فرمانده رزمایش مشترک مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۱:

تعرض به آسمان ایران با پاسخی دندان‌شکن مواجه خواهد شد

امیر سرتیپ رحیم‌زاده با اعلام پایان رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۱ گفت: تأمین امنیت کشور خط قرمز ما است و تعرض به آسمان ایران با پاسخی دندان‌شکن مواجه خواهد شد.
کد خبر: ۵۷۶۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹ - 01March 2023

تأمین منافع ملی و امنیت کشور، دریا، زمین و آسمان، خط قرمز ما استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «قادر رحیم‌زاده» فرمانده رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۱ در تشریح روند این رزمایش با بیان اینکه ارزیابی‌ها نشان از موفقیت زیاد در طراحی و تولید سامانه‌های بومی پدافند هوایی کشور بود، اظهار داشت: افتخار ما این است که همه سامانه‌هایی که در این رزمایش مورد استفاده قرار گرفتند، اعم از سامانه‌های راداری، موشکی و جنگ الکترونیک همگی بومی و تولید شده به دست دانشمندان و متخصصان کشورمان است.

فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) کشور گفت: شاهد همکاری و همراهی بسیار خوب یگان‌های عمل‌کننده اعم از ارتش و سپاه و شبکه یکپارچه پدافند هوایی بودیم و در ارزیابی‌هایی که انجام گرفت، همه یگان‌ها نمره بسیار بالایی اخذ کردند.

امیر رحیم‌زاده افزود: عملکرد مراکز فرماندهی و کنترل در اختیار قرارگاه مشترک پدافند هوایی کشور بسیار خوب بود و ما به‌صورت تاکتیکی در کنار سامانه‌های راداری و موشکی، مراکزی را به‌عنوان مراکز فرماندهی و کنترل در منطقه عمومی رزمایش مستقر کردیم؛ این مراکز که به‌صورت مشترک با کارکنان ارتش و سپاه اداره می‌شود در این رزمایش توانستند عملکرد بالای خود را نشان دهند.

وی ادامه داد: تمرینات بسیار پیچیده‌ای در این رزمایش انجام شد به طوری که در نوع خود برای اولین بار صورت می‌گرفت؛ مانند تمرین رزم پدافند هوایی در شب و در محیط جنگ الکترونیک مطلق و یا تهاجم به مراکز هسته‌ای و حساس از سمت و جهت‌های مختلف که همه این تهدید‌ها و پرنده‌های مهاجم یک به یک مورد اصابت موشک‌های پدافند هوایی قرار گرفتند.

فرمانده رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۱ عنوان کرد: ارتباط پایدار و چندلایه در این رزمایش باعث شد تا اقدامات سایبری نیرو‌های متخاصم، مؤثر نباشد و در تمام طول رزمایش از ارتباطات امن، پایدار و چندلایه برخوردار باشیم.

امیر رحیم‌زاده با اشاره به پیام این رزمایش، تصریح کرد: پیام این رزمایش روشن است؛ برای ملت‌مان پیامی دلگرم‌کننده دارد و با این اقتدار و هماهنگی که در عملکرد نیرو‌های این رزمایش دیدیم، می‌توانیم ادعا و اثبات کنیم که امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از یک آسمان بسیار امن برخوردار است.

وی افزود: این رزمایش پیامی خاص برای دشمنان دارد و آن هم اینکه باید بدانند نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران با توکل به خدا و با اتکا به دستان توانمند دانشمندان جوانش و با برخورداری از رزمندگانی که تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) از ارتش و سپاه دوشادوش یکدیگر در حال اجرای مأموریت هستند، این آمادگی را دارند تا دفاعی همه‌جانبه از آسمان کشور داشته باشند.

فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) کشور تصریح کرد: اگر کسی خدای نکرده خیال خامی به سرش زده باشد و قصد تعرض به آسمان جمهوری اسلامی ایران داشته باشد، قطعاً با واکنش قاطع و پاسخ دندان‌شکن نیرو‌های مسلح مواجه خواهد شد.

سرتیپ رحیم‌زاده عملکرد نیروی هوایی ارتش در این رزمایش را قابل تحسین برشمرد و گفت: نیروی هوایی با در اختیار گرفتن هواپیما‌های باسرنشین و بدون سرنشین در کنار یگان‌هایی از نیروی پدافند هوایی ارتش و نیروی هوافضای سپاه توانست نقش نیروی نارنجی یا مهاجم را به خوبی ایفا کند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان باید بدانند تأمین منافع ملی و امنیت کشور و امنیت دریا و زمین و آسمان، خط قرمز ما است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) در پایان از تلاش جهادی فرماندهان و رزمندگان عرصه پدافند هوایی کشور اعم از ارتش و سپاه که در اجرای موفق این رزمایش با تمام توان، اقتدار و تفوق پدافند هوایی بر آسمان کشور را به نمایش گذاشتند، قدردانی کرد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار