به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین:
اختری با بیان اینکه اساس رژیم صهیونیستی بر پایه جنایات، تبعیض و نژادپرستی بنا نهاده شده است، گفت: دولت‌های مسلمان با دید مسئولیت‌پذیرانه به مسئله فلسطین نگاه نمی‌کنند.
کد خبر: ۵۴۸۳۵۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷ - 01October 2022

رژیم صهیونیستی بر پایه جنایات و نژادپرستی بنا شده استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، پنجمین اجلاس بین المللی «همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، یادواره شهید محمد الدره» امروز (شنبه) برگزار شد.

در این اجلاس پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، آیت الله محمدحسن اختری رئیس ستاد این اجلاس و رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری سخنرانی کرد.

اختری با بیان اینکه اساس رژیم صهیونیستی بر پایه جنایات، تبعیض و نژادپرستی بنا نهاده شده است، اظهار داشت: دولت‌های مسلمان با دید مسئولیت‌پذیرانه به مسئله فلسطین نگاه نمی‌کنند، دو مسئله است که باید به آن توجه کرد یکی کودک‌کشی رژیم صهیونیستی که باید تبیین شود و دیگری معیارهای دوگانه سازمان‌های حقوقی در خصو ص مسئله فلسطین است.

وی همچنین خاطرنشان کرد یک چهارم شهدای فلسطینی، کودکان و نوجوانان هستند، طی ماه‌هایی که از سال 2022 می‌گذرد، 35 کودک فلسطینی به شهادت رسیده و این جنایات همچنین ادامه دارد.

اختری همچنین به اقدام رسانه‌های غربی در تحریف واقعیت‌های مربوط به مسئله فلسطین و حمایت آنها از رژیم صهیونیستی اشاره کرد که این رسانه‌ها همواره جای قاتل و مقتول و ظالم و مظلوم را با یکدیگر عوض می‌کنند، به همین سبب رسانه‌های اسلام باید واقعیت‌ها و حقایق مربوط به مسئله فلسطین را برای افکارعمومی منطقه و جهان منتشر کنند.

به گفته اختری، اگر حقایق را به درستی برای افکار عمومی جهان منتقل کنیم، آنگاه افکارعمومی علیه رژیم صهیونیستی بسیج خواهد شد و این مسئله به آزادسازی مسئله فلسطین کمک خواهد کرد.

«یوسف نوری» وزیر آموزش و پرورش هم در سخنانی در این اجلاس به نقش برجسته نوجوانان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره)، درباره شهید حسین فهمیده فرمودند رهبر من آن طفل دوازده ساله‌ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگتر است، با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید.

وی افزود: رژیم کودک‌کُش اسرائیل پس از شهادت محمد الدره جنایات خود علیه کودکان فلسطینی را تشدید کرد، اما شهدای فلسطینی سبب تنومند و قوی تر شدن درخت مقاومت می‌شود.

نوری با اشاره به مخالفت قاطع دولت سیزدهم با سند 2030 که دشمنان به دنبال اجرای آن از طریق آموزش و پرورش با هدف سلطه بر جهان هستند، مهمترین مؤلفه‌ها و نمادهای انقلابی را شامل ایثار و شهادت، نفی سلطه، مبارزه با تهام فرهنگی و جنگ نرم و حمایت از مستضعفان و التزام به ولایت فقیه عنوان کرد و گفت باید این مؤلفه‌ها را در سند تحول بنیادین به بروز و ظهور برسانیم و همه نوجوانان و جوانان را به میدان بیاوریم که بستر آن فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در کشور ما، 36 هزار شهید دانش آموز تقدیم انقلاب و ملت شدند، در پایان چند بیت شعر را به زبان عربی تقدیم کودکان فلسطینی کرد.

در بخشی از این برنامه، یک هنرمند لبنانی به اجرای سرودی درباره شهید محمد الدره کودک فلسطینی پرداخت و سرودی دیگر از تقدیمی از مردم لبنان به مردم ایران اجرا کرد که با استقبال حاضران در سالن اجلاس روبه‌رو شد.

در پایان برنامه نیز رؤسای کمیسون‌های تخصصی اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی به ارائه گزارش‌ و نتایج جلسات این کمیسیون‌ها پرداختند.

انتهای پیام/ 371

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار