به روز شده در: ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۲
استاندار کردستان:
«زارعی کوشا» گفت: با توجه به گردشگر پذیر بودن کردستان، همه دستگاه‌های اجرایی باید خود را برای استقبال و پذیرایی از مسافران نوروزی آماده کنند و شرایطی ایمن برای مهمانان در ایام پیش رو فراهم شود.
کد خبر: ۵۷۸۱۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۵ - 11March 2023

شرایطی ایمن برای مهمانان در ایام عید فراهم شودبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از کردستان، «اسماعیل زارعی کوشا» استاندار کردستان امروز در جلسه ستاد خدمات سفر استان کردستان در سنندج اظهار داشت: با توجه به اینکه کردستان، استان گردشگر پذیری است، بنابراین همه دستگاه‌های اجرایی باید خود را برای استقبال و پذیرایی از مسافران نوروزی آماده کنند و شرایطی ایمن برای مهمانان در ایام پیش رو فراهم شود.

وی با بیان اینکه کردستان در ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رتبه دوم کاهش تلفات جاده‌ای را در کشور داشته است، گفت: باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود و هماهنگی بین راهداری و پلیس راهور و ایمن سازی مسیرها، امنیت مسافران بیش از پیش تامین شود.

استاندار کردستان با تاکید بر اطلاع رسانی به مسافران در زمینه وجود گشت‌های محسوس و نامحسوس در جاده‌های استان، افزود: رویکرد گشت‌های پلیس پرکردن دفترچه‌های جریمه نیست بلکه تامین امنیت مردم و پیشگیری از وقوع تصادفات است.

زارعی کوشا یادآور شد: در بحث تنظیم بازار نیز از دستگاه‌های متولی همانند جهاد کشاورزی و سازمان صنعت و معدن و همچنین فرمانداران انتظار می رود بر قیمت و کیفیت ارائه کالا و خدمات و همچنین نمایشگاه هایی که دایر می شود نظارت لازم را داشته باشند.

وی بر تقویت اورژانس‌ها، تامین پزشک برای شهرستان‌ها، آماده سازی مجتمع‌های خدمات رفاهی در نقاط گردشگرپذیر تاکید کرد و گفت: در حوزه تامین آرد و نان نیز تمهیدات لازم در شهرستان‌های استان اندیشیده شود.

استاندار کردستان عنوان کرد: دستگاه‌های متولی باید نسبت به ساماندهی و جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر در استان اقدام کنند و در ایام نوروز حتی یک متکدی و معتاد متجاهر نباید در سطح شهرستان های استان باشد.

در ادامه این جلسه ادارات و نهادهای مختلف به ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه‌های خود در راستای خدمات دهی مناسب به مسافران و گردشگری نوروزی پرداختند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار