به روز شده در: ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی:
گلرو گفت: وجود شهدای امنیت در اغتشاشات اخیر نشان داد که حافظان امنیت کشور بدون سلاح برای دفاع از شهروندان وارد میدان شدند، اما تروریست‌ها با سلاح جنگی به مردم و نیرو‌های نظامی و انتظامی شلیک کردند تا حکومت را به کشته‌سازی متهم کنند.
کد خبر: ۵۵۹۲۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۴ - 02December 2022

کشته‌سازی و اتهام زدن به ایران هدف غربی‌ها در اغتشاشات/ نیروهای امنیتی کشور بدون سلاح وارد میدان شدند

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «عباس گلرو» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی درباره نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل در خصوص ایران، اظهار داشت: هدف از تشکیل نهاد‌های بین المللی، بررسی مسائل کشور‌ها به‌دور از جانبداری سیاسی در چارچوب قوانین و مقررات بین المللی است، اما قطعنامه‌هایی که اخیراً در شورای حقوق بشر و شورای حکام سازمان ملل علیه ایران مطرح شد، کاملاً سیاسی بود که طبق برنامه‌ریزی‌های آمریکا و غرب با همراهی برخی متحدانشان علیه جمهوری اسلامی ایران به تصویب رسید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: مواضع کشور‌هایی که علیه ایران قطعنامه تصویب کردند مشخص است؛ البته پاسخ جمهوری اسلامی هم به خروجی شورای حقوق بشر تحت عنوان کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی حوادث اخیر منفی است و این رویکرد را خصمانه و دور از واقعیت می‌دانیم و هیچ همکاری با این کمیته نخواهیم داشت، چرا که اغتشاشات اخیر به‌دلیل ورود جریان‌های تروریستی برای کشته‌سازی و اتهام زدن به ایران بوده که توسط خود کشور‌های غربی، آمریکا و رژیم صهیونیستی طراحی شده بود.

نماینده مردم سمنان در مجلس یادآور شد: در این قطعنامه به برخورد خشن با مردم و کشتار معترضان به ویژه کودکان و زنان اشاره شده در حالی که این کشته‌سازی‌ها توسط گروه‌های تروریستی با پشتیبانی غرب صورت گرفته است؛ یعنی اگر کمیته حقیقت‌یاب واقعاً مستقل بوده و به‌دنبال حقیقت است، باید حادثه تروریستی در شاهچراغ و ایذه را بررسی و ارزیابی کند که عمده قربانیان، زنان و کودکان بودند و همه سرنخ‌های این حوادث تروریستی به همان کشور‌هایی که خواستار تشکیل کمیته حقیقت‌یاب بودند، برمی‌گردد.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: وجود شهدای امنیت در اغتشاشات اخیر نشان داد که نیروی امنیتی کشور بدون سلاح برای دفاع از شهروندان وارد میدان شد، اما تروریست‌ها با سلاح جنگی هم به سمت مردم و هم به نیرو‌های نظامی و انتظامی و بسیجیان شلیک کردند تا حکومت را به کشته‌سازی متهم کنند.

گلرو درباره اینکه آیا صدور چنین قطعنامه‌هایی برای فشار به جمهوری اسلامی و گرفتن امتیاز در مذاکرات احتمالی آینده است، گفت: نیت آن‌ها را نمی‌توانم تحلیل کنم، اما اگر چنین نیتی هم باشد، راه به جایی نخواهد برد، چرا که موضع ایران در بحث هسته‌ای کاملاً مشخص است و اگر غرب بخواهد در این بخش فشار وارد کند، نتیجه عکس خواهد گرفت.

وی ادامه داد: اگر طرف مقابل خواستار به نتیجه رسیدن موضوع هسته‌ای ایران است، باید حسن نیت خود را نشان دهد؛ البته جمهوری اسلامی ایران اصراری به حل آن ندارد و بی‌توجهی اروپا و آمریکا به موضوع هسته‌ای ایران به ضرر خودشان تمام خواهد شد.

نماینده مردم سمنان در مجلس با بیان اینکه کشور‌های خواستار تشکیل کمیته حقیقت‌یاب در ایران خود عامل جنایت در سایر کشور‌ها هستند، تصریح کرد: اگر قرار است بخش حقوق بشر سازمان ملل درباره مسائل ایران کمیته حقیقت‌یاب تشکیل دهد، چرا درباره جنایت‌های آمریکا، انگلیس، آلمان و سایر کشور‌های حامی چنین قطعنامه‌هایی که در سوریه، یمن، جنگ ایران و عراق و دیگر کشور‌ها مرتکب جنایت شدند، چنین کمیته‌ای تشکیل ندادند؟ چرا درباره کشتار ۵۰۰ هزار نفر از زنان و کودکان در سوریه و عراق که توسط داعش به‌عنوان عُمّال اروپا، آمریکا و رژیم صهیونیستی مردم را به خاک و خون کشیدند، کمیته حقیقت‌یاب تشکیل ندادند؟

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی صدور چنین قطعنامه‌هایی را دلیلی بر سرپوش گذاشتن غرب به جنایت‌های خود دانست و عنوان کرد: این رویکرد غرب در عراق نیز سابقه داشته که برای سرپوش گذاشتن به جنایت‌های داعش علیه عراق قطعنامه صادر می‌کردند تا اسناد و مدارکی که نشان‌دهنده حمایت آمریکا و اروپا از داعش است، امحا شود؛ این روش را حتی در فلسطین، لیبی، افغانستان و سایر کشور‌ها ادامه دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به قطعنامه شورای حکام سازمان ملل علیه ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی در صنعت هسته‌ای روند رو به عقب ندارد؛ البته ممکن است برای رسیدن به توافق بخشی از توانمندی‌های خود را کاهش دهیم، اما هرگونه خیره‌سری و زیاده‌خواهی طرف مقابل سبب حرکت رو به جلوی جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

گلرو با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با اعزام هیأت پارلمانی به آمریکا و ژنو حسن نیت خود را نشان داد، خاطرنشان کرد: هدف از این اعزام دفاع از مواضع سیاسی ایران بود تا در چارچوب منطق بین المللی ایران مواضع خود را اعلام کند.

منبع: ایرنا 

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها