به روز شده در: ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۴
معاون پخش و اکران «بهمن سبز» خبر داد؛
طباطبایی‌نژاد گفت: پخش «رویش» به‌عنوان یکی از طرح‌های جدید زنجیره توزیع سازمان سینمایی سوره به‌زودی فعالیت رسمی خود را با اکران مستند «هیچ‌کس منتظرت نیست» آغاز می‌کند.
کد خبر: ۵۵۹۴۸۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲ - 03December 2022

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «سیدعلی طباطبایی‌نژاد» معاون پخش و اکران موسسه «بهمن سبز» حوزه هنری از آغاز به کار رسمی پخش «رویش» با اکران مستند «هیچ‌کس منتظرت نیست» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن اسلام‌زاده خبر داد.

وی با اشاره به اینکه پخش «رویش» از سال 1400 به‌صورت آزمایشی اجرا شد، گفت: ما در زنجیره توزیع سازمان سینمایی سوره در نخستین گام از طرح رویش، مستند «خون‌ریزی» ساخته محمد خوشدل‌فر از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ در چهار سینمای سپیده تهران، هویزه مشهد، ساحل اصفهان و سپهر ساری بصورت آزمایشی روی پرده رفت و در سه روز اکران شد؛ همچنین مستند «امیرکبیر در خون» را با توجه موضوع فیلم به‌صورت ویژه در شهر کاشان اکران کردیم که خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اکران‌هایی که برای آن در نظر گرفته شده بود، با استقبال مخاطبان مواجه شد.

آغاز به کار رسمی پخش «رویش» با نمایش «هیچکس منتظرت نیست»/ به دنبال اکران‌های منطقه‌ای و رویدادمحور هستیم

معاون پخش و اکران «بهمن سبز» ادامه داد: شیوه اکران آثاری که توسط پخش «رویش» به نمایش درمی‌آیند، متفاوت‌تر از روش‌های متداول است؛ بدین‌صورت که ما برای نمایش آثار با توجه به موضوعی که دارند، اکران‌های منطقه‌ای و رویدادمحور در نظر می‌گیریم.

این عضو شورای صنفی نمایش با بیان اینکه برای اکران آثار در بستر پخش «رویش» مخاطب هدف موضوعیت دارد، اظهار کرد: ما در پخش «رویش» صرفا به دنبال اکران فیلم نیستیم، بلکه با برگزاری رویدادها و نشست‌های نقدوبررسی قصد داریم آن را به مخاطب اصلی‌اش برسانیم و به خالقان آثار کمک کنیم تا ادامه مسیر خود را راحت‌تر طی کنند و بیشتر شناخته و دیده شوند.

آغاز به کار رسمی پخش «رویش» با نمایش «هیچکس منتظرت نیست»/ به دنبال اکران‌های منطقه‌ای و رویدادمحور هستیم

وی با اشاره به اینکه هدف پخش «رویش» رصد، کشف و معرفی هنرمند تازه‌نفس و اتصال آثار متنوع از جهت قالب به زنجیره نمایش با تمرکز روی استعدادهای کمتر دیده شده در خارج از پایتخت است، بیان کرد: اولویت ما برای اکران آثار، صاحبان اثر هستند؛ در حقیقت دیده شدن خالقان فیلم‌ها برای ما اهمیت دارد و به همین دلیل برای کارگردانان جوان و دغدغه‌مند فرصتی فراهم کردیم تا بتوانند توانمندی‌های خود را با اکران آثارشان به نمایش بگذارند و در مواجهه با مخاطب قدم در راه و مسیر درست بگذارند.

طباطبایی‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: پخش «رویش» به‌زودی و با اکران مستند «هیچکس منتظرت نیست» که محصول مرکز مستند سوره است، فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز خواهد کرد و این اثر به‌عنوان برنامه ویژه سینماهای منتخب روی پرده می‌رود؛ همچنین برنامه بعدی پخش «رویش» اکران یک مجموعه فیلم کوتاه خواهد بود.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها