به روز شده در: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۶
شبکه مستند سیما امروز در قالب مجموعه «تاریخ شفاهی ایران» میزگرد تلویزیونی در سال ۵۸ با حضور وزیر فعلی کار و رفاه اجتماعی و پیام امام خمینی در سال ۵۸ به مناسبت روز جهانی کارگر را پخش می کند.
کد خبر: ۷۹۹۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸ - 28April 2016

پخش پیام امام (ره) در روز کارگر سال ۵۸ از «تاریخ شفاهی ایران»

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، قسمت جدید مجموعه «تاریخ شفاهی ایران» به پیام امام خمینی (ره) به مناسبت روز جهانی کارگر در اردیبهشت 58 مربوط است.

امام (ره) در بخشی از این پیام فرموده بودند: «اختصاص یک روز به کارگران مثل این است که یک روز را به نور یا خورشید اختصاص دهیم. هر روز نور هست و هر روز خورشید هست لیکن شاید این برای تشریفات و تعظیم باشد.»

ایشان همچنین بیان کرده بودند: «کارگرها مدیر جامعه انسانی هستند. اداره امور مملکت ها به دست اینها است و پیش خداوند هرکس در این عالم بیشتر منشا اثر است، احترام بیشتری دارد و مسئولیت او بیشتر است.»

در بخش پایانی این پیام آمده است: «شما برادر ما هستید در کارخانه ها. بگذارید چرخ کارخانه ها به راه بیفتد تا اینکه این مملکت آباد شود برای همه برای شما.»

امروز همچنین در قالب مجموعه «تاریخ شفاهی ایران» میزگرد تلویزیونی نمایندگان قشر کارگر در اردیبهشت 1358 با حضور علی ربیعی وزیر فعلی کار و رفاه اجتماعی روی آنتن می رود. ربیعی در آن زمان نماینده کارگران کارخانه جنرال موتورز بوده است.

«تاریخ شفاهی ایران» مربوط به میزگرد تلویزیونی نمایندگان قشر کارگر ساعت 17 امروز پنجشنبه 9 اردیبهشت روی آنتن می رود. پیام امام خمینی (ره) به مناسبت روز جهانی کارگر نیز ساعت 21:35 برای پخش در نظر گرفته شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار