مجموعه داستان «نیمه روشن ما» منتشر شد

کتاب «نیمه روشن ما» با گردآوری خسرو عباسی خودلان در انتشارات سوره‌مهر منتشر شد.
کد خبر: ۶۷۷۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۴ - 09July 2024

به گزارش گروه فرهنگ دفاع‌پرس، مجموعه داستان «نیمه روشن ما» به همت خسرو عباسی خودلان شامل ۱۳ داستان از نویسندگان استان البرز، استان تهران و همدان با موضوعاتی مختلف در اقلیم‌های مختلف به چاپ رسید.

مجموعه داستان «نیمه روشن ما» منتشر شد

داستان‌های کتاب با محوریت مولفه‌های بومی و ایرانی انتخاب شده‌اند و به آیین‌ها، رسوم و زیست‌بوم‌های ایرانیان پرداخته‌اند. بیشتر داستان‌های کتاب در جشنواره‌های معتبر برگزیده و برای رده سنی بزرگسال در نظر گرفته شده‌اند. 

۱۶۳ داستان «نیمه روشن ما» شامل؛ وقتی مهتاب بر گوراب‌ها می‌تابد (خسرو عباسی خودلان)، نوبت اسماعیل (مرتضی فرجی)، زاینده‌رود دختر ندارد (سمیه سیدیان)، حریم (ندا رسولی)، چقد خنده می‌آید بهت! (سالومه‌سادات شریفی)، هلال کوچک ماه (مریم میرزایی بسطامی)، آشوب (شیدا محبی)، باد زار، زار می‌کند مرا (سپیده نازیار)، حبانه‌های آتش (بهناز غره‌داغی)، پل (الهام امیری)، خدا وسیله‌ش رو می‌رسونه (لیلا بهرامی)، اسکنان (نصرالله کوه‌فر) و دستجرده علیا (ژاله معینی) می‌شود. 

عباسی خودلان درباره نحوه نگارش و انتشار کتاب می‌گوید؛ «از سال‌ها پیش در حوزه هنری استان البرز و دیگر مراکز، جلسات نقد و بررسی کتاب داستان برگزار میکردیم. در این جلسات، نویسندگان داستان‌های خود را می‌خواندند و تلاش می‌کردیم داستان‌هایی بنویسیم که هر خواننده از هر جای ایران با خواندن متوجه آن شود و به زیست بوم و فضا‌های قومی و اقلیمی بپردازد.

بر همین اساس فراخوانی منتشر شد و با دریافت آثار، داستان‌هایی که قوی‌تر بودند و ویژگی‌های یک اثری بومی داشتند، انتخاب شدند که نهایتا در قالب یک مجموعه داستان به چاپ رسید.» 

«نیمه روشن ما» با شمارگان ۵۰۰ نسخه، در ۲۱۶ صفحه و با قیمت ۱۹۵ هزار تومان در بازار نشر موجود است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار