس تلفنی با وزیر راه شهرسازی پیگیر مشکلات پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی و نهضت ملی و جهش تولید مسکن در استان شد.
کد خبر: ۵۳۹۱۲۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۵ - 12August 2022

پیگیری مشکلات استان در تماس تلفنی استاندار کردستان با وزیر راه و شهرسازیبه گزارش دفاع‌پرس از کردستان، «اسماعیل زارعی‌کوشا» استاندار کردستان در تماس تلفنی با رستم قاسمی وزیر راه شهرسازی پیگیر مشکلات پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی و نهضت ملی و جهش تولید مسکن در استان شد.

وی در این تماس تلفنی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه طرح نهضت ملی مسکن، اظهار داشت: تامین زمین برای اجرای موفق طرح نهضت ملی مسکن در استان به عنوان یک اولویت و ضرورت بوده و تمامی امکانات برای این مهم بسیج شده است.

استاندار کردستان با اشاره به مشکلات پیش‌روی این طرح، خواستار افزایش اعتبارات مربوط به آماده‌سازی طرح‌های مسکن با توجه به توپوگرافی خاص استان از وزیر راه و شهرسازی شد. 

وی با بیان اینکه استان کردستان در شاخص‌‌ مربوط به راه، از میانگین کشوری پائین‌تر است، افزود: توجه ویژه به پروژه‌های مختلف راه‌سازی از جمله تکمیل کریدور بزرگراهی شمال به جنوب و نیز توسعه راه‌های روستایی از مطالبات اساسی استان است.

زارعی‌کوشا همچنین تسریع در روند احداث راه آهن همدان به سنندج را منوط به تامین اعتبار مورد نیاز برای این پروژه زیرساختی دانست. 

تعیین تکلیف مدیریت راه و شهرسازی استان با توجه به حساس بودن این حوزه خواسته دیگر استاندار کردستان از وزیر راه و شهرسازی بود.

«رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی نیز در این تماس تلفنی اظهار داشت: دولت سیزدهم به استان کردستان نگاه ویژه‌ای داشته و برای رفع مشکلات استان همراهی خواهیم کرد.

وی همچنین برای تامین اعتبارات پروژه‌های در دست اجرای بین شهری و روستایی و افزایش اعتبارات مربوط به طرح نهضت ملی مسکن قول مساعد داد.

همچنین مقرر گردید موضوعات حوزه راه و شهرسازی استان هفته آینده در نشستی با حضور استاندار در وزارت راه و شهرسازی بررسی شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها