به روز شده در: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹
رئیس کل دادگستری استان تهران:
القاصی مهر گفت: دادستان‌ها و رؤسای حوزه‌های قضائی در هماهنگی و تعامل با پلیس تلاش کنند تا با توجه به تعطیلات پیش‌رو، محیط برای عرض اندام مجرمان و خاصه سارقان ناامن شود.
کد خبر: ۵۷۹۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹ - 19March 2023

دادستان‌ها با تعامل پلیس محیط را برای سارقان و مجرمان ناامن کنندبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌‎پرس، آخرین نشست شورای معاونین دادگستری کل استان تهران با حضور علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران، علی صالحی، دادستان تهران و معاونین قضائی رئیس کل برگزار شد.

علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران در ابتدای این نشست ضمن گرامی‌داشت ایام و اعیاد شعبان و تبریک پیشاپیش سال جدید گفت: در ابتدای سال جاری، به‌منظور بهبود شرایط خدمت‌رسانی به مراجعان و کسب حداکثری رضایت اشخاص، اولویت‌هایی تهیه و تدوین شد و به مدیران و مسئولان واحد‌های قضائی تاکید شد تا از هیچ تلاشی به‌منظور دست‌یابی به این اهداف دریغ نکنند.

رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن ابراز خرسندی از اهتمام مسئولان و مدیران واحد‌های قضائی به‌منظور اجرایی کردن سیاست‌های دستگاه قضا در دادگستری کل استان تهران عنوان کرد: بی‌شک اگر همت و تلاش مدیران و مسئولان واحد‌های قضائی، کارکنان قضائی و اداری نبود، بسیاری از توفیقات حاصل نشد که در همین راستا، از تمامی همکاران خود در واحد‌های قضائی سراسر استان تهران و معاونین محترم تشکر می‌کنم.

وی در ادامه مهم‌ترین چالش‌ها و موضوعات قضائی استان تهران از ابتدای سال تاکنون را مورد مداقه قرار داد و اظهار کرد: دست‌یابی به اهداف ترسیم شده، توفیق در انجام امورات و کسب رضایت مراجعان و خداوند متعال در عدلیه جز با هم‌افزایی و تلاش جهادگونه کارکنان قضائی و اداری ممکن نخواهد بود.

القاصی در ادامه بر ضرورت آمادگی واحد‌ها و مراجع قضائی برای کشیک ایام نوروز تاکید کرد و در عین حال به یکی از معاونین مامویت داد تا لیست کلیه حوزه‌های کشیک در تهران و شهرستان‌ها مشخص و ابلاغ شود و در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان تهران همچنین نظارت و بازرسی از مراجع انتظامی و بازداشتگاه‌ها در ایام تعطیلات نوروز را مورد تاکید قرار داد و گفت: دادستان‌های حوزه‌های قضائی استان تهران در ایام تعطیلات نوروز در واحد‌های کشیک، مراجع انتظامی و بازداشتگاه‌ها حضور و نظارت لازم را داشته باشند تا از تضییع احتمالی حقوق اشخاص پیشگیری به‌عمل شود؛ چرا که قابل پذیرش نیست که به‌دلیل تعطیلات نوروز، فرایند خدمت‌رسانی به مراجعان دچار خدشه یا خلل شود.

وی در ادامه سخنان خود یکی از اولویت‌های مجموعه قضائی استان تهران را «شناسایی نیرو‌های توانمند» عنوان کرد و گفت: یکی از وظایف مدیریت در هر دستگاهی و به‌طور خاص دستگاه قضائی، تربیت نیرو‌های صالح، کارآمد و کادرسازی است و با توجه به اینکه استان تهران از ظرفیت قابل توجهی در حوزه نیروی انسانی برخوردار است، لذا دادگستری کل استان تهران ظرفیت ویژه کادرسازی برای کشور را دارد که لازم است مورد عنایت قرار گیرد.

القاصی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت راه‌اندازی هیئت اتقان آرا تاکید کرد و گفت: اهمیت این هیئت از آن حیث است که می‌تواند قضات را از نظر علمی مورد ارزشیابی قرار دهد و توان علمی قضات را احصاء و تعیین نماید.

رئیس کل دادگستری استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود از رئیس شورا‌های حل اختلاف استان تهران خواست تا با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از مراجعات به شورا‌های حل اختلاف صورت می‌گیرد، اهتمام لازم را در جهت ارائه شایسته خدمت در ایام تعطیلات نوروز به مراجعان داشته باشد و به‌گونه‌ای تدبیر شود که روند خدمت‌رسانی به‌دلیل تعطیلات با خلل و کندی مواجه نگردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به رؤسای دادگستری‌ها، دادستان‌ها و رؤسای حوزه‌های قضای استان تهران تاکید کرد تا با هماهنگی و در تعامل با سایر دستگاه‌های مرتبط از جمله منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای اجازه دست‌اندازی اشخاص سودجو به اراضی ملی و منابع طبیعی را در ایام تعطیلات نوروز ندهند و از هر گونه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی جلوگیری نمایند.

القاصی همچنین تاکید کرد تا دادستان‌ها و رؤسای حوزه‌های قضائی در هماهنگی و تعامل با پلیس به‌گونه‌ای عمل نمایند تا با توجه به تعطیلات پیش‌رو، محیط برای عرض اندام مجرمان و به‌طور خاص سارقان ناامن شود.

رئیس کل دادگستری استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اینکه مقوله حمایت از چرخه تولید با توجه به سیاست‌های کلان عدلیه در دوره «تحول و تعالی» مورد تاکید بوده و هست، گفت: در همین راستا و با تلاش همکاران در اداره تصفیه امور ورشکستگی و دبیرخانه اقتصاد مقاومتی، حدود

هفت هزار نفر از کارگران به اشتغال بازگشتند و از بیکاری آن‌ها جلوگیری به‌عمل آمد

وی در بخش پایانی سخنان خود فرصت خدمت در دستگاه قضا را گذرا دانست و از همه مسئولان قضائی، قضات و کارکنان اداری دادگستری کل استان تهران خواست تا در جهت خدمت به مردم و کسب رضایت پروردگار متعال مستمرا با عزم و اراده راسخ گام بردارند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار