به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۷
وزیر آموزش و پرورش؛
نوری گفت: امروز علم و پژوهش ما مورد هدف دشمن قرار گرفته و تحریم مراکز علمی ما نشان از این امر دارد.
کد خبر: ۵۴۸۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷ - 05October 2022

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از قزوین، «یوسف نوری» وزیر آموزش و پرورش در دیدار با دانش آموزان برگزیده و نماینده انجمن‌های اسلامی دانش آموزی استان قزوین که عصر امروز (چهارشنبه)  در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد اظهار داشت: محرومیت محدودیت نیست. محرومیت نمی تواند مانع پیشرفت دانش آموزان شود. ما شما را به عنوان حلقه میانی و بچه های گام دوم انقلاب می شناسیم. بیانیه ای که تمدن نوین اسلامی را محقق می کنند. اما لازم است مولفه های رهبر معظم انقلاب اسلامی را انجام دهید.

وی گفت: علم و پژوهش و اخلاق و معنویت از شاخصه های دانش آموز پژوهشگر است. امروز علم و پژوهش ما مورد هدف دشمن قرار گرفته و تعطیلی مراکز علمی ما نشان از این امر دارد.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: ما در حوزه های سلول های بنیادین و انرژی های تجدید پذیر و صلح آمیز هسته ای و موشک و پرتاب ماهواره جزو برترین جهان هستیم. خودکفایی در حوزه گاز را خودمان ایجاد کردیم و امروز به قله های بلند موفقیت رسیده ایم و این امر موجب نگرانی دشمن است.

نوری عنوان کرد: هر ساعتی که دانش آموزان از درس جا بمانند ضرر کرده اند و امروز دشمن در پی غیرحضوری کردن آموزش است و دانش آموز ما در فضای مجازی در هر ثانیه فرصت های زیادی برای آموزش را از دست می دهد و برنامه ریزی دشمن بر روی همین مسأله و حضور گسترده دانش آموزان در فضای مجازی جهت فرصت سوزی است. لذا شما نمایندگان دانش اموزی، عوامل موثر برای بیان این حقایق در مدارس هستید.

وی افزود: پژوهشگر، مدام به دنبال علم آموزی است. امروز شما باید برای دستیابی به هسته علم سختی ها را تحمل کنید و این همان مسیری است که دانشمندان ما و شهدای دانشمند ما برای سربلندی میهن کشیدند.در هر کاری فقط سواد اسمی نداشته باشید. دغدغه کنکور را نداشته باشید در کنار این امر مراقب عرفان خود باشید و جنبه تربیتی را از خودتان با جریان آتش به اختیاری شروع کنید و در بین مدارس خود نشر دهید.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: بی‌تردید آموزش و پرورش، پیشران جامعه دانش بنیان است و آموزش و پرورش نقش بی‌بدیلی در عوامل پیش برنده تسهیل دانش دارد.

نوری با اشاره به اینکه تحقیقات بسیاری در خصوص نقش آفرینی آموزش و پرورش در جوامع مختلف انجام شده که همگی تأثیر دستگاه تعلیم و تربیت را اثبات کرده است، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به «ایران قوی» باید به نتایج تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده دقت کنیم. هفته آینده دانش بنیان شدن آموزش و پرورش در دستور کار قرار می گیرد. این نظام با استفاده از ظرفیت شما در باشگاه های جهانی از لحاظ علمی و تربیتی و با الگوگیری از شخصیت های برجسته ای همچون مرحوم ابوترابی، شهید بابایی، شهید لشگری و شهید سلیمانی بعنوان معماران تربیتی، شناخته می شود و لذا امر تربیتی بر هر امری ارجح است.

وی در پایان عنوان کرد: امروز انتظار جامعه، برتری شما دانش آموزان در تمام عرصه های داخلی و بین المللی است. همچنین انتظار می رود شما نمایندگان و برگزیدگان دانش آموزی، در مدارس، به عنوان پیامبران جریان پیشران انقلاب باشید.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها