به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
امام جمعه موقت سرپل ذهاب:
حجت‌الاسلام «عسگری» گفت: قیام خونین ۱۵ خرداد نقطه عطف بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی است که سرآغاز حرکت بزرگی شد که پایان آن استقلال و آزادی کشور بود.
کد خبر: ۵۹۳۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۲ - 02June 2023

قیام خونین ۱۵ خرداد نقطه عطف بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی استبه گزارش دفاع‌پرس از کرمانشاه، حجت‌الاسلام والمسلمین «هادی عسگری» امام جمعه موقت شهرستان سرپل ذهاب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت حضرت امام (ره) اظهار داشت: امام بزرگوار ما مصداق بارز یک مومن واقعی است وقتی به زندگی و رفتار معمار کبیر انقلاب اسلامی نگاه می‌کنیم.

حجت‌الاسلام عسگری افزود: ۱۴ خرداد غمبار نرین روز در تاریخ انقلاب اسلامی است روزی که ابراهیم زمان و  بت شکن تاریخ از میان ملت ایران پر کشید و کوله باری از غم و اندوهی را برای مردم ایران جا گذاشت .

امام جمعه موقت شهرستان سرپل ذهاب با اشاره به سخنان رهبر انقلاب اذعان داشت: رهبر انقلاب خصوصیاتی همچون انس با قرآن، توجه و اهمیت به اخلاق و تهذیب نفس، مداومت بر نماز و ذکر تا آخرین لحظه عمر، جامعیت صفات پسندیده ، بسیار عاقل، دوراندیش، حکیم، آدم شناس، تیزبین، حلیم، متین، آینده نگر، صراحت و شجاعت در اعلام مواضع، نظم و انضباط ،تدین و تقوا را از صفات بارز امام راحل می دانند.

وی تصریح کرد : امام راحل همان مرد شجاعی بود که نه در برابر استبداد و نه در برابر استعمار سر فرود نیاورد و با اتکا به خداوند در مسیر اسلام ناب محمدی نهضت اسلامی را در مسیر هدایت برای پیروزی قرار داد. 

حجت‌الاسلام عسگری افزود: امام بزرگوار ما در زمانی که همه شرق فکر می کرد پایان دوران دین و خداپرستی است و همه غرب فکر می کرد که بر روی حکومت دینی خط کشیده است و تمام دنیای استکبار شرق و غرب در سراسر جهان به تبلیغ علیه خداپرستی ودیانت و معنویت و اخلاق پرداخته بود به عنوان یک فقیه بزرگ و عالم روشن ضمیر ، توانست از پایگاه دین و با حمایت مردم در سراسر این سرزمین پرچم نهضت اسلامی را به اهتزاز درآورد.

امام جمعه موقت شهرستان سرپل ذهاب درادامه با اشاره به انتخاب رهبر انقلاب توسط مجلس خبرگان رهبری بعد از ارتحال امام اذعان داشت: مجلس خبرگان رهبری با تیزبینی و هوشیاری بلافاصله به انتخاب جانشین خلف امام راحل اقدام  و مقام عظمای ولایت را بعنوان رهبر آینده انقلاب انتخاب نمودند. 

عسگری ادامه داد: حضرت امام ره ) در مورد رهبر انقلاب فرمودند کسی است که آوای دعوت او به صلاح و... در گوش مسلمین جهان طنین انداز است، سربازی فداکار در جبهه جنگ و معلمی آموزنده در محراب و خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب، متعهد و مبارز در خط مستقیم اسلام، عالم به دین و سیاست ، شما اگر گمان بکنید که در تمام دنیا در بین رئیس جمهور ها و سلاطین و امثال اینها می تواند یک نفر را مثل آقای خامنه ای پیدا کنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار و بنای قلبی اش براین باشد که به این ملت خدمت کند پیدا نمی کنید و او یک نعمت بزرگ است که خدا به ما داده است . 

امام جمعه موقت شهرستان سرپل ذهاب همچنین به ۱۵ خرداد و قیام خونین مردم اشاره کرد و ضمن تسلیت این روز بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی گفت : ۱۵ خرداد نقطه عطفی در آغاز انقلاب اسلامی بود که حضرت امام ره) درباره آن می فرماید: ۱۵خرداد در عین حال که مصیبت بود وعده ای از مردم در قم ، تهران و ورامین به خاک و خون کشیده شدند لکن مبارک بود برای ملت که منتهی شد به یک امر بزرگ و آن استقلال کشور و آزادی برای همه مملکت بود.

 وی ادامه داد: امروز وظیفه ما این است که قدردان این زحمات و تلاش بوده و پشتیبان این انقلاب و رهبری باشیم تا آسیبی به این کشور و به این انقلاب نرسد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار